Hangi gitarı ve ekipmanı almalıyım?

Merhaba. Küçüklükten beri rock müziğe sürekli bir ilgim vardı ama bu sefer kafaya koydum ve bir an önce başlamak istiyorum. Rock müzik hakkında pek bilgim yok, sadece dinlerim ve türler hakkında az çok bilgi sahibiyim. Ekipmanları almak istiyorum bir an önce fakat ne alacağım konusunda kararsızım. Gitar çalmayı bilmiyorum, sadece bağlama geçmişim var - onun da gitara pek etki edeceğini sanmam - Elektro gitar hakkında da pek bilgi sahibi değilim, manyetikler olsun, üzerindeki düğmeler olsun. Şimdi kriterlerimi yazayım. Çalmak istediğim türler rock ve metal. 2.el almayı düşünmüyorum. Bütçem yaklaşık 3000 TL. Sonuç olarak 3000 TL'ye tüm ekipmanları sıfır olarak alıp bir an önce başlamak istiyorum. Biraz araştırdım Ibanez markası fiyatı olsun okuduğum yorumlar olsun ilgimi çekti. Siz ne düşünüyorsunuz Ibanez hakkında? Bir de ekipmanları tek tek toplamak yerine set halinde alsam daha mı uygun olur yoksa setlerdeki parçalar kalitesiz mi? Ve İstediğim türde çalabileceğim kaliteli bir elektro gitar ve amfi önerebilir misiniz? Bir de efekt pedalları, gitar askısı gibi aparatlar da dahil olursa bu 3000 liranın içine iyi olur.

Şu ekipmanları alabilirsiniz;

Geri