Telleri kasadan geçirmek

Arkadaşlar ben bir adet "Sx Telecaster Alder" sahibiyim. Gitarda teller köprüye bağlı 6 saddle olmadığı için. Fakat köprüde, telleri kasadan geçirmek için 6 adet delik mevcut. Daha iyi sustain almak istediğim için böyle yapmak istiyorum. İstanbul'da gitarımı güvenle emanet edebileceğim bildiğiniz luthierler var mıdır, son olarak tahmini ücreti ne olabilir ?

Sustaine etkisini bilemezsiniz. Yani beklediğiniz gibi bir değişiklik olmayabilir. İkincisi tel yuksukleri için derlerken tam muntazam hizali delmek zor. Çoğu bunu cncde yapıyor. Sablonla da yapilir da o kadar dikkat ve emek fiyatı artıracaktır. Son olarak gitarınızin cilası hasar görebilir. İhtimal yani. Gitarınızi satıp benzer ama string through bir model alsanız daha hesaplı ve temiz olur, naçizane.

Köprüyü tam olarak bilemiyorum ama Fender'in bu cins köprüler ile yaptığı Telelere toploader denir. Jimmy Page'in Stairway to Heaven'ın solosu atan gitar (@LuciferioN - "here is to my sweet satan" ehehe) aynen öyle bir toploader.

pagetele.jpg

Alet iyiyse, iyi... Elinizde tutun, o para yerine tele işini seviyorsanız bir Duncan JD takın köprüye... Alet kötüyse, uçurun, iyisini arayın.

B

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Köprüyü tam olarak bilemiyorum ama Fender'in bu cins köprüler ile yaptığı Telelere toploader denir. Jimmy Page'in Stairway to Heaven'ın solosu atan gitar (@LuciferioN - "here is to my sweet satan" ehehe) aynen öyle bir toploader.

pagetele.jpg

Alet iyiyse, iyi... Elinizde tutun, o para yerine tele işini seviyorsanız bir Duncan JD takın köprüye... Alet kötüyse, uçurun, iyisini arayın.

B
İlerki zamanlarda manyetik ve burgu modifiyesi düşünüyorum çünkü alet gerçekten sağlam ve baya ucuza almıştım büyük ihtimal çıkarmam elden.

Geri