Ses Kartı mı Amfi mi?

Öncelikle herkese iyi günler. Umarım bu sıkıntılı günlerde hepinizin sağlığı, sıhhati ve keyifleri yerindedir.

Konuya gelecek olursak, kayıt alma ve ton yelpazesi anlamında cahil bir insanım. Sebebi de yıllardır bunun üstüne pek düşmemiş olmam. Kendi halimde evimde bir analog 15w amfi ile takılıyordum. Artık işin boyutunu arttırmak gibi bir isteğim var. Bu yüzden bir araştırma içerisine girdim. Blackstar ID Core 10 amfisinin tonlarının fazla olduğunu ve içinde efektler (delay, reverb vb) barındırdığını öğrendim. Bir ev kullanıcısı olarak 10w amfiyi kendime yeterli görüyorum şu anlık. Sadece çeşitli tonlar alabileceğim, bilgisayara bağlanabilen ve kayıt yapılabilen bir amfi arıyorum ya da ses kartı işte.
ID Core 10'un ses kartı olarak kullanılabildiğini söyleyenler oldu. Nasıl olduğu hakkında pek bir fikrim olmadığı için, siz forum abilerimin kardeşlerimin bilgilerinden faydalanmak istedim. Bu amfiyi pc'ye takıp bias fx, guitar rig 5 vb gibi programlar ile farklı tonlarda kullanıp, kayıt almam mümkün mü? Eğer değilse aynı fiyat civarlarında bir ses kartı almayı istiyorum. Ses kartları veya modelleri hakkında da bir bilgim yok. Öğrenci olduğumu göz önünde bulundurarak tavsiyede bulunabilirseniz çok memnun kalırım.

Buraya kadar okuduysanız çok teşekkür ederim.

Amp formunda olsun istiyorsan Blackstar, Fender, Vox vb. modeling amp'lere bakıp hoşuna gideni alman yerinde olur. Bilgisayar bağlantısı çok sınırlı olacak, bu cidden önem arz ediyorsa ses arabirimi alman lazım, ancak bu sefer de modeling amp'in kullanım kolaylığından feragat ediyor olacaksın. Çok farklı alanlar ve ana ihtiyacına göre bir karar vermen gerekiyor.

Ses birimi ile alakalı güncel bir başlık var altta, oraya göz gezirirsen o alanda biraz yardımcı olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amp formunda olsun istiyorsan Blackstar, Fender, Vox vb. modeling amp'lere bakıp hoşuna gideni alman yerinde olur. Bilgisayar bağlantısı çok sınırlı olacak, bu cidden önem arz ediyorsa ses arabirimi alman lazım, ancak bu sefer de modeling amp'in kullanım kolaylığından feragat ediyor olacaksın. Çok farklı alanlar ve ana ihtiyacına göre bir karar vermen gerekiyor.

Ses birimi ile alakalı güncel bir başlık var altta, oraya göz gezirirsen o alanda biraz yardımcı olur.

Hocam scarlett solo gen 3 siparişi verdim. Konu kapatılabilir. Yine de çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Geri