Yurt dışı Alışverişi Altarnatif Ödeme Yöntemleri

Merhaba, Ben Thomann'dan banka kartım ile alışveriş yapmak istiyordum almak istediğim ürünlerin toplam fiyatı 255 euro olmasına ve kartımda 2666 TL olmasına rağmen There has been a credit card validation error . Hatası alıyorum banka ile görüştüm birşey yapamadılar (denizbank) hesabımdaki parayı başka bir platform'a yatrıp thomann'dan rahat alışveriş yapabileceğim herhangi bir platform var mı? Bu arada Euro hesabım var ama içerisinde Euro yok aklıma acaba euro alıp euro hesabım üzerinden alışveriş yaparsam düzelir mi gibi bir fikir geldi ancak tekrar aynı hatayı alırsam başım ağrır diye buşaşmak istemedim ama eğer TL otamatik euro'ya dönüşmüyorsa alışveriş yaptığımda onuda deneyebilirim...

There has been a credit card validation error
Banka kartlari kredi karti degildir.Turkiye'de bazi firmalar banka kartiyla odemeye onay veriyor ama yurtdisi icin hic duymadim.Bankadan tek kullanimlik sanal karta basvurabilirsin.

Ben geçtiğimiz günlerde Benson Custom’dan alışveriş için banka uygulaması içinde ki sanal kart’a başvurarak alışveriş yaptım , gayet kolay ve güvenli bir kullanımı var tavsiye ederim. Bazıları kısıtlamalara takılabiliyor

Paypal da gittiğine göre tek alternatif kredi kartı. Swift'i en pratik Garanti ile yapabiliyorum ama o kadar tutarı swift ile yapsan işlem ücreti isterler. 30euro için en az 120tl işlem ücreti istiyor.

There has been a credit card validation error
Banka kartlari kredi karti degildir.Turkiye'de bazi firmalar banka kartiyla odemeye onay veriyor ama yurtdisi icin hic duymadim.Bankadan tek kullanimlik sanal karta basvurabilirsin.
O zaman sanırım başka bir seçenek kalmıyor, benim kredi kartım yok banka ile sanal kart için görüşebilirim veya bir arkadaşımın kredi kartı ile vs halledebilirim diye düşünüyorum. Teşekkürler tüm cevaplar için..

Kilit simgesi bile varsa kesinlikle hesap kartı girilmemeli. Kredi kartının en azından bir limiti vardır, ve kaçak işlemler 300-400tl daha az tutarlardayken "kayıp çalıntı kart" bildirimi "ve de kesinlikle işlem itirazı ile" çözülebilir ama hesap bu. Belki onun da limiti vardır da, yine de hesap bu. Asalağın biri açık bulup hesabınızdaki tüm parayı hüpletebilir.

Swift yapıp 30tl işlem ücreti mi verdiniz yani. Hangi banka
Garanti bankasının uygulamasından sanal kart başvurusu yaptım zaten hemen kabul ediliyor , alacağım ürünün fiyatı kadar limit belirledim ana kredi kartımdan , herhangi bir döviz işlemi yapmadım banka kur’u kaç ise alacağınız ürünü otomatik olarak kendi kur’undan ₺ cinsine çevirip o şekilde ödeme alıyor.

Garanti bankasının uygulamasından sanal kart başvurusu yaptım zaten hemen kabul ediliyor , alacağım ürünün fiyatı kadar limit belirledim ana kredi kartımdan , herhangi bir döviz işlemi yapmadım banka kur’u kaç ise alacağınız ürünü otomatik olarak kendi kur’undan ₺ cinsine çevirip o şekilde ödeme alıyor.
Kredi kartından olmaz zaten. Kredi kartı ile ödeyebiliyorsak daha ne? Ben swiftten söz ediyorum. Yurtdışı eft yani. Swiftte 10euro da göndersen 120tl işlem ücreti gösteriyor.

Acaba thomann'a banka havalesi için transferwise payoneer vb gibi değişik siteleri aracı olarak kullanabiliyormuyuz işlem ücreti de düşük gözüküyor bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar merhaba transferwise üzerinden thomann'ın verdiği hesap bilgilerine para gönderdim ve bugün ödemem onaylanmış üstelik 0 TL işlem ücreti ödedim ekşi sözlükte transferwise yorumlarını okurken birinin referansı ile üye oldum 4250TL'ye kadar işlem ücretsiz oldu bu sayede. Eğer bir problem çıkmaz ise ürünleri elime aldığımda tekrar konuya yazarım ve benim gibi sıkıntı çeken veya bankaya fazla para ödemekten korkan arkadaşlar faydalanmış olur

Geri