Tone pot problemi acil yardım...

Merhaba turkrock forumu yazarları buraya bu konuyu açmamın sebebi biraz önemli ve acil... Ben yakın zaman once aktif manyetikten pasif manyetiğe geçtim. Sap manyetiği olarak Tonerider AC2 Classic, köprü manyetiği olarak da Seymour Duncan SH-4 kullanıyorum. Sorunum şu ki iki manyetiğin de ton potansında sorun var. Mesela sap manyetiğindeki ton potansı 0'dayken asiri bir fark hissedemiyorum. Köprüde durum daha farklı 1-10 arasında pek fark yok ancak 0'a alınca aşırı boğuklaşıyor. Bu boğuklaşmada sorun yok ancak dediğim gibi 1-10 arasında hiçbir fark yok. Sapta da buna benzer bir durum var. Yabancı forumlarda buna benzer tartışmalar var ancak tam anlayamadım buradan bilgi almak istedim daha once yaşamıs olan var mı diye... Wiringi kendim yaptım. İki manyetiğin wiringleri tamamen farklı ancak ayrı ayrı şekilde diagramdaki gibi eksiksiz lehimledim. Alpha 500K potans kullanıyorum Sapta 22nF köprüde 47nF kapasitör kullanıyorum. aklıma takılanlar:

-Acaba potanslarda bir sıkıntı mı var?
-Kapasitörlerde mi?
-Yoksa wiringde mi bir sıkıntı var atladığım veya yapmadığım bir şey? Kötü lehim bile diyebilirsiniz eğer etkiliyorsa...

Şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. İyi forumlar!

Geri