Hoparlör Seçimi - Değiştirmeye Değer Mi?

Merhabalar,

Zamanında ikinci el aldığım bir kabin vardı ve içine baktığımda fotoğraftaki hoparlörü gördüm, araştırdığımda hiçbir şey bulamadım hoparlör hakkında, oto hoparlörü olabilir mi diye de düşünmeye başladım,

Max 300-400 tl ye bir hoparlör bakarken de bu fiyatlara Celestion Rocket 50 ve Seventy 80 gibi iki model çıktı fakat yurtdışı forumlarda kimse önermiyor bu ikisini de,

Kısaca sorularım şunlar;

Bu hoparlörü(fotoğraftaki) bileniniz var mı ve yerine bu iki hoparlör; en kötüsü de olsa halihazırdakinden iyi midir? Değiştirmeye değer mi?

Daha yüksek bütçe ayırmamamın sebebi ise 1000tl lere çıkarsam eldekini(mooer gh10+bu kabin) satıp Blues Jr. gibi amfilere geçerim düşüncesi.

Teşekkürler.

Dosyalar

• c232ca83-e952-4ec0-a109-469e545bfc0d.jpg
    c232ca83-e952-4ec0-a109-469e545bfc0d.jpg
    80.3 KB · Gösterim: 145
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Otomobil için kullanılıyor :(
Blues Junior'a geçme şansınız varsa hiç düşünmeyin.
Hadi ya :(

Anladım, teşekkürler, Bassbreaker, blues jr. 3 ikilisine doğru yöneleyim o zaman, bir tavsiyeniz olur mu bu ikisi arasında peki?
Daha çok blues çalıyorum ve clean daha önemli benim için fakat fx loop ve drive için pişman olur muyum bilemiyorum, veya ikinci eli hangisinin daha hızlıdır acaba pişman olur isem?

Uzattıysam kusuruma bakmayın lütfen.

Hadi ya :(

Anladım, teşekkürler, Bassbreaker, blues jr. 3 ikilisine doğru yöneleyim o zaman, bir tavsiyeniz olur mu bu ikisi arasında peki?
Daha çok blues çalıyorum ve clean daha önemli benim için fakat fx loop ve drive için pişman olur muyum bilemiyorum, veya ikinci eli hangisinin daha hızlıdır acaba pişman olur isem?

Uzattıysam kusuruma bakmayın lütfen.

Hiç olmazsınız :) Bende Blues Deluxe var daha bir kere bile FX loop'dan bir şey bağladım. Zaten Blues çalan adamın delay dışında ne işi olur modulasyon pedallarıyla :)
İşin espirisi tabii. Blues Junior bir iki modifikasyonla evladiyelik bir amfi. Kendi sınıfının en iyilerinden, bence en iyisi. Fender amfiler iki tip blackface ve tweed, arada biraz da brownface ama ağırlık iki tip. Ben her ne kadar blackface sevsem de Blues Deluxe seviyorum zira ben 6L6 power lambası karakterini seviyorum. Neyse kafanızı karıştırmayım. BJ çok iyi bir amfidir.

Hiç olmazsınız :) Bende Blues Deluxe var daha bir kere bile FX loop'dan bir şey bağladım. Zaten Blues çalan adamın delay dışında ne işi olur modulasyon pedallarıyla :)
İşin espirisi tabii. Blues Junior bir iki modifikasyonla evladiyelik bir amfi. Kendi sınıfının en iyilerinden, bence en iyisi. Fender amfiler iki tip blackface ve tweed, arada biraz da brownface ama ağırlık iki tip. Ben her ne kadar blackface sevsem de Blues Deluxe seviyorum zira ben 6L6 power lambası karakterini seviyorum. Neyse kafanızı karıştırmayım. BJ çok iyi bir amfidir.

Peki o halde çok teşekkürler cevaplarınız için, eldekini satıp hemen bir Blues JR ediniyorum, akabinde o ufak modifikasyonlar için başınızı ağrıtırım :)

İyi günler dilerim.

@Halilozz Hocam gerçekten aldığıma çok memnun oldum yani dünyalar değişti desem yeridir 🙂 Bu kadar fark beklemiyordum, videolardan dinleyince bu denli anlaşılmıyordu.

Dosyalar

• 0315dccd-1ce7-40e0-9b3d-e70f406e8d2d.jpg
    0315dccd-1ce7-40e0-9b3d-e70f406e8d2d.jpg
    195.6 KB · Gösterim: 95
Geri