Orange Micro Terror vs Marshall DSL 20

Merhabalar, orta olcekli barlarda calmak uzere ufak ama guclu bir amfi arayisindayim bir suredir. Baya bir arastirma yaptim ve iki model belirledim ancak henuz gidip deneme imkanim olmadi. Bunlardan birisi Marshall DSL20 (12 inc 80 watt speaker yanlis hatirlamiyorsam) combo digeri ise orange micro terror ve ekstra speaker. Orange micro terror hakkinda boyutuna gore baya ses verdigini duydum. Ancak ben marshall tonlarina hayran oldugum icin DSL'den yanayim. Sorun su olacak, bu ki amfi arasinda Orange Micro terror hakkinda ne dusunuyorsunuz ? Diger ve asil onemli soru ise bu amfilere barlarda calmaya yeterli olur mu ? Ozellikle DSL full tuplu bir amfi ancak Orange hybrid. Fikirlerinizi paylasabilirseniz sevinirim.

Bu arada elimdeki amfi 80 watt marshall valvestate 8280, 2x12 speaker. Arada baya bir guc farki var.

Merhaba. Barlarda çalmak hemen hemen her amfi ile mümkün önünde mikrofon varsa. Ama sorduğunuza göre mikrofon olmayan yerler için cevap veriyorum:
Micro Terror'de gaini kısıp clean sound ile çalacaksanız ses yetmeyebilir; çünkü gain ile sound alınan amfilerden. Gaini açıp çalacaksanız yeterli olur.

Ayrıca ekstra speaker demişsiniz ancak hangi speaker? Gitar soundu üzerinde en çok etkili olan şeyin speaker olduğunu unutmamak lazım. Sound kıyaslaması yapılacaksa ona göre yapılmalı.

Dsl20 cleande de driveda da yeterli olur ses yüksekliği açısından.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba. Barlarda çalmak hemen hemen her amfi ile mümkün önünde mikrofon varsa. Ama sorduğunuza göre mikrofon olmayan yerler için cevap veriyorum:
Micro Terror'de gaini kısıp clean sound ile çalacaksanız ses yetmeyebilir; çünkü gain ile sound alınan amfilerden. Gaini açıp çalacaksanız yeterli olur.

Ayrıca ekstra speaker demişsiniz ancak hangi speaker? Gitar soundu üzerinde en çok etkili olan şeyin speaker olduğunu unutmamak lazım. Sound kıyaslaması yapılacaksa ona göre yapılmalı.

Dsl20 cleande de driveda da yeterli olur ses yüksekliği açısından.
Tam da merak ettigim diger bir konuya parmak bastiniz, konuyu karistirmamak icin cok fazla deginmemistim acikcasi speaker konusuna. Vox'un 8" lik speaker lari var aslinda guzel de ses veriyorlar. Ama 2x12" den 8" lik bir speakera dusmeyi icim pek elvermedi :) Bildigim kadariyla ne kadar buyuk speaker o kadar iyi ses. Baska da bildigim external cab yok ugun fiyata acikcasi. Ayrica cok para vermek istemiyorum eger ayri bir alacak olursam.

Genel olarak sizinde bahsettiginiz gibi yuksek overdrive ile calacagim. Ve tarz olarak AC/DC, GnR etc.

Tam da merak ettigim diger bir konuya parmak bastiniz, konuyu karistirmamak icin cok fazla deginmemistim acikcasi speaker konusuna. Vox'un 8" lik speaker lari var aslinda guzel de ses veriyorlar. Ama 2x12" den 8" lik bir speakera dusmeyi icim pek elvermedi :) Bildigim kadariyla ne kadar buyuk speaker o kadar iyi ses. Baska da bildigim external cab yok ugun fiyata acikcasi. Ayrica cok para vermek istemiyorum eger ayri bir alacak olursam.

Genel olarak sizinde bahsettiginiz gibi yuksek overdrive ile calacagim. Ve tarz olarak AC/DC, GnR etc.
Elideki amfinin 2x12 hoparlörlerini orange'a bağlayabilirsin.

Zevkler ve renkler ama 8 inçlik speakerın tatmin edebileceğini düşünmüyorum. Ne evde ne sahnede. En azından beni etmemişti.

Geri