Basit bir Sahne Setup

N

nutu

Öncelikle Herkese Selamlar

Barda kullandığımız setupların şemasını eklemek istedim.İşe yeni başlayan arkadaşlar için yardımcı olabilir.

Altyapıyı yine stereo olarak ana miksere taşıyıp davulcuya aux lardan monitör vermek daha mantıklı olmazmı? Yoksa o kanalda sadece metronom mu var? Alt yapı deyince ben klavyeler felan düşündüm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Alt yapıda soldan sadece metronom sağdan klavyenin haricinde looplar, sint sololar, back vokaller falan geliyor parçaya göre.
Auxlardan davulcuya göndermeyi hiç denemedim tabiki altyapı stereo olsa daha ii olur ama zaten bizim davulcu resmen ezbere çalıyor adam sadece metronom ve alt yapı istiyor " sizi biraz dışardan duyuyorum yeter bana " diyen bir tip :)

bir şey soracağım;
laptop ile nasıl sağ ve sol olmak üzere 2 çıkış aldın?

laptop ın kendi ses kartı ile mi?

şahsen benim alette sadece mono bir kulaklık çıkışı var?

Y kablo ile oluyor bu iş. Kulaklık girişinde gördüğün 3 parça sağ sol ve toprak. TRS kısımları yani Tip Ring Sleeve. Bunları Tip ve Sleeve kısımlarını bir kabloya mono olarak sağ ikinci bir kabloyada Ring ve sleeve olarak sol bağladığında stereo bir çıkış alabilirsin. Sleeve toprak olduğundan ikisine de bağlanıyor orda bir yanlışlık yok sinyal TR kısmında.

Biraz karışık ama umarım açıklayıcı olmuştur.

Geri