Gitar Karşılaştırma

Merhabalar, hızlıca anlatayım. Birbirlerinden çok farklı gitarlar attıklarım, biliyorum. Ama hepsi hoşuma giden türler. Bir ara da sterling bakıyordum fakat birazcık JP olmasına para vereceğimi bildiğim için gönlüm elvermedi. 7telli gitar açısından da düşündüm düşündüm 2-3 şarkı için ekstra bütün tel,gitar,klavye çalımımı değiştirmemeye karar verdim. Malum gitarımı almama çok az bir zaman kaldı ben de son kez size bir sorayım dedim. Siz olsanız hangi seçeneği tercih ederdiniz? Ben tarza şarkılara parçalara gruplara değil de gitar çalmaya gönlümü kaptırmışım bunu farkettim o yüzden paramın hakkını diğerlerine göre daha fazla verecek ve çalması rahat, sürekli akort kaçırmayan bir gitar olsun istiyorum sadece. Bir de schecterda olduğu gibi carbon reinforcement rods falan gibi zımbırtıları olması güzel birşey diye düşünüyorum, sap ayarı ile uğraşmaktan hoşnut değilim. Teşekkür ederim değerli önerileriniz için şimdiden. İyi forumlar :) Telefon klavyesine birşeyler olmuştu otomatik düzeltme falan kendini fırlattı birşeyler oldu çok yanlış düzeltiyor. Onun için de kusura bakmayın düzensiz olabilir kelimeler vs. Ibanez RGA61AL-IAF RGA Serisi Indigo Aurora Burst Flat Ebony Klavye Elektro Gitar - Zuhal Müzik Schecter C-1 SLS Elite Elektro Gitar (Antique Fade Burst) | doremusic EVH Wolfgang Special Akçaağaç Klavye Black Elektro Gitar | Zuhalmuzik IBANEZ RG550DX-RR Elektro Gitar - Zuhal Müzik PRS SE Custom 24 35. Yıl Özel Elektro Gitar (Black Gold Burst) | doremusic IBANEZ Prestige RG652AHM-NGB Nebula Yeşil Burst Elektro Gitar - Zuhal Müzik AB1.6 Artist LTD - Black Open Pore - Solar Guitars- Website Charvel Pro-Mod DK24QM HH 2PT Karamelize Akçaağaç Klavye Chlorine Burst Elektro Gitar - Zuhal Müzik Jackson Pro Serisi Soloist™ SL2P MAH Mahogany Body w/ Poplar Burl Top Abanoz Klavye Carmel Burl - Zuhal Müzik Charvel Warren DeMartini Pro Mod Artist Serisi Snake Elektro Gitar | Zuhalmuzik IBANEZ RG6PFGMLTD-GBB RG Premium Geyser Blue Burst Elektro Gitar (Case Dahil) - Zuhal Müzik

7 telli sadece 2-3 parça için kullanacağınız bir enstrüman değil ki. Zamanla kendinizi geliştirip 7. teli de içine katarak yaratabileceğiniz bir dolu şey var. Her şeyden önce 6 tellide asla uygulayamayacağınız farklı akort düzenleri söz konusu, tabi bakış açınıza ve beklentilerinize göre bir gerekliliktir ya da değildir orası size kalmış. Yine de ben olsam tekrar düşünürüm. Mesela elinizde hali hazırda bir 6 telli varsa neden olmasın?

Sapta carbon reinforcement uygulanmış km-7 mk-I sahibiyim; en sık sap ayarı isteyen, çalmaktan zevk aldığım tel kalınlığı ve akort düzeni konusunda beni en çok gıcık eden ve mevsimsel ısı değişimlerinden en sık etkilenen gitarım da bu. Öyle ki sırf elime aldığımda yine ayar istiyor olacağını bildiğimden çalmak istemiyorum artık bunu, mecbur kalmadıkça dokunmuyorum desem yeridir. Her model için geçerli bir kabus değil tabi ki, fakat sap ayarıyla uğraşmayacağınız düşüncesi çoğunlukla bir sanrıdan ibaret, uyarmış olayım.

Yukarıdaki modeller arasında sabit köprülü ve super tremolo‘lu modeller mevcut. Arayışınızda tam olarak ne istediğinize karar veremediğinizi düşünerek önce bu konuyu netleştirmenizi öneririm, gerisi çok daha kolay.

Son olarak; rga71al kullanıyorum, rga61al’yi de uzun uzun, öle bayıla denedim. Benim şu ana kadar zuhal’de dokunduğum bütün axion label örnekleri de kusursuza yakındı. Yine de özellikle bu model için deneyerek karar verin derim. Aftermath acayip harmonik dinamiklere sahip bir set., herkese gelmeyebiliyor.

Düt: 7 telli başlığınızı görmemişim, daha fazla desteğe ihtiyacınız olursa oradan devam ederiz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
7 telli sadece 2-3 parça için kullanacağınız bir enstrüman değil ki. Zamanla kendinizi geliştirip 7. teli de içine katarak yaratabileceğiniz bir dolu şey var. Her şeyden önce 6 tellide asla uygulayamayacağınız farklı akort düzenleri söz konusu, tabi bakış açınıza ve beklentilerinize göre bir gerekliliktir ya da değildir orası size kalmış. Yine de ben olsam tekrar düşünürüm. Mesela elinizde hali hazırda bir 6 telli varsa neden olmasın?

Sapta carbon reinforcement uygulanmış km-7 mk-I sahibiyim; en sık sap ayarı isteyen, çalmaktan zevk aldığım tel kalınlığı ve akort düzeni konusunda beni en çok gıcık eden ve mevsimsel ısı değişimlerinden en sık etkilenen gitarım da bu. Öyle ki sırf elime aldığımda yine ayar istiyor olacağını bildiğimden çalmak istemiyorum artık bunu, mecbur kalmadıkça dokunmuyorum desem yeridir. Her model için geçerli bir kabus değil tabi ki, fakat sap ayarıyla uğraşmayacağınız düşüncesi çoğunlukla bir sanrıdan ibaret, uyarmış olayım.

Yukarıdaki modeller arasında sabit köprülü ve super tremolo‘lu modeller mevcut. Arayışınızda tam olarak ne istediğinize karar veremediğinizi düşünerek önce bu konuyu netleştirmenizi öneririm, gerisi çok daha kolay.

Son olarak; rga71al kullanıyorum, rga61al’yi de uzun uzun, öle bayıla denedim. Benim şu ana kadar zuhal’de dokunduğum bütün axion label örnekleri de kusursuza yakındı. Yine de özellikle bu model için deneyerek karar verin derim. Aftermath acayip harmonik dinamiklere sahip bir set., herkese gelmeyebiliyor.

Düt: 7 telli başlığınızı görmemişim, daha fazla desteğe ihtiyacınız olursa oradan devam ederiz.
Teşekkür ederim. 7 telli konusunu tekrar düşüneceğim. Köprü mevzusuna gelince hareketli köprü benim için bir olmazsa olmaz değil. Ynai çok sık akort kaçırmayan bir köprü olması tek geçerlilik sebebi benim için. Akort kaçırmayan floyd rose ile akort kaçırmayan sabit köprünün benim için tek farkı dive bomblar diyebilirim kısaca. Severim ama olmazsa olmazım değil. Umarım açıklayabilmişimdir.

Hocam gitar konusunda pek bilgili değilim fakat Gibson veya Fender almamanın sebebi tarzına aykırı olması mı? Bir de Gibson Les Paul kasa gitarlarin akort kaçırma problemi var mıdır?

Burada Solar'ı denemeyi çok isterdim. Kullanıcıları çok övüyor, eğer çelik fret seviyorsanız. Onun dışında Jackson Soloist ve Charvel Pro Mod leziz görünüyor göze. Bu üç gitarı deneyip arasında seçim yapardım; ama sıfır almazdım 😆

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Burada Solar'ı denemeyi çok isterdim. Kullanıcıları çok övüyor, eğer çelik fret seviyorsanız. Onun dışında Jackson Soloist ve Charvel Pro Mod leziz görünüyor göze. Bu üç gitarı deneyip arasında seçim yapardım; ama sıfır almazdım 😆
Çok üzülüyorum böyle yazınca. Bizim 2.el e aldığımız gitarı çeyrek fiyatına dolarla alıyorlar. Türkiye de artık herşey lüks. Oyun modu hardcore gibi düşünülebilir.

Dosyalar

• ....jpg
    ....jpg
    114.8 KB · Gösterim: 129
Linkini paylaştığınız Schecter C1 SLS arkadaşım kullanıyor, çok güzel gitar gerçekten. Bende km-7 var, c1 SLS ile karşılaştırma şansım oldu, henüz çok farklı akor dizilimleri deneme şansım olmadı henüz ancak drop c’de km7 ile göğsüne öküz oturuyor. Ayrıca nazgül-sentient ikilisi işini mükemmel yapıyor. Yani demem odur ki Modern metal tonları seviyorsanız kesinlikle 7 telli öneririm. 7 telli dediğimizde de spec olarak schecter’ın güncel modelleri mükemmel. Schecter’ın gitarları f/p olarak iyiler ancak çıkıp 10-12 bin TL vererek sıfır almanızı önermem. Bayağı yüksek bir meblağ günümüz Türkiye’sinde. 12 +2 falan yapsanız ikinci elde çok temiz kullanılmış usa PRS edinebilirsiniz.Tabi tercih sizindir yine.

Geri