Elektronik Davul Tavsiyesi

İkinci el öncelikli olmak üzere elektronik davul için önerilere ihtiyacım var. Rock-metal çalınacak, bütçe de 3-5k olarak düşünüyorum (önerilere göre değişebillir). Şimdiden teşekkürler...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Roland TD-9kx2 çaldım epey zaman, bir sürü de ek aparat ile zenginleştirdim. Tek geçerim, başka marka düşünmem bile... ama pahalı açıkçası.
Sahibinden'de gezinirken td3 ve td4 modellerinin bahsettiğim fiyat aralığında çokça bulunduğunu fark ettim. Anlayamadığım şey ise td4 modellerinde varyasyon bulunması. Sanırım modifiye edilmiş td4 ile td9 yakın fiyatlarda satılıyor.

Bunlar TD-9'un yanından geçemez.... o siyah kauçuk gibi Tom'lar bir şeye benzemez, beyaz "mesh" olanlar iyi. Roland her şekilde iyi de dediğim gibi modelleri iyi incele, hepsinin adı TD ama dağlar kadar farklar var. Bazı modeller zaman içinde 2. jenerasyon gibi oldu mesela TD-9'un da iki modeli var, düz ve kx2. Bazen pad'ler bazen hi-hat birşeyler iyileşiyor. Bütçe neyse ona yönelecen tabi ama demem o ki, ya aslında aynı gibi diye kendini kandırma, detaylara hakim ol.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Medeli dd-514 olabilir. Baya çaldım memnun da etti.
Bunlar TD-9'un yanından geçemez.... o siyah kauçuk gibi Tom'lar bir şeye benzemez, beyaz "mesh" olanlar iyi. Roland her şekilde iyi de dediğim gibi modelleri iyi incele, hepsinin adı TD ama dağlar kadar farklar var. Bazı modeller zaman içinde 2. jenerasyon gibi oldu mesela TD-9'un da iki modeli var, düz ve kx2. Bazen pad'ler bazen hi-hat birşeyler iyileşiyor. Bütçe neyse ona yönelecen tabi ama demem o ki, ya aslında aynı gibi diye kendini kandırma, detaylara hakim ol.
Teşekkür ederim.

Geri