Ben "masterofmasters".. Neden banlandım ?

Selamlar arkadaşlar.. Bazılarınız bilir beni.. Siteye ilk üyeliğim 2003 ve ilk üyeliğim zamanı yoğunluktan siteye uzun zaman girmeyince (Doktora eğitimi hazırlıklarım ve hazırlığı dahil yoğun çalıştığım Nato kongresi vardı o zamanlar, adımı unutacak haldeydim) şifreyi veya birşeyleri unuttum ve ikinci hesabımı açtım.. İkinci hesabım bildiğiniz üzere 2006'dan bugüne gayet severek kullandığım @masterofmasters nickli üyeliğim.. Bu zamana kadar şahsen de tanıdığım birçok arkadaşımın "diğer forum üyeleriyle tartışmalar içinde" haklı veya haksız banlandığını gördüm.. Bazı eski üyeler de bu durumlara ve forumun gidişatına tepki olarak artık ya ender yazıyorlar ya da hiç girmiyorlar..

Ben görselini aşağıda paylaştığım mesajım üstüne banlandım.. Bu mesajımda ve 2006'dan bugüne ne kimseye "şahsen" hakaretim var ne de birilerinin değerini küçümsemem.. Son birkaç yıldır yazdığım ve düzeltilmesini istediğim bir durumun eleştirisi olarak yazdım bu mesajı da (Bununla ilgili açtığım diğer bir başlık Gereksiz Başlıklar Yığını (bu Da Dahil) ).. Aynı anda alt alta 4-5 tane şu kadar param var hangi gitarı alayım, acil, çok acil başlıklarını görünce tepki için açtım başlığı. Tepkimde de yalnız olmadığımı sanıyorum.

Kendime IQ'um 43 diye giydirerek, başlık açmadan önce sitede arama yapın, tavsiye başlıklarına bakın, muhtemelen cevabınız sitede mevcut, bulamazsanız başlık açındı sıkıntım ki zaten admin gerekli düzenlemeyi yapıp tavsiye başlıklarını ilgili forumların başına sabitlemiş.. Yani şikayetimde haksız değilmişim.. Yok ben kaçırdıysam ve banlanmama sebep mesajımdan önce tavsiye başlıkları sabitlendiyse yine haklıyım, mesela elektro gitar alacaklar için tavsiye başlığı orada duruyorken 1000 liraya ne gitar alayım diye yeni başlık açmak gerçekten şaçma, forum kültürünü bilmeden züccaciye dükkanına dalma..

Banlanmama sebep açtığım başlık ve mesajım..
Turkrock - Başlık.jpg

Bu mesajı düzenleyerek altına " IQ'um 43 değil de 50 olsaydı yukarıdaki arama butonunu kullanarak muhtemelen derdimin çözümünü bulur, benim için hayat memat sizin için makara kukara meselemle sizleri boş yere meşgul etmezdim.. Maalesef IQ'um 43" eklemesini yaptım.. Yani o arama butonunu kullanmak fazla bir zeka gerektirmiyor demeye çalıştım.. Bildiğiniz üzere 50 IQ'da oldukça düşük bir zeka seviyesi, belki ölçümü bile yoktur.. Okuma yazmayı öğrenmek ve okuduğunu anlamak bile ortalama bir zeka göstergesi zaten.. Ve bu mesajımda da kendim hariç kimseye "şahsen" bir hakaretim veya amiyane tabirle giydirmem yok.. Üstüne elektro gitar tavsiye başlığında yardımcı olmaya çalışmışlığım var.. Özelden yardım isteyenlere yazmışlığım var..

Örneğin daha önce arkadaşım Single_FACTOR "Forum Bully" denerek uzaklaştırıldı.. Bazı mesajları sertti ok.. Şikayet edenler vardı ok.. Bence atılmamalıydı, uyarı alıp dikkatli olmasının söylenmesi yeterliydi.. Ama tavrı konusunda banlanma için elle tutulur bir sebebi vardı, çabuk sert cümleler yazıyordu..

Benim şimdiye kadar 1 uyarı almışlığım yok, biraz laftan da anladığımı zannediyorum.. Bu mesajımdan "KİM" ve neden rahatsız oldu ya da alındı ? Madem ben haksızdım tavsiye başlıkları neden sabitlendi ? Bahse konu mesajımı okuyup ta şikayet edecek olan varsa sadece elini sıkıp, tebrik etmek ve hayatta başarılar dilemek isterim.. Oldu ya bende bir hata bulundu önce uyarı verilmesi gerekmez miydi ? Birader masterofmasters nickimle 14 yıldır yukarıdaki mesajım dahil benim bir mesajım raporlandı mı, şikayet edildi mi, birine hakaret ettim mi ? Gayet severek kullandığım bu forumdan bu şekilde uzaklaştırılmayı haksız buluyorum.. Mantıklı bir sebep arıyorum.. Şahsımla ilgili bir sıkıntı yoksa uyarı bile almamam gereken yerde en fazla "uyarı vermek" yeterli değil miydi ?

"Ananın şeyinden gitarla çıkmadın elbet" yazılması normal mi admin ya da "seni yanına yaklaştırmayacak karılara çakarak yaşıyorlar" yazılması.. (Bunları yazan arkadaşlar affedin ama bunları okuduğum an rahatsız olmuştum) .. Üslubun bu seviyelere geldiği yerde benim kendi üstümden küfürsüz hakaretsiz giydirerek hem uyarı hem mizah amaçlı yazdıklarımda ne bulundu? Eğer akliselim, elle tutulur bir cevabın yoksa lütfen önceki hesabımı aktif hale getir (Bu eskiden mümkün değildi, artık mümkün mü bilmiyorum).. Yok varsa söyle kabahatimi bileyim.. @estranged

Saygılar - Burak..

Son düzenleme:
Yok artik, zaten dogru duzgun mesaj yazan adam sayisi bir elin parmagini gecmiyor, senin banlanman cok aci :( ...

Bence burada acikca bir hata olmus...Ayrica, uyari almadan dogrudan banlanmak icin cok ekstrem bir sey yapmak gerekiyor...Bu mesaj zaten bence uyari gerektirmeyen bir mesaj ama dogrudan banlanmak olacak is degil...

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok artik, zaten dogru duzgun mesaj yazan adam sayisi bir elin parmagini gecmiyor, senin banlanman cok aci :( ...

Bence burada bir hata olmus...Ayrica, uyari almadan dogrudan banlanmak icin cok ekstrem bir sey yapmak gerekiyor...Bu mesaj zaten bence uyari gerektirmeyen bir mesaj ama dogrudan banlanmak olacak is degil...
Teşekkürler @Grundar . Maalesef ama ben de anlamadım, cidden merak ediyorum, hata mı var, benim bir kusurum mu, varsa kusurum ne ? Bunları yazıp yazmamakta kararsız kaldım ama neyse..

"Ananın şeyinden gitarla çıkmadın elbet" yazılması normal mi
Bu bana yazılmıştı, yazan arkadaş hala forumda. :)

Yapacak bir şey yok, forumun zaten şaftı kayık. Geçen biri "forum ciddi bir ortam mı xd" diyordu, forum kültürü olarak saçma gelebilir ama geldiğimiz şu ortamda gayet haklı bir yorum aslında. Geçen sene ben de banlanmıştım uyarılmadan, öyle çok ekstrem bir şey de yapmamıştım. Sizin yaptığınız IQ muhabbetinin biraz daha kişisel versiyonuydu.

Ben artık forumda yazılan ve yapılanların %90'ını ciddiye almıyorum. Ciddi bir ortam değil çünkü. :)

Bir iki defa kendim bir forum kurayım diye gaza gelip sonra oturdum yerime. Bu konuda çok az teknik bilgim olduğu gibi zaten şu sıralar ayıracak vakit ve takatim yok. Fakat burası gibi ilan panosundan hallice işleyen bir yer yerine gerçek anlamda bir topluluk (community) oluşturma fikri vardı aklımda. Beni biraz da bu fikirden uzaklaştıran şeyler aslen yine bizim kültürümüze ait şeyler. Gündelik hayatımda yeterince bunlarla mücadele ediyorum bir de kafa dağıtmak için yaptığım bir şeyde bunlarla uğraşmak istemiyorum.

forum artık karmakarışık bir hal aldı. eskiden çok aktif kullanırdım, şimdilerde geçmişin hatırına günlük yine uğruyorum fakat anladığım kadarıyla artık 3-5 kişi dışında yönetim bile uğramıyor. halbuki ne güzel şeyler yapılmıştı ya, ne güzel arkadaşlıklar kurulmuştu burda. ne çok insan heveslendirilmişti, ne çok insana yardım edilmişti. forumun eski zamanlarını cidden çok özlüyorum yahu. ben bu forum sayesinde akrabamı buldum be :D

sevgili 'masterofmasters'ın durumu da sanki birileri rahatsız olup rapor etmiş, moderasyon da uyarı vermeye üşenip -ki uyarı vermeyi gerektirecek bir giri değil- banlamış gibi.

ama bir şeyler olsa da şu görseldeki arayüz zamanına tekrar dönsek keşke.

Dosyalar

• trcover2.jpg
    trcover2.jpg
    162.2 KB · Gösterim: 279
Senin açtıgın tarzda bir kaç geyik başlık daha açılmıştı. Açıkcası bana gına geldi bu tarz başlıklardan ve laf sokmalardan. Ustelik hedef aldıgınız kitle de sallamıyor sizi zaten soru sorup kaçıyor çogu :) Ciddiye alınacak bir durum yok ortada yani.
Ha bunun sonucu ban mı olmalıydı kesinlikle hayır.

Foruma ceza puanı sistemi entegre edilmeli. Kullanıcı kırıcı ya da ''moderatöre göre'' ceza uygulanabilir bir şey yazdıysa direkt infaz edileceğine belli bir puan ile cezalandırılsın. Aynısı tekrarlandığında ceza puanı katlansın. 1 yıl sonra da zaman aşımına uğrayıp silinsin puanları. Höh yani adam 2006'dan beri üye, insaf.

Selamlar arkadaşlar.. Bazılarınız bilir beni.. Siteye ilk üyeliğim 2003 ve ilk üyeliğim zamanı yoğunluktan siteye uzun zaman girmeyince (Doktora eğitimi hazırlıklarım ve hazırlığı dahil yoğun çalıştığım Nato kongresi vardı o zamanlar, adımı unutacak haldeydim) şifreyi veya birşeyleri unuttum ve ikinci hesabımı açtım.. İkinci hesabım bildiğiniz üzere 2006'dan bugüne gayet severek kullandığım @masterofmasters nickli üyeliğim.. Bu zamana kadar şahsen de tanıdığım birçok arkadaşımın "diğer forum üyeleriyle tartışmalar içinde" haklı veya haksız banlandığını gördüm.. Bazı eski üyeler de bu durumlara ve forumun gidişatına tepki olarak artık ya ender yazıyorlar ya da hiç girmiyorlar..

Ben görselini aşağıda paylaştığım mesajım üstüne banlandım.. Bu mesajımda ve 2006'dan bugüne ne kimseye "şahsen" hakaretim var ne de birilerinin değerini küçümsemem.. Son birkaç yıldır yazdığım ve düzeltilmesini istediğim bir durumun eleştirisi olarak yazdım bu mesajı da (Bununla ilgili açtığım diğer bir başlık Gereksiz Başlıklar Yığını (bu Da Dahil) ).. Aynı anda alt alta 4-5 tane şu kadar param var hangi gitarı alayım, acil, çok acil başlıklarını görünce tepki için açtım başlığı. Tepkimde de yalnız olmadığımı sanıyorum.

Kendime IQ'um 43 diye giydirerek, başlık açmadan önce sitede arama yapın, tavsiye başlıklarına bakın, muhtemelen cevabınız sitede mevcut, bulamazsanız başlık açındı sıkıntım ki zaten admin gerekli düzenlemeyi yapıp tavsiye başlıklarını ilgili forumların başına sabitlemiş.. Yani şikayetimde haksız değilmişim.. Yok ben kaçırdıysam ve banlanmama sebep mesajımdan önce tavsiye başlıkları sabitlendiyse yine haklıyım, mesela elektro gitar alacaklar için tavsiye başlığı orada duruyorken 1000 liraya ne gitar alayım diye yeni başlık açmak gerçekten şaçma, forum kültürünü bilmeden züccaciye dükkanına dalma..

Banlanmama sebep açtığım başlık ve mesajım..
142685 eklentisini görüntüle

Bu mesajı düzenleyerek altına " IQ'um 43 değil de 50 olsaydı yukarıdaki arama butonunu kullanarak muhtemelen derdimin çözümünü bulur, benim için hayat memat sizin için makara kukara meselemle sizleri boş yere meşgul etmezdim.. Maalesef IQ'um 43" eklemesini yaptım.. Yani o arama butonunu kullanmak fazla bir zeka gerektirmiyor demeye çalıştım.. Bildiğiniz üzere 50 IQ'da oldukça düşük bir zeka seviyesi, belki ölçümü bile yoktur.. Okuma yazmayı öğrenmek ve okuduğunu anlamak bile ortalama bir zeka göstergesi zaten.. Ve bu mesajımda da kendim hariç kimseye "şahsen" bir hakaretim veya amiyane tabirle giydirmem yok.. Üstüne elektro gitar tavsiye başlığında yardımcı olmaya çalışmışlığım var.. Özelden yardım isteyenlere yazmışlığım var..

Örneğin daha önce arkadaşım Single_FACTOR "Forum Bully" denerek uzaklaştırıldı.. Bazı mesajları sertti ok.. Şikayet edenler vardı ok.. Bence atılmamalıydı, uyarı alıp dikkatli olmasının söylenmesi yeterliydi.. Ama tavrı konusunda banlanma için elle tutulur bir sebebi vardı, çabuk sert cümleler yazıyordu..

Benim şimdiye kadar 1 uyarı almışlığım yok, biraz laftan da anladığımı zannediyorum.. Bu mesajımdan "KİM" ve neden rahatsız oldu ya da alındı ? Madem ben haksızdım tavsiye başlıkları neden sabitlendi ? Bahse konu mesajımı okuyup ta şikayet edecek olan varsa sadece elini sıkıp, tebrik etmek ve hayatta başarılar dilemek isterim.. Oldu ya bende bir hata bulundu önce uyarı verilmesi gerekmez miydi ? Birader masterofmasters nickimle 14 yıldır yukarıdaki mesajım dahil benim bir mesajım raporlandı mı, şikayet edildi mi, birine hakaret ettim mi ? Gayet severek kullandığım bu forumdan bu şekilde uzaklaştırılmayı haksız buluyorum.. Mantıklı bir sebep arıyorum.. Şahsımla ilgili bir sıkıntı yoksa uyarı bile almamam gereken yerde en fazla "uyarı vermek" yeterli değil miydi ?

"Ananın şeyinden gitarla çıkmadın elbet" yazılması normal mi admin ya da "seni yanına yaklaştırmayacak karılara çakarak yaşıyorlar" yazılması.. (Bunları yazan arkadaşlar affedin ama bunları okuduğum an rahatsız olmuştum) .. Üslubun bu seviyelere geldiği yerde benim kendi üstümden küfürsüz hakaretsiz giydirerek hem uyarı hem mizah amaçlı yazdıklarımda ne bulundu? Eğer akliselim, elle tutulur bir cevabın yoksa lütfen önceki hesabımı aktif hale getir (Bu eskiden mümkün değildi, artık mümkün mü bilmiyorum).. Yok varsa söyle kabahatimi bileyim.. @estranged

Saygılar - Burak..

Merhaba Burak
Yazının ertesi günü sizin konunuza yazacaktim baktim konu yok. Hatta sordum ama cevap alamadım:(
Özelden yazayim dedim bir turlu sizi bulamadım sonra konuyu anladim.
Fakat anlayamadığım ve kabul etmediğim bir konu var.
Oyle hadsizce yazi yazanlar varken neden sizi bamladilar! Admin den açıklama bekliyorum.
Yazınızda hakaret yok! Elbette ciddi bir eleştiri var ama bu olmasi gereken değil mi ?
Bu forumun yöneticileri forum sayfasını kaliteli hale getirmek istemiyor anlaşılan.
Oğluma doğum yaptigimda 1 milyon üyesi olan bir anne bebek sitesinde moderatorluk yaptim. Bir forum nasil kaliteli hale getirilir, o kaliteyi elde tutmanın yolları nelerdir uğraştık durduk.
Herseyin bir adabı olduğuna göre forumlarin da adabı vardır.
Üye once uyarılır, baktınız uyarıyı hafife alıyor o zaman bir daha gelmemek üzere yollarsanız.
Umarım sizde bir hata olmuştur.
Aksini düşünmek bile istemiyorum.

Senin açtıgın tarzda bir kaç geyik başlık daha açılmıştı. Açıkcası bana gına geldi bu tarz başlıklardan ve laf sokmalardan. Ustelik hedef aldıgınız kitle de sallamıyor sizi zaten soru sorup kaçıyor çogu :) Ciddiye alınacak bir durum yok ortada yani.
Ha bunun sonucu ban mı olmalıydı kesinlikle hayır.
Eyvallah.. Mesajımda yazılanları kimsenin "o eksik benim" diye üstüne alınacağını beklemiyordum zaten, hedef aldığım bir kitle de yok, belki de tek ortak noktaları araştırma yapmak yerine gereksiz yere başlık açmak olan bireyler, bilgisizlikten, aceleden, ilgi arayışından vs vs.. Çöpünü, çöp konteynerının içi yerine konteynerın yanına bırakan ve bundan rahatsız olmayan adam beni niye sallasın.. Benim de adamla derdim yok ki, çöpüyle sıkıntım var.. Medeni ol, çöpünü konteynerın içine atmayı da becer artık..

Mizahla anlatmak güzel olur, gelecek zamanda benzeri defalarca açılmış bir başlığı yeniden açana adres gösterilip şunu bir oku denebilir diye düşündüm ki bu yazdıktan çok sonra aklıma geldi, ilk başta düşünmemiştim bunu.. Haklısınız, adam abudik sorusunu soruyor, sonra cevapları okumaya gelmiyor, okusa teşekkür etmiyor.. Düzgünce cevabını alıp teşekkür edenler de var tabi.. Kimsenin defalarca açıldığı ve cevaplandığı için ve sitede cevapları mevcut olduğu için gına getiren aynı konulara tekrar tekrar başlık açmasını engelleyemeyiz, ama forum kültürü denen bir şey de var, uyarabiliriz.. Uyarıyı alan da kapasitesine göre "bilmiyordum pardon" da diyebilir, "sen işine bak" ta.. Ben kimsenin başlığına böyle saçma sorular için başlık açma demedim ama cevabını alabileceği başlığa yönlendirmişliğim vardır..

Ayrıca o mesajda ne demek istediğim açık, kendimden başka kimseye şahsen giydirme yok (gerçekten 43 IQ'lu olup burada gezinen varsa o ayrı), bu konuda farklı zamanlarda ben de, başka arkadaşlar da düzgünce şikayetimizi anlatmaya çalıştık, okuduğunu anlamayan da "lütfen" beni sallamasın..

Aramızda hala bu olayı ve forumu ciddiye alanların olduğunu görüyorum. "Umarım bir yanlışlık olmuştur, düzeltilir" falan... Ben daha şimdiye kadar banı açılan bir üye görmedim. Bu kadar ciddiye almayın yahu, çünkü ortada ciddiye alınacak bir platform yok. Ekşi sözlükte yıllardır hortlayan bir başlık vardır, "Türkiye'den s*kt*r olup gitmek" diye. Bu platform bunun en kolay yapılabilecek yolu. Yönetim tarzı belli, ben ortada modetatör falan da görmüyorum, dolayısıyla tek adam yönetimi mevcut. Madem beğenmiyoruz, s*kt*r olup gidebiliriz. :D

Aramızda hala bu olayı ve forumu ciddiye alanların olduğunu görüyorum. "Umarım bir yanlışlık olmuştur, düzeltilir" falan... Ben daha şimdiye kadar banı açılan bir üye görmedim. Bu kadar ciddiye almayın yahu, çünkü ortada ciddiye alınacak bir platform yok. Ekşi sözlükte yıllardır hortlayan bir başlık vardır, "Türkiye'den s*kt*r olup gitmek" diye. Bu platform bunun en kolay yapılabilecek yolu. Yönetim tarzı belli, ben ortada modetatör falan da görmüyorum, dolayısıyla tek adam yönetimi mevcut. Madem beğenmiyoruz, s*kt*r olup gidebiliriz. :D

İnsan ilişkileri, iletişim önemli konular değil mi ? Katemin bey 😊

Merhaba Burak
Yazının ertesi günü sizin konunuza yazacaktim baktim konu yok. Hatta sordum ama cevap alamadım:(
Özelden yazayim dedim bir turlu sizi bulamadım sonra konuyu anladim.
Fakat anlayamadığım ve kabul etmediğim bir konu var.
Oyle hadsizce yazi yazanlar varken neden sizi bamladilar! Admin den açıklama bekliyorum.
Yazınızda hakaret yok! Elbette ciddi bir eleştiri var ama bu olmasi gereken değil mi ?
Bu forumun yöneticileri forum sayfasını kaliteli hale getirmek istemiyor anlaşılan.
Oğluma doğum yaptigimda 1 milyon üyesi olan bir anne bebek sitesinde moderatorluk yaptim. Bir forum nasil kaliteli hale getirilir, o kaliteyi elde tutmanın yolları nelerdir uğraştık durduk.
Herseyin bir adabı olduğuna göre forumlarin da adabı vardır.
Üye once uyarılır, baktınız uyarıyı hafife alıyor o zaman bir daha gelmemek üzere yollarsanız.
Umarım sizde bir hata olmuştur.
Aksini düşünmek bile istemiyorum.
Çok teşekkür ederim @senablackrock .. Admin de tek başına bir yere kadar idare edebiliyor, hata da yapabilir, uğraşmak ta istemeyebilir, belki de tavrım bu diyordur.. Ve @Ketamin doğru söylüyor, ben de ban'ı kaldırılan bir üye görmedim.. Umarım benim durumumda bir hata vardır ve düzeltilir veya herkesin anlayabileceği mantıklı bir açıklama yapılır.. İlk mesajımda seviyenin nerede olduğunu yazdım.. Ben burayı hep severek kullandım, banlanacak bir hata veya seviyesizlik yapmadığımı düşündüğüm için üyeliğimin iadesini veya kural ihlali sayılacak ne yaptığımı (muhtemelen rencide etmek denecek ama kim, niye rencide olsun) öğrenmek istiyorum.. Üstelik tavsiye başlıklarının sabitlenmesine sebep yaptığımız bu uyarılar değil mi..

edit: @Grundar ve bir iki moderatör hariç açıklama yapıldığı da nadirdir..

Son düzenleme:
İnsan ilişkileri, iletişim önemli konular değil mi ? Katemin bey 😊
Üzgünüz, bu forumda aradığınız şeyler bulunamadı Sena hanım. :)

Şaka bir yana, yazdığım şey gayet açık. Yönetimden şikayet edilen iki farklı öge var, birinden gitmek kolay değil ama diğerinden gitmek kolay. Ben de yazmama ve siteye uğramama kararı almıştım ama sonra hem alışkanlık, hem can sıkıntısı insan giriyor tekrar ama ortamın nasıl olduğunu biliyorum, ona göre davranıyorum. :)

Açıkçası turkrock'a mecburuz. Başka forum kalmadı. Kaldıysa bana da söyleyin kaydolayım. Onlar da bunun farkında olmalı ki biraz hoyrat davranabiliyorlar. Bu işlerden memnun olmayan ve biraz olsun uğraşmak isteyen herhangi biri yeni bir forum açabilir. En azından bu başlıktan 9-10 üyesi anında çıkar diye düşünüyorum :)

Hatta forum yerine birisi sözlük açar mı diye merakla aratıp duruyorum. Rap için bir sözlük var mesela, ne kadar işler durumda bilmiyorum ama rock için de bir tane açsalar ne iyi olurdu. Çok eskiden sozlukspot altyapısını kullanan (ki artık bir manası yok) headbanger gibi bir sözlük vardı mesela. Azdı, buzdu ama yine de forumlara kıyasla daha hızlı bir ortamdı.

Açıkçası turkrock'a mecburuz. Başka forum kalmadı. Kaldıysa bana da söyleyin kaydolayım. Onlar da bunun farkında olmalı ki biraz hoyrat davranabiliyorlar. Bu işlerden memnun olmayan ve biraz olsun uğraşmak isteyen herhangi biri yeni bir forum açabilir. En azından bu başlıktan 9-10 üyesi anında çıkar diye düşünüyorum :)

Hatta forum yerine birisi sözlük açar mı diye merakla aratıp duruyorum. Rap için bir sözlük var mesela, ne kadar işler durumda bilmiyorum ama rock için de bir tane açsalar ne iyi olurdu. Çok eskiden sozlukspot altyapısını kullanan (ki artık bir manası yok) headbanger gibi bir sözlük vardı mesela. Azdı, buzdu ama yine de forumlara kıyasla daha hızlı bir ortamdı.

Üzerine konuştuğumuz müzik ve türevleri için bu forum yazmaya, vakit geçirmeye değer tek mecra hocam. Gerçekten çok değerli üyeler var. Sözlük fikriniz güzel ancak uzun vadeli olmayacaktır muhtemelen. Gerçekten yaşça genç olup bu müziğe ilgi duyan epeyce insan var, muhtemelen ilgilerini çekecektir ancak inanın birçoğunun bakış açısı daracık,sığ.

Örneğin Facebook’ta bir Rock müzik grubuna katıldım, üyelerin %80’i hayatı Fender, Gibson ve Duman’dan ibaret sanıyor. Aynı kişiler tarafından dünyada nam salmış yılların gitaristleri tek bir post ile “çöp” ilan ediliyor falan...Yani demem odur ki buradaki vizyonun ilerleyen yıllarda herhangi bir mecrada yakalanacağını zannetmiyorum. Umarım bütün başlıklar kalıcı olur.

Geri