B.C. Rich®

RR gövdeli ya da V gövdeli gitarları çoğu kişi çalamıyor otururken ama aslında alışmış biri çok rahat çalabiliyor.

Ben King V yi çalabiliyordum oturarak.Ama RR yi ne yaptıysam çalamadım, adam hatta başlangıç için bu kadar iyi bir gitar almana gerek yok bile dedi. :) Kendisi ise bacak bacak üstüne atarak çok rahat çalıyordu.

strum demiş ki:
zuhal müzikte exotic bich yada nj classic bich varmıdır? var olduğunu bilen fiyatlarınıda söylerse çok iyi olur :)

gecen hafta tunel dekı zuhale ugramıstım ozellıkle bc lere baktım toplasan 5tane bc vardı onlarda abidik gubidik bronzlardı sanırım yenı serıler daha gelemedı...

deluxe dedinmi orda kal abi bombadır ;)

bende de 2005 çıkışlı kore warlock special edition var ( alexi nin esp gitarı gibi beyaz üstüne siyah şerit geçiyo köşelerden). klavyesi çok rahat ve speed riff'ler için özellikle uygun. çok memnunum. kerry king'in emg setini de taktımmı üstüne gitar tanımam. 650 dolara almıştım ve bugün tam 1 sene oldu alalı :) birçok gitarla karşılaştırdım örneğin epiphone les paul (zakk wylde manyetikli emg) kore jackson ps 2 gibi... amfinin tonları hiç değiştirmeden jack' ları sırayla taktık gitarlara b.c. rich olduğunu anlamak hiç de zor olmadı çok ağır ve sert sesi var hasta olmamı sağlayanda bu.

herkes elbet hoşuna gideni alır ama bana ibanezin en üst modeli verseler bile b.c. rich' den vazgeçmem.

kötü gitarları da çok kötüdür çin yapımı kerry aldım kurcaladm odun gibi gitar. ama 2003 yılında arkadaşımda amerikan siyah platinium pro vardı. öyle güçlü ses daha hiç bi gitarda görmedm.

yha ben b.c rich in pro zombie flat die bi gitarını gördüm harbi dibim düştü gitarı görünce yalnız bu gitarı baktıım sitede çin malı olarak gösterio 870 ytl diodu bunlarda çin japon die kademe kademe artıomu?artıosa pro zombie nin bi üst kademesi hangi ülkede üretilio?

metallizm demiş ki:
elimde 900ytl var. v kasa almak istiyorum fakat signature olmasın.önerebileceğiniz varmı?

jr v olabilir muhtemelen amerika fiyatı 500 dolar civarı onların sanırım...

bu arada bu gitarı kullanan vardır arada NATO adlı ağaç nas' birşey? maun ailesinden diyorlar peki kalitesi de yakın mı yoksa o da bir agathis vakası mı? (malum agathise de tonu aldere benziyor diyen var)

şu abn jackson kullansam da ben de bir bc rich severimdir. bende bir jrv vardı. tamam klavyesi falan jack kadar iyi değildi ama alet tamamen thrash için üretilmiş thrash için mükemmel bir gitardı. o gitarla ritm çalmaktan çok zevk alırdım. eski warlocklar falan da çok sağlam gitarlardır. bc rich 80lerin en iyi markalarından biridir unutmayalım. çamur atarken de bilip bilmeden konuşmayalım. ama yeni bc rich lerden de uzak durun bence

baran_16 demiş ki:
arkadaşlar bc.rich in yeni draco die bi gitarı çıkmış http://www.bcrich.com/draco.html işte burda özellikleri nasıl hakkında blgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim ve fiyatı ne kadardır acaba sanırım aktif değil manyetikler tonu nasıl acaba ?? meraklar içerisindeyim:D

Bu gitarı ebayda görmustum arada bir bak istersen görebılırsın...
Fiyat olarak yanılmıyorsam 1000$ çıvarında birseydi. Ama benım kişisel fikrim olarak abartı bir gitar ve sahne gitarı gibi görunuyor... Tabı kullanmadan bunları söylemek ne kadar saglıklı bişi diyemıcem.

Neck true + EMG li USA Bc rich ın yerını hiç bir gitarın tutacagını sanmıyorum...

Ze_uS demiş ki:
baran_16 demiş ki:
arkadaşlar bc.rich in yeni draco die bi gitarı çıkmış http://www.bcrich.com/draco.html işte burda özellikleri nasıl hakkında blgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim ve fiyatı ne kadardır acaba sanırım aktif değil manyetikler tonu nasıl acaba ?? meraklar içerisindeyim:D

Bu gitarı ebayda görmustum arada bir bak istersen görebılırsın...
Fiyat olarak yanılmıyorsam 1000$ çıvarında birseydi. Ama benım kişisel fikrim olarak abartı bir gitar ve sahne gitarı gibi görunuyor... Tabı kullanmadan bunları söylemek ne kadar saglıklı bişi diyemıcem.

Neck true + EMG li USA Bc rich ın yerını hiç bir gitarın tutacagını sanmıyorum...
sağol arkadaşım.. evet dediğin gibi abartı olmuş biraz ama tipine bittim tam sahne gitarı :D bide tonlarını bi duysam..gerçi tipine bakarakta anlıyabilir insan böyle sert görünümlü bi gitardan dandirik bi ton beklenemez dorusu çok şeytani bi tonu vardır bunun:D şeytani ton nasıl oluyorsa tabi:D sert anlamında kullandım:D:D:D

Geri