Amfiyi bilgisayara bağlamak

Elimdeki VOX VT40+ elektro gitar amfisini bilgisayara bağlayıp, amfiye kulaklık bağladığımda aldığım sesi bilgisayara kayıt etmek istiyorum. amfinin üzerinde aux girişi var. bunu aux kablosunun bir ucunu bilgisayarın mikrofon girişine, diğer ucunu amfiye bağlayarak yapabilir miyim ?

Amfinin üzerindeki aux girişi mp3 player, telefon vs ile açtığınız şarkıyı/backing tracki amfiden duymak içindir. Eğer amfinizin başka bir çıkışı yok ise amfiyi mikrofonlamanız gerekir. Bahsettiğiniz gibi pc ye bağlayamazsınız.

Amfiye kulaklık bağlayabiliyorsanız bilgisayara da bağlayabilirsiniz. Kulaklık bağladığınız yere ses ara kablosu takacaksınız, diğer ucu bilgisayardaki mikrofon ya da tercihen line-in girişine bağladığınızda amfinin sesini bilgisayara mikrofonlamadan aktarabilirsiniz ama pek tatmin edici olmaz. Onun yerine amfi simülasyonları amfiden daha iyi çalışıyor, en azından benim amfimden iyidi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfiye kulaklık bağlayabiliyorsanız bilgisayara da bağlayabilirsiniz. Kulaklık bağladığınız yere ses ara kablosu takacaksınız, diğer ucu bilgisayardaki mikrofon ya da tercihen line-in girişine bağladığınızda amfinin sesini bilgisayara mikrofonlamadan aktarabilirsiniz ama pek tatmin edici olmaz. Onun yerine amfi simülasyonları amfiden daha iyi çalışıyor, en azından benim amfimden iyidi.
hocam aux kablosunu kulaklık çıkışa takıp istediğim gibi kayıt alabiliyorum ama ses kartı yanma muhabbeti olur mu bir zararı var mıdır ?

hocam aux kablosunu kulaklık çıkışa takıp istediğim gibi kayıt alabiliyorum ama ses kartı yanma muhabbeti olur mu bir zararı var mıdır ?

Yok bir zararı olmaz. Amfinin elektriğinde bir kaçak vs olmadığı sürece sıkıntı olmaz. Eğer atıyorum bas sesleri çok ayarsız ise ses çıkışlarını patlatabilir. Onlara dikkat ederseniz bir sorunla karşılaşmazsınız. Yani tabii ki kişisel gözlemim olarak söylüyorum, ben yıllarca öyle kullandım, bir zararını görmedim.

Geri