USB Ses Kartının Birden Fazla Bilgisayarda Kullanılabilmesi

Elimde Presonus Audiobox 22 VSL var. Bu ses kartını aynı anda hem PC hem de Mac'e bağlama şansım olabilir mi? Maksat tak-çıkar ile uğraşmayayım sürekli.

Buna uygun USB çoklayıcı var mı bildiğiniz?

Sanırım bu dediğiniz mümkün olmaz. Benim bildiğim piyasada usb'den aynı anda iki bilgisayara ( pc-pc/ pc-mac/mac-mac) bağlanabilen bir tek iConnectivity ses kartı var. Adamlar bu iş için cihazın üzerine iki ayrı usb portu koymuş.

Son düzenleme:
Aslında aynı anda ikisinde birden çalışmayacak. Sadece birisinde çalışıyor olacak. Amazon'da şu tarz USB switcherlar var ama kimisi işe yarıyor kimisi de yaramıyor demiş. Ben de arada kaldım o yüzden:

Amazon product ASIN B01N6GD9JO
İkisi aynı anda çalışmasa bile ses kartından iki ayrı veri yolundan çıkış yapılması gerekeceğini düşünüyorum. Bu konuya teknik olarak %100 hakim değilim ama kişisel tahminim bu yönde .

Aslında aynı anda ikisinde birden çalışmayacak. Sadece birisinde çalışıyor olacak. Amazon'da şu tarz USB switcherlar var ama kimisi işe yarıyor kimisi de yaramıyor demiş. Ben de arada kaldım o yüzden:

Amazon product ASIN B01N6GD9JO
amazon linki

Ses kartı usb çıkışı printer çıkışı gibi gördüm. O yüzden böyle bir kablo araştırdım. Eğer normal usb çıkışı ise yine bu tarz bir kablonun çalışmaması için bir sebep yok. Tabii aynı anda açarsanız kesin çalışmaz.

Selam, siz düşünüyorsunuz ki kabloyu çoklayıcı ile çoğaltarak aynı veriyi iki bilgisayara da göndereyim. Ne de olsa aynı sinyali iki yere de göndermek istiyorum diyorsunuz...
Tam olarak konuya hakim değilim ama basit mantıkla düşünelim;
ses kartı ile PC haberlesirken bir data akışı olur. Bu data akışı haliyle Dijital(bazen analog) elektrik sinyalleri vasıtasıyla olacaktır. Dolayısıyla da bir akım söz konusudur. Sinyali coklarsanız, ses kartının haberleşmesi esnasındaki beklenen akımı X2 yapacaksınız demektir. Buna ses kartı izin vermeyebilir. İzin verse de zarar görebilir. Veya izin verebilir ve bir sorun çıkmaz. Ama verim alırmısın bilemem.
Olay tamamen eldeki cihazın tasarımına bağlı. Yine de daha iyi bilen birine sorun. Ben çok bilgili değilim.

Selam, siz düşünüyorsunuz ki kabloyu çoklayıcı ile çoğaltarak aynı veriyi iki bilgisayara da göndereyim. Ne de olsa aynı sinyali iki yere de göndermek istiyorum diyorsunuz...
Tam olarak konuya hakim değilim ama basit mantıkla düşünelim;
ses kartı ile PC haberlesirken bir data akışı olur. Bu data akışı haliyle Dijital(bazen analog) elektrik sinyalleri vasıtasıyla olacaktır. Dolayısıyla da bir akım söz konusudur. Sinyali coklarsanız, ses kartının haberleşmesi esnasındaki beklenen akımı X2 yapacaksınız demektir. Buna ses kartı izin vermeyebilir. İzin verse de zarar görebilir. Veya izin verebilir ve bir sorun çıkmaz. Ama verim alırmısın bilemem.
Olay tamamen eldeki cihazın tasarımına bağlı. Yine de daha iyi bilen birine sorun. Ben çok bilgili değilim.
Yok hocam aynı anda açmayacağım diyor. Yani sinyal aynı anda iki yere gitmeyecek sadece bir tanesine gidecek. Yine tabii ek bir hub gibi olanlar kendi içinde sinyali değiştiriyorsa sorun çıkartabilir ama normal olarak bir kablolaya ikinci bir kablo bağlamak gibi olanlarda bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Sonuçta hangi uç takılıysa o çalışmış olacak ama tabii ikisini aynı anda açarsanız kesin sorun çıkar. O garanti. Yani tak çıkar olmasın diye yapılan şey diğer taraftan hem pc hem mac'i aynı anda çalıştırmama haline dönecek, bir taraftan kolaylık olsun derken diğer taraftan sıkıntı çıkarabilecek.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet aynı anda çalışmayacaklar. Tek amacım tak-çıkar eziyetinden kurtulmak. Herhalde denemeden sonucu göremeyeceğim gibi gözüküyor, sipariş edelim bakalım ne olacak.

Geri