Ses kartı ile nasıl ton üretirim?

Arkadaşlar ses kartı aldım ve Reaper ile temel düzeyde kayıtlar yapmaya başlayacağım.
Ben PC üzerinde nasıl ton üretirim sizler hangi simülasyonları kullanıyorsunuz?

Arkadaşlar ses kartı aldım ve Reaper ile temel düzeyde kayıtlar yapmaya başlayacağım.
Ben PC üzerinde nasıl ton üretirim sizler hangi simülasyonları kullanıyorsunuz?
STL ve Neural DSP şu sıralar diğer tüm vstlerden daha iyi bir tercih gibi geliyor bana. Fakat tarzınız da bu seçimde çok önemli bir kriter olacaktır. **Dipnot olarak TH-U ve Line 6 Helix'in VSTlerine de bir şans verilebilir diyorum ben.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tarzım progresif rock. Gitar odaklı bir müzik yapacağım. Ses kartım Scarlet 2i2.

Neural DSP çok fazla övülüyor, ben de bir kaç video izledim gerçekten harika sesler var. Ancak çok pahalı onları alamam ki. 138 dolar fiyatı var tek bir ürünün. :(
Kendim şöyle bir yol denedim; LeXtac amfi VST'si ile NadIR kullanıyorum. İnterette bulduğum impulse response dosyaları ile bir şeyler denedim ancak pek sevmedim.

Amped roots adında bir simülasyon indirdim oradaki sesler ile kıyaslanamaz bile. Ancak ücretsiz yazmasına rağmen ücretsiz falan değildi ses sürekli kesiliyor ve ödeme yapmamı istiyor.

Ben de TH-U diyorum. Ton için scream pedalı ayrıca sağ ve sol gitar kanallarına koymak daha iyi olabiliyor. Yani ses amfi simülasyonuna gelmeden pedaldan geçiyor. Tabii programın içinde de scream var ama ondan daha iyi patlama yaratıyor diye test ettim. Tabii ki tamamen kişisel bir tercih, deneye yanıla istediğiniz tonu bulabilirsiniz.

Geri