Telecaster Önerisi

Merhaba değerli sözlük İbanez firmasının RGA42FM adlı gitarını yaklaşık 3 senedir kullanıyorum metal ve rock tonlarından memnunum baya fakat clean tonlarda gitar baya eksik kalıyo bence.Öbür yandan istediğim o clean ve patlak tonları tam olarak telecaster modellerde var fakat yüksek bütçeli bir gitar alıcak durumum yok şuan.Bu sebepten dolayı ucuz telecaster gitarlara baktım ama onlarda da belli başlı sorunların ortaya çıktığını gördüm akort kaçırma seste dengesizlik gibi ondan dolayı emin olamadım ne yapmam gerektiğine acaba sx marka bir tele alıp zamanla onu modifiye mi etsem yoksa elimdeki gitara mı işlem uygulasam bilemedim varsa tele için ucuz ve iyi gitar öneriniz yazarsanız çok mutlu olurum teşekkürler şimdiden

Merhaba benimde ikinci el bir sx telecaster alıp manyetik, burgu, köprü ve eşiği değiştirme fikrim var. Hatta boya ve cilayı’da değiştirmeyi düşünüyorum. Manyetik, burgular ve köprüyü değiştirmek epey fark yaratabilir. Eğer zaman ve bütçe ayırabilecekseniz mantıklı. Kendi modifiye ettiğin gitarı çalmakta ayrı bir zevk verir diye düşünüyorum.

Geri