Elektronik Davul Ses Kaydı Alma

Merhabalar. Bende Roland hd-1 davul seti var. Pek iyi bir davul değil ama midi çıkışı var. Böyle olunca ben de kendimce küçük kayıtlar almak istiyorum. Nereden başlanır edilir pek bilmiyorum. İnternette USB-midi kablolar var onlar işimi görür mü yoksa bir ses kartı gerekli mi? Cihazda sadece aux ve midi çıkışı va Ebu arada. Şimdiden teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevabın için teşekkürler. AUX kullanarak kayıt aldım ama sesler çok bozuk çıkıyor, kulak tırmalıyor. Kaliteli bir aux kablosu işe yarar mı? Yani asıl sorum şu nasıl temiz sesli kayıt alabilirim?

Davul pek iyi değilse sesleri de o kadar iyi değildir. Zaten en temiz ve sağlıklısı midi ile olur. Midi sinyalleri programa kaydolur, program içinde beğendiğiniz bir davul vsti eklentisi ile sesleri alırsınız. Ses bozuk ya da kötü diye bir şey olmaz. Eğer davul sesini beğenmezseniz değiştirirsiniz. Zaten elektronik davulun kendi içinde benzer sesler vardır, o yüzden midi aktarımı varken o sesleri kullanmak pek mantıklı değil. Sayısız davul kiti olabilecekken tek bir davul kiti seçmek gibi düşünebiliriz bunu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Davul pek iyi değilse sesleri de o kadar iyi değildir. Zaten en temiz ve sağlıklısı midi ile olur. Midi sinyalleri programa kaydolur, program içinde beğendiğiniz bir davul vsti eklentisi ile sesleri alırsınız. Ses bozuk ya da kötü diye bir şey olmaz. Eğer davul sesini beğenmezseniz değiştirirsiniz. Zaten elektronik davulun kendi içinde benzer sesler vardır, o yüzden midi aktarımı varken o sesleri kullanmak pek mantıklı değil. Sayısız davul kiti olabilecekken tek bir davul kiti seçmek gibi düşünebiliriz bunu.
Benim davulun üzerindeki midi çıkışını bir kayıt programıyla kullanabilir miyim yani? Bir önceki arkadaş sadece data aktarımı oluyor demişti. Data aktarımı diye kastettiği şey sinyal aktarımı mı

Evet aynen data sinyal demek. Midi çıkışını kayıt programı ile kullanabilirsiniz. Gerekli ayarları yaptığınız zaman kayıt programında midi sinyali ışığını zaten görürsünüz. Tam olarak bunun için kullanılan bir çıkış zaten. Kolay gelsin.

Geri