Stokta olmayan ürünü nasıl satıyorlar?

Sescibaba diye bir yer var bilirsiniz. Ben Hepsiburada üzerinden arama yaptığımda ürünün satın alınabilir olduğunu görüyorum. Ancak satıcının kendi sitesinde ürün stokta yok (hem de oldukça uzun zamandır)
Ben fiyatı ucuz olduğu için hepsiburada'dan alırsam süreç nasıl işler? Olmayan stokla nasıl satış yapıyor bu insanlar?

Hepsiburadada sürekli olarak güncellemek zorundalar mağaza puanı düşmemesi için ancak kendi siteleri ile ilgilenmiyor bazı satıcılar. Normal bir durum. En kötü para iadesi alırsın.

O satıcı firmanın insafına kalmış. Ben 1,5 ay bekleyip de ''firma temin edemiyor, siparişinizi iptal ediyoruz'' diye telefon aldım hepsiburadadan. Ürün de kitap, kalem gibi bir kırtasiye ürünüydü. Her yerde olan birşey.

Para iadesi hemen gerçekleşiyor mu yoksa 15 gün bekler miyiz?

Onu tam olarak bilmiyorum. Daha öne direkt para iadesi almadım ürün değişimi v.b yapmıştım. Kargoya bağlıydı o ayrı konu. Ama tahminimce 2-3 iş günü içerisinde geri yatar para. Temin edilememe sorunu içinde "yarın kargoda, 3 iş günü içerisinde kargoda" gibi erken kargo garantili ilanlara bakarsanız daha iyi olur. Verilen süre dolunca siparişi iptal edebilirsiniz.

Geri