Satılık Harley Benton 2x12 Vertikal Boş Kabin

Takasa
Kapalı
Fiyat
750
Para Birimi
TL
Satılık, ilk günkü gibi tertemiz. İçindeki speakerlar kullanıldı.

Bağlantı vs. giriş çıkışı üzerinde, front loaded.

Fiyatım pazarlığa kapalı.

istanbul içi teslim ederim. nakliye konusu dert değil.

Yarın yola çıkmak suretiyle
- yol üstü kocaeli, bursa, yalova

Sonrasında;

16-18 Eylül Akçay
19-23 Aydın/İzmir/Didim

taraflarında olacağım, elden teslim için düşünen arkadaşlara yardımım olsun.

Güzel ticaret hocam. Sıfır fiyat ederi 23 Euro, sizde 84,5 Euro. Siz de sanırım KDV ve ÖTV üzerine Luciferion vergisi çakmışsınız :)

İçinden
Sıfır fiyat ederi 23 euro nerden? Ben öyle bir şey bulamadım. Palmer'ın kabinleri var boş, Thomann'dq 140 küsür euro?
25 euro kalıyor boş kabine gördüğünüz gibi:D Sonuçta palmerda olduğu gibi Harley Benton 2x12 boş kabin satılmadıgına göre speakarlı alınmış olup spekarlar da çöpe atılmadığına göre bir şekilde değerlendiriliyor ( kullanılıyor-satılmış vs önemsiz). Burda da 25 euroluk bi dalgaya 3 katından fazla isteniyor, isterse 7500 tl ye ilan açılsın olay o değil. Dikkatimi çektiği için sormak istedim :)

Güzel ticaret hocam. Sıfır fiyat ederi 23 Euro, sizde 84,5 Euro. Siz de sanırım KDV ve ÖTV üzerine Luciferion vergisi çakmışsınız :)
Harbi efso ticaret, ciddi para bırakıyor biliyor musun?

209 eu vat’hariç kabin
99 eu vat’hariç speaker

Alıp speaker’ları ayrı satıyorum, of 11eu’ya kabinim oluyor. Tabi thomann bana bedava yolluyor 30eu kesmiyor, gümrük de hadi vergi almayayım bu sefer, hoparlör de varmış bunda ötv’de kesiyorum amfi gibi ama dur lan luciferion ticaret yapsın almayayım diyor.

Vergileri dahil edelim, kabin 243 eu, burda ötv ödemedin adam kabini gördü ötv keseceğini de akıl edemedi 30 eu thomann kargo koydu. 273 eu etti, google’a 1 eu yazdım 8.89

2.426 TL ediyor. V30’ların tanesini 100 dolardan satışa koyarım, geriye kaldı 926 TL.

Hodri meydan, git getirt kabini, speakerları sat, kabini de 23eu’dan ver. Olur mu? Amme hizmeti.

Haşmetlü devletüm varken luci kim ola da vergi ala?

Son düzenleme:
Ürünlerde maliyet hesabı her zaman basit toplama çıkarma işlemi ile gerçekleşmiyor malesef. Başta öyle görünse de hoparlörlerin fiyatını düştüm gerisi kabin gibi bir hesap çok doğru değil. Mesela aynı aracın metalik renklisi için 3 -5 bin lira bir fiyat farkı ödüyorsunuz ya, hah işte o adamlar o metalik boyayı alırken size yansıttığı kadar bir maliyete katlanmıyorlar muhtemelen. Siz o boya için biraz prestij farkı da ödüyorsunuz.
Aşina olduğumuz ürünlerden örnek vereyim. Blackstar fly 3 amfi. Normal versiyonu 750 lira şu an , Bluetoothlu olanı 950 lira. O zaman bluetooth çipi / yongası (her neyse artık) 200 lira mı diyeceğiz? Hiç sanmıyorum. O çipin adamlara maliyeti toplu alımda birkaç sent ediyordur belki. Yani ar-ge farkı, ürün farklılaştırma maliyeti ve son kullanıcı için o özelliğe sahip olmanın maliyeti 199 lira + 1 lira bluetooth çipi diyebiliriz belki.

Ürünlerde maliyet hesabı her zaman basit toplama çıkarma işlemi ile gerçekleşmiyor malesef. Başta öyle görünse de hoparlörlerin fiyatını düştüm gerisi kabin gibi bir hesap çok doğru değil. Mesela aynı aracın metalik renklisi için 3 -5 bin lira bir fiyat farkı ödüyorsunuz ya, hah işte o adamlar o metalik boyayı alırken size yansıttığı kadar bir maliyete katlanmıyorlar muhtemelen. Siz o boya için biraz prestij farkı da ödüyorsunuz.
Aşina olduğumuz ürünlerden örnek vereyim. Blackstar fly 3 amfi. Normal versiyonu 750 lira şu an , Bluetoothlu olanı 950 lira. O zaman bluetooth çipi / yongası (her neyse artık) 200 lira mı diyeceğiz? Hiç sanmıyorum. O çipin adamlara maliyeti toplu alımda birkaç sent ediyordur belki. Yani ar-ge farkı, ürün farklılaştırma maliyeti ve son kullanıcı için o özelliğe sahip olmanın maliyeti 199 lira + 1 lira bluetooth çipi diyebiliriz belki.
O zaman sizin dediğinize göre Speaker'ı kabine yerleştirme maliyeti gibi birşey daha ortadan kalkıyor. Yani ilanın fiyatı; (thomantaki yüklü kabinin fiyatı - speakerların fiyatı) işleminin sonucundan biraz daha mı ucuz olmalı ?

750 tl ucuz plywood kabin normal,içine kendi hoparlörünü kullanıp yola devam edilir,thoman sonuçta kabini ayrı satmıyor set olarakta öyle büyük hacimli v30 lu kabini bu gümrük mevzuatıyla getirtmek stres. Bende olsam 750 civarı fiyat biçerdim.Thomann bu kabinden aşırı ürettiği için hoparlörleri çok ucuza maal ediyor.Ama ayrı olarak değerinde satıyor.malesef herşey almanya fiyatına göre değerlenmiyor öyle olsa orange mini amfileri türkiyede 5000 bandına satmak gerek ama 3000 zor gidiyor olay arz talep ve bulunabilirlikle alakalı..

Son düzenleme:
Harbi efso ticaret, ciddi para bırakıyor biliyor musun?

209 eu vat’hariç kabin
99 eu vat’hariç speaker

Alıp speaker’ları ayrı satıyorum, of 11eu’ya kabinim oluyor. Tabi thomann bana bedava yolluyor 30eu kesmiyor, gümrük de hadi vergi almayayım bu sefer, hoparlör de varmış bunda ötv’de kesiyorum amfi gibi ama dur lan luciferion ticaret yapsın almayayım diyor.

Vergileri dahil edelim, kabin 243 eu, burda ötv ödemedin adam kabini gördü ötv keseceğini de akıl edemedi 30 eu thomann kargo koydu. 273 eu etti, google’a 1 eu yazdım 8.89

2.426 TL ediyor. V30’ların tanesini 100 dolardan satışa koyarım, geriye kaldı 926 TL.

Hodri meydan, git getirt kabini, speakerları sat, kabini de 23eu’dan ver. Olur mu? Amme hizmeti.

Haşmetlü devletüm varken luci kim ola da vergi ala?
Bu kadar alınmaya gerek yoktu merakımı mazur görün

1. speaker'ları bi şekilde değerlendiriyorsunuzdur ya kullanıyor ya da elden çıkarıyorsunuzdur dedim. Ayrı ayrı satılma olayını kastetmedim-sonuçta speaker' hibe edilmiyor. V30 larin fiyatı belli, HB ın kendi speakeri olsa anlayacağım, kabinde kullandığı için çok çok makul bir fiyata edineceklerini sanmıyorum burada belirtilenin tersine ucuza mal edilecek olan bence kabin, speaker değil. Gayet basit mantık nasıl ki V30 ları söküp 100 Usd ( + - 10 Usd fark etmez , bedavaya vermiyeceginiz çöpe atmayacağınız için) den tekli olarak satış fiyatı baz alınıp 2. el satılıyorsa sıfıra alınan toplam kabin ücretinden V30 fiyatını düşüp kabinin maliyetini 23 eu olarak bulmakta sorun ne ozaman ona anlam veremedim ( Burada 100 Usd satışa koyarım varsayımınızdan yola çıkıyorum yine bir ima yok yanlış anlamayın verdiğiniz örnekte V30 a yaklaşık 100 Usd değer biçilebilir yaklaşımından ötürü...) ( Ya da tekli speaker satışında bunlar kabinden çıktı ucuza mal ediliyor o yüzden çok ucuza satıyorum denmeyecegine göre kabinde Total fiyat- speaker olarak hesaplanabilir..)
Kargonun maaliyetine gelirsek total ücreti sadece bu ürün için talep etmek/fiyata yansıtmak 3 parça olarak değerlendirilebilecek bir üründe (belkide farklı ürünlerde bu alışverişle birlikte alındı, o zaman her ürünü satılırken +30euro- çünkü karşıdaki alıcı bunu thomanndan almak istese aynen 30 eu odeyecek ) diyelimki sadece kabine saydınız. ( speaker' ları elden çıkarma ihtimalinizde kargo ücretini onların fiyatına hiç yansıtmayacağınızı varsayarak - ilandan bu pek mümkün görülmüyor ama yine de önemsiz) Ona da eyvallah. Anlaşılan tüm KDV ÖTV Kargo masraflarını boş sunta kabine yüklediniz ve V30 larda vergi ve kargodan muaf bi şekilde thomann satış fiyatıyla satılır umarım veya satmışsınınızdır. Burada vergiler ve tc mağazaları sayesinde 2. elde önemli kriter olan kullanım diye bir parametre artık geçersiz gibi görünüyor. Vergi ve kargo muafiyetli ürün diye satmak daha dürüstçe.

2. Orada yaşamadığım için böyle bi seçenek mümkün durmuyor. Ama emin olun ki alakalı alakasız bir çok kişiye portatif ekipmanı getirip teslim ettim ( Vergi muafiyeti ve ücretsiz Kargo görevi gördüm diyebilirim, ) Burayı satış olarak değil alım gücüme göre uygun fiyatlı olduğu için alış için kullanıyorum.

''Efso Ticareti '' de ciddi para bırakma değil de, bedava ürün kullanma diye yorumlayabilirim, ürünü vergi kargo ücretlerini bahane edip aynı fiyata satıp bedavaya kullanmak bence güzel bir ticaret yöntemi. Motivasyon da sen sıfır alırsan vergi- kargo odeyeceksin ama bari beni amorti et win / win.

Belirttigim gibi isterseniz 7500 TL ye ilan açın, çok mühim değil merakımdan sormak istediğimi belirttim, İlanınızın altını kirlettiysem de affola.
İyi günler ve satışlar dilerim

Kusura bakma da bu soru değil ki, bildiğin balta ile konuya tecavüz edip, sonrasında da merak ettim beni ilgilendirmez vs vs. gibi davranmak da biraz iki yüzlülük oluyor. Hoşuna gittiyse iş modeli sen de yap, alma niyetin var da paran yoksa söyle adama belki güzellik yapar vs.. Why so much tatava ?

Belirttigim gibi isterseniz 7500 TL ye ilan açın, çok mühim değil merakımdan sormak istediğimi belirttim, İlanınızın altını kirlettiysem de affola.

Bu kadar alınmaya gerek yoktu merakımı mazur görün

1. speaker'ları bi şekilde değerlendiriyorsunuzdur ya kullanıyor ya da elden çıkarıyorsunuzdur dedim. Ayrı ayrı satılma olayını kastetmedim-sonuçta speaker' hibe edilmiyor. V30 larin fiyatı belli, HB ın kendi speakeri olsa anlayacağım, kabinde kullandığı için çok çok makul bir fiyata edineceklerini sanmıyorum burada belirtilenin tersine ucuza mal edilecek olan bence kabin, speaker değil. Gayet basit mantık nasıl ki V30 ları söküp 100 Usd ( + - 10 Usd fark etmez , bedavaya vermiyeceginiz çöpe atmayacağınız için) den tekli olarak satış fiyatı baz alınıp 2. el satılıyorsa sıfıra alınan toplam kabin ücretinden V30 fiyatını düşüp kabinin maliyetini 23 eu olarak bulmakta sorun ne ozaman ona anlam veremedim ( Burada 100 Usd satışa koyarım varsayımınızdan yola çıkıyorum yine bir ima yok yanlış anlamayın verdiğiniz örnekte V30 a yaklaşık 100 Usd değer biçilebilir yaklaşımından ötürü...) ( Ya da tekli speaker satışında bunlar kabinden çıktı ucuza mal ediliyor o yüzden çok ucuza satıyorum denmeyecegine göre kabinde Total fiyat- speaker olarak hesaplanabilir..)
Kargonun maaliyetine gelirsek total ücreti sadece bu ürün için talep etmek/fiyata yansıtmak 3 parça olarak değerlendirilebilecek bir üründe (belkide farklı ürünlerde bu alışverişle birlikte alındı, o zaman her ürünü satılırken +30euro- çünkü karşıdaki alıcı bunu thomanndan almak istese aynen 30 eu odeyecek ) diyelimki sadece kabine saydınız. ( speaker' ları elden çıkarma ihtimalinizde kargo ücretini onların fiyatına hiç yansıtmayacağınızı varsayarak - ilandan bu pek mümkün görülmüyor ama yine de önemsiz) Ona da eyvallah. Anlaşılan tüm KDV ÖTV Kargo masraflarını boş sunta kabine yüklediniz ve V30 larda vergi ve kargodan muaf bi şekilde thomann satış fiyatıyla satılır umarım veya satmışsınınızdır. Burada vergiler ve tc mağazaları sayesinde 2. elde önemli kriter olan kullanım diye bir parametre artık geçersiz gibi görünüyor. Vergi ve kargo muafiyetli ürün diye satmak daha dürüstçe.

2. Orada yaşamadığım için böyle bi seçenek mümkün durmuyor. Ama emin olun ki alakalı alakasız bir çok kişiye portatif ekipmanı getirip teslim ettim ( Vergi muafiyeti ve ücretsiz Kargo görevi gördüm diyebilirim, ) Burayı satış olarak değil alım gücüme göre uygun fiyatlı olduğu için alış için kullanıyorum.

''Efso Ticareti '' de ciddi para bırakma değil de, bedava ürün kullanma diye yorumlayabilirim, ürünü vergi kargo ücretlerini bahane edip aynı fiyata satıp bedavaya kullanmak bence güzel bir ticaret yöntemi. Motivasyon da sen sıfır alırsan vergi- kargo odeyeceksin ama bari beni amorti et win / win.

Açıkçası alınma değil de ben zan altında kalıyorum, o benim için üzücü bir tek. Sık sık yurtdışına çıkarım ve manyetik prosesör vs. sadece iş görülsün diye kendi kartımdan bile alıp vermişliğim var. Taşıyabiliyorsam amenna, bavul ticareti değil, abi bak bende ekstree bunu çekti der screenshot atar aleti teslim ederim tee 2010 senesinde work and travel’dan bile manyetik getirdim öğrenciyken, maksat Türkiye’de de bu işlerle uğraşan artsın, konuşalım edelim falan...
Zamanında çok çektim bulamadığım ürünlerden, başkası çekmesin.

“Efso kâr” söz öbeği ise “çakmışsınızdır” a istinaden geldi ama, benim için problem değil. Kelime oyunu, muziplik, ironi severim, maksat eğlence... Ciddiyim. Ayrıca konuşmuş olduk, makul mantıklı iletiştik, bu aralar nadir olan şeylerden. İlan milan kirlenmiş, kirlensin ya nolucak...

Sitemime gelecek olursak, sadece 2x12 kabin satsam harley benton yazmasa da bedeli 23 küsür eu olacak mıydı? Youtube’da videolar var, abi gidip 2 tane V30 alana dek harley benton kabin alın kâra geçin diyerekten. Yukarıda arkadaşlar bahsetmiş, toplu üretim, çin’de üretim, büyük miktarlarda üretim derken fiyatlar bu şekli alıyor. Ama ben gitsem birine en dandik plywooddan 2x12 yaptırsam vs. bana herhalde buna malolur, ya da fazlasına bilemedim. Açıkçası harley 2x12 buna sattı e hoparlörleri söktüm geriye bu kaldı hoparlör maliyeti bu kabine 23 kaldı diye bakamadım, bana buna maloldu, ki evet dediğiniz gibi V30’ları sattım 1 yıl oldu herhalde çiftini 1000 TL’ye Efe adlı sevgili arkadaşıma, maksat iş görülsün, aşırı ciddiyim.
geçen bir arkadaş yazdı şu en son ne olur, çat 250 düştüm, bütçesinin üzerinde kaldı olsun. bana ihtiyacı olan biri, öğrenci vs. gelsin desin yine veririm moruk al 500 kaat, ama 2 gün sonra aynı kabini sahibinden de 27494049 liraya görürsem iş değişir. Kısacası samimiyetine güveneceğim her insana kendi zamanım, kaynağımdan feragat ederek verecek olduğum bir aletin “çakma” damgasıyla nitelenmesi biraz üzdü. Ama konuştuk anlaştık bana problem yok.

kusur musur ayrıca, estafurullah.

bol bol müzikli günler 🤘🏽

Balta lafını gördüm de, çok güldüm ya! Unutmuşum!

Sizler de bol bol gülün arkadaşlar...

B (<-- Baltacı Barlo'nun B'si idi bir aralar bu... neyse)

Not: Ben adama, ucuza gidecek, yerin varsa bende kolon var, koyalım bir kenara yarın öbür gün 1960 kabinleri falan taşıyamadığımızda koyarız çalarız arkadaş diye mesaj atıyorum bu arada... Üreten bizsek tüketen neden biz olmayalım diyorum... Meğer olay başka yere dönmüş...

Madem öyle bir balta da benden gelsin o zaman, eskilerin hatrına... Arabalar için 12 inch kabin yapan satan elemanlar var. Sahibindende falan misal

Hem de Jameson... Viskisiyle fotosu çekilseydi, çok çaça olurdu kesinlikle!

Son düzenleme:
Balta lafını gördüm de, çok güldüm ya! Unutmuşum!

Sizler de bol bol gülün arkadaşlar...

B (<-- Baltacı Barlo'nun B'si idi bir aralar bu... neyse)

Not: Ben adama, ucuza gidecek, yerin varsa bende kolon var, koyalım bir kenara yarın öbür gün 1960 kabinleri falan taşıyamadığımızda koyarız çalarız arkadaş diye mesaj atıyorum bu arada... Üreten bizsek tüketen neden biz olmayalım diyorum... Meğer olay başka yere dönmüş...

Madem öyle bir balta da benden gelsin o zaman, eskilerin hatrına... Arabalar için 12 inch kabin yapan satan elemanlar var. Sahibindende falan misal

Hem de Jameson... Viskisiyle fotosu çekilseydi, çok çaça olurdu kesinlikle!
Barlo Hocam;

Sizden ben bi ara alayım ya, deneyelim. Mesa/Marshall mix hesabı aklımda, yer de yaratacağım. Sizinle bi iletişelim 😅

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler