7 Telli Gitara Geçmek

Yeni bir gitar arayışındayım ve 7 telli gitara geçmeyi düşünüyorum. Daha önce hiç çalmadım ama çok ilgimi çekiyorlar. 6 telli bir gitara göre ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim, sap genişliği aşırı fark ediyor mu vs. gibi sorularım var. Ve sizce 7 telliye geçmek istemem mantıklı mı? Dream Theater hayranı olarak çok sevdiğim bir tınısı var o ekstra telin bence... Bu arada önereceğiniz 7 telli modelleri de yazarsanız sevinirim. Ben gözüme kestirdiklerimi atıyorum buraya;
[URL IBANEZ RG752AHM-NGB Elektro Gitar - Zuhal Müzik

Son düzenleme:
7 telliye ihtiyacın varsa 7 telliye geçersin. 7 telliye geçmek istemen mantıklı mı mantıksız mı diye sormuşsun. İnsanlar bilemez bunu .) Şimdiki gitarın hangi ihtiyacını karşılamıyorda 7 telliye ihtiyaç duyuyorsun bunu belirlemen lazım. Şahsen sıkıntısı da olmadı bende 3-5 gün sonra elim alıştı. Ben ltd ec 407 kullanıyordum baba gibi gitardı.

Şahsen ben 1 ay önce geçtim. Prs Mark Holcomb SVN modelini aldım. Gitar olarak memnunum alışması çok zaman almadı. Tek bir problemim akort seçenekleri çok fazla bi şarkı çalsaksınız mesela drop g# de çaldınız diğer beğendiğiniz şarkıya geçiceksniz f# çek .. sonra başka tona çek. Seçenekler çok fazla ama 6 telliye göre yelpaze çok geniş.

Şahsen ben 1 ay önce geçtim. Prs Mark Holcomb SVN modelini aldım. Gitar olarak memnunum alışması çok zaman almadı. Tek bir problemim akort seçenekleri çok fazla bi şarkı çalsaksınız mesela drop g# de çaldınız diğer beğendiğiniz şarkıya geçiceksniz f# çek .. sonra başka tona çek. Seçenekler çok fazla ama 6 telliye göre yelpaze çok geniş.
PRS SE Mark Holcomb SVN 7 Telli Elektro Gitar (Holcomb Burst) | doremusic bunada bakabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
önerin için teşekkürler, ben bir solar ab serisi,sterling maj270x ya da bir ibanez kovalayacağım sanırım, hafif bir kasa istiyorum. Olmadı 2020 sonlarına doğru yeniden doğacak schecter blackjack 2020 modellerine bakmayı düşünüyorum... 7 telli modellerde gerçekten başarılı gözüküyorlar... 7 telliden vazgeçersem zaten ikinci elde 2 adet jp6 buldum onlar olabilir...

önerin için teşekkürler, ben bir solar ab serisi,sterling maj270x ya da bir ibanez kovalayacağım sanırım, hafif bir kasa istiyorum. Olmadı 2020 sonlarına doğru yeniden doğacak schecter blackjack 2020 modellerine bakmayı düşünüyorum... 7 telli modellerde gerçekten başarılı gözüküyorlar... 7 telliden vazgeçersem zaten ikinci elde 2 adet jp6 buldum onlar olabilir...
JP6 lar sahibindendekiler ise güzel gözüküyorlar ben de düşünmüştüm.

Geri