Senkop

Selamlar forum sakinleri. Bundan yaklaşık 2 hafta önce senkop müzikten 100tlye jak kablosu almıştım. Satın almamın ertesi günü elime geçti ama 6 metre almama rağmen 3 metre gelmişti. Resimlerde 6 metre olduğu açıkça görünüyordu. Arayıp durumu onlara bildirdim. Eğer fiyat farkı çok yoksa bana 6 metre hediye etmeyi teklif ettiler. Ben de seve seve dedim. Birkaç gün sonra kabloyu teslim ettim. Teslim edişimin üzerinden 2 gün sonra elime 6 metre kablo geçti. Bu süreçte de her şekilde ilgilendiler. Kendilerine çokça teşekkür ederim. Senkopu övdüm azıcık ama diğer firmalar zannediyorum pek ilgilenmiyor.

Tünel'de Senkop'un olması çok iyi bir durum. Dore, Zuhal gibi markaların altında fiyatlar ile satıyorlar.
Bende şuana kadar kötü bir durum yaşamadım.
Bir de o mağaza yıllardır çalışan abiler var, hep efendi ve sakin tarzları ile de güven veriyorlar.
Birşey alacaksam muhakkak Senkop'a bakarım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazmanız oldukça iyi oldu bence. Geçtiğimiz ay sanırım yeni bir üye de muhtemelen sırf Senkop'u kötülemek için üye olmuştu. Sürekli şikayet başlıkları açıyorlar ama sizin gibi teşekkür etmek için forum kullanan oldukça az.
aslına bakılırsa o arkadaş yüzünden senkoptan almıştım o arkadaşın anlattıklarında ilgilendiklerindrn bahsetmişti ayrıca iyi bir de kablo bulunca sitede bal kaymak oldu

Senkopu övdüm azıcık ama diğer firmalar zannediyorum pek ilgilenmiyor.
Senkop'un kötülenmesi başlığı büyük olay oldu. İyi iş yapanı övmek de güzel bir paylaşım eyvallah ama diğer firmalar ilgilenmiyor diye bir şey yok.... aha buraya yazıyorum sistematik olarak İYİ ya da KÖTÜ olan bir firma YOK ve OLAMAZ. Hepimiz kendi tecrübelerimiz ile İYİ veya KÖTÜ alışverişler yapıyoruz, paylaşalım ve insanlar haberdar olsun ama yine yazacam.... İYİ ya da KÖTÜ diye yaftalamak firmaları ve markaları oldukça zor. Uzun süredir piyasada alenen KÖTÜ ve ÇAKAL firma yok, 80'ler, 90'lar ve erken 2000'leri bilseniz bugünkü firmalara elinize çiçek alır ziyarete gidersiniz.

Senkop'un kötülenmesi başlığı büyük olay oldu. İyi iş yapanı övmek de güzel bir paylaşım eyvallah ama diğer firmalar ilgilenmiyor diye bir şey yok.... aha buraya yazıyorum sistematik olarak İYİ ya da KÖTÜ olan bir firma YOK ve OLAMAZ. Hepimiz kendi tecrübelerimiz ile İYİ veya KÖTÜ alışverişler yapıyoruz, paylaşalım ve insanlar haberdar olsun ama yine yazacam.... İYİ ya da KÖTÜ diye yaftalamak firmaları ve markaları oldukça zor. Uzun süredir piyasada alenen KÖTÜ ve ÇAKAL firma yok, 80'ler, 90'lar ve erken 2000'leri bilseniz bugünkü firmalara elinize çiçek alır ziyarete gidersiniz.

Cok doğru, 80 lerde çocuktum ama 90 ve 2000 leri iyi bilirim. Bu gözler bu kulaklar neler gördü neler duydu

Direkt firmaya yani her çalışana bir şey demesem de, Zuhal'in 2. el dükkanının başında duran kişi çakalın önde bayrak sallayanıdır. Bu elemanı firmanın sahibine (kurucunun torununa) şikayet edip, hakkımı aradığımda ise aldığım cevap xxx bey öyle diyorsa doğrudur oldu. Çakallara firmayı bırakan ve çakala tam destek veren ise olsa olsa en fazla çakalın başı olur.

Ben şu açıdan katılmıyorum, en azından kendi yaş grubum açısından.

Bu dönemden önceki dönem gitti, büyük değişimler gördük. Artık her şeyi neredeyse internetten, gerçekte görmeden alır hale geldik. 80-90 yılları arası bunu birisine söylesek "Deli mi ne?" derlerdi muhtemelen. Hatta öyle değişti ki, küçücük parçaları bir tıklama ile Çin'den evimize kadar getirtebiliyoruz.

Bizim gençlikte bence şöyle bir şey var; ilk yaptığımız alışveriş firmayı belirliyor. Eğer firma ilk alışverişte kendini belli ediyorsa övüyoruz, seviyoruz.
Eğer firma yamuk yaparsa o firmayı sevmiyoruz, kötülüyoruz. Örnek olarak Jeff Bezos bunu düşünmüş olmalı ki müşteri memnuniyetini kendi firma/firmalarında üst seviyede tutuyor.

Bu arada, büyüklerimden alışveriş anılarını duyunca şok oluyorum. Çok heyecanlı anlatıyorlar(ürünü şöyle gördük, ilk biz aldık, böyle sıralara girdik vs), ama bana sap sade geliyor. Eminönü'nden fazlasıyla alışveriş yapan büyüklerime saygılar 😄 .

Son düzenleme:
Ben şu açıdan katılmıyorum, en azından kendi yaş grubum açısından.

Bu dönemden önceki dönem gitti, büyük değişimler gördük. Artık her şeyi neredeyse internetten, gerçekte görmeden alır hale geldik. 80-90 yılları arası bunu birisine söylesek "Deli mi ne?" derlerdi muhtemelen. Hatta öyle değişti ki, küçücük parçaları bir tıklama ile Çin'den evimize kadar getirtebiliyoruz.

Bizim gençlikte bence şöyle bir şey var, ilk yaptığımız alışveriş firmayı belirliyor. Eğer firma ilk alışverişte kendini belli ediyorsa övüyoruz, seviyoruz.
Eğer firma yamuk yaparsa o firmayı sevmiyoruz, kötülüyoruz. Örnek olarak Jeff Bezos bunu düşünmüş olmalı ki müşteri memnuniyetini kendi firma/firmalarında üst seviyede tutuyor.

Bu arada, büyüklerimden alışveriş anılarını duyunca şok oluyorum. Çok heyecanlı anlatıyorlar, (ürünü şöyle gördük, ilk biz aldık, böyle sıralara girdik vs.) ama bana sap sade geliyor. Eminönü'nden fazlasıyla alışveriş yapan büyüklerime saygılar 😄 .

Kurt kocayınca çoluk çocuk maskarası olurmuş danger rabitcim 😃 sizin nesil in zekasını ve espri anlayisini seviyorum. Doğu bank güzeldi
Ama daha da geriye gitsin ablan 😀
Tophanedeki amerikan pazarına gidip
Lumburcheck aldığımız zamanlar var.
Sus sus yas cikti ortaya 😀

Ben de bir ay kadar önce bir hafta sonu Senkop’tan internet üzerinden bir gitar sehpası aldım. Pazartesi günü sabah arayıp aynı ürünün seçtiğim renginin kalmadığını, istersem farklı bir rengini gönderebileceklerini, istersem de hemen parayı iade edebileceklerini binbir özür dileyerek söylediler. Bu ilgi karşısında çok şaşırdım ve farklı bir rengini seve seve kabul ettim. Diğer firmaları bilmem ama Senkop bence tam da olması gerektiği gibi davrandı. Buraya yazıp haklarını teslim etmek istedim.

İnternet çağında çakallık yapabileceğini düşünmek için ya internetin icadından haberdar olmamak ya da ciddi zeka geriliği gerekli. Her ürünün seceresini, fiyatını dakikalar içinde onlarca kaynaktan öğrenebilirken kurnazlık yapmaya çalışıp sonra batıyoruz diye ağlıyorlar.
Satış personeli ayrı bir mevzu, 2020 yılında yalan bilgi vererek müşteriye ürün iteleyen insanlar iyi satışçı olarak nitelendiriliyor. Bu işin bilimsel boyutundan haberdar olmayanlar işe niteliksiz ucuz eleman alarak kazandıkları 3-5 kuruşun kat kat fazlasını marka kimliklerini lekeleyerek kaybediyorlar. 1 memnuniyetsiz müşterinin bu deneyimini 7 kişi ile paylaştığını bilseler tutumlarını değiştirirler. Bazı mağazalara kendimi tutamayacağımı düşündüğüm için girmiyorum bile, kendini rock star sanan süper havalı çalışanlar ne yazık ki sevgili mağaza sahiplerine çok para kaybettiriyor.
Belki bir gün bizim insanımız da marka kimliği, kurumsallaşma gibi kavramları idrak eder :)

Direkt firmaya yani her çalışana bir şey demesem de, Zuhal'in 2. el dükkanının başında duran kişi çakalın önde bayrak sallayanıdır. Bu elemanı firmanın sahibine (kurucunun torununa) şikayet edip, hakkımı aradığımda ise aldığım cevap xxx bey öyle diyorsa doğrudur oldu. Çakallara firmayı bırakan ve çakala tam destek veren ise olsa olsa en fazla çakalın başı olur.
Vay ÇAKAL vay

Kurt kocayınca çoluk çocuk maskarası olurmuş danger rabitcim 😃 sizin nesil in zekasını ve espri anlayisini seviyorum. Doğu bank güzeldi
Ama daha da geriye gitsin ablan 😀
Tophanedeki amerikan pazarına gidip
Lumburcheck aldığımız zamanlar var.
Sus sus yas cikti ortaya 😀
Ben doğma büyüme Beyoğlu'luyum (gerçi şimdi Bahçelievler'deyim).. Vergi dairesinin üstündeki Müellif sokaktan.. Babaannem de Bankalar caddesinde otururdu.. Yakın olduğumuz için Amerikan pazarına sık giderdik, Levis kot kovalardık, Converse bulamazsak çinkes filan bulurduk arada.. Yokluk vardı ama bugünlere göre çok güzel zamanlardı.. Çocukken yeni espadril'le hava yapardık, bilmeyenler için tabanı hasırdan yazlık bez ayakkabı..

Başlık konusuna gelince Senkop'la ilgili daha önceki başlıklarda yazmıştım fikrimi.. Oradan Nejat Bey'i de tanırım 90'lardan.. Kaç kere alışveriş yaptım bilemiyorum ama şimdiye kadar hiç sıkıntılı bir alışverişim olmadı.. Fiyatlarının piyasaya göre yüksekliği veya düşüklüğü ile ilgili yorum yapamam, en fazla ortalamalardadır diyebilirim ama müşteri ilişkileri güzel firmadır..

Ben de Senkop'u cok eskiden beri biliyorum; sahibi Unsal Bey idi o zamanlar (belki daha hala oyledir). Bir cok alis verisim oldu Unsal Bey'in kendisinden; hic sikinti yasamadim, cok yardimsever ve sohbeti iyiydi.

Ben doğma büyüme Beyoğlu'luyum (gerçi şimdi Bahçelievler'deyim).. Vergi dairesinin üstündeki Müellif sokaktan.. Babaannem de Bankalar caddesinde otururdu.. Yakın olduğumuz için Amerikan pazarına sık giderdik, Levis kot kovalardık, Converse bulamazsak çinkes filan bulurduk arada.. Yokluk vardı ama bugünlere göre çok güzel zamanlardı.. Çocukken yeni espadril'le hava yapardık, bilmeyenler için tabanı hasırdan yazlık bez ayakkabı..

Başlık konusuna gelince Senkop'la ilgili daha önceki başlıklarda yazmıştım fikrimi.. Oradan Nejat Bey'i de tanırım 90'lardan.. Kaç kere alışveriş yaptım bilemiyorum ama şimdiye kadar hiç sıkıntılı bir alışverişim olmadı.. Fiyatlarının piyasaya göre yüksekliği veya düşüklüğü ile ilgili yorum yapamam, en fazla ortalamalardadır diyebilirim ama müşteri ilişkileri güzel firmadır..

😊 ben de ilk Lewis gümüş düğmeli ( hiç unutmam) oradan almıştım. Cok guzel zamanlardı
Gecen 13 yasindaki oğlum dünyanın belirsizliklerinden ve kötüye gidişinden hayli ümitsiz sıkkın bir halde
Anne; sizin zamaniniz ne güzelmiş deyince, baktim cok karamsar
Iyice morali bozulmasın, ümitsizliğe dusmesin diye
Bizim zamanımız da kötüydü, darbeler,askerler,çatışmalar vardi deyince çocuk biraz rahatladi.
Cok üzülüyorum şimdiki çocuklara, gençlere...belirsizlik hakim..ekonomi kötü.. acabalarla dolular...
Cok kötü bir dönem yaşıyoruz.
Hepimize kolaylıklar olsun

Senkop çok güzel mağaza, müşteriyle de çok güzel ilgileniyorlar. Hatta İstanbul’da olanlar yolu düşerse bir gidip uğrasın derim. Oradaki sıcaklık ve Nejat abinin güzel enerjisi nedeniyle Senkop internet sitesinden sipariş vermektense oraya gideceğim zamanı bekleyip alışveriş yapıyorum zaman zaman.

Tabii pandemi yüz yüze ziyaret işlerini biraz değiştirdi haliyle.

Geri