Slipknot tonlarında gitar önerisi

5k bütçe (slipknot)

• Toplam oy veren
    21
Eksik yazmışım aslında. Sizin attığınız örnek mis gibi 7 telli müzik örneği, "7 telli gitarda drop A'ya çekip Slipknot gibi 6 telli müziği yapan grupların şarkılarını çalmak organik değil" diye düzeltebilirim o kısmı. 7 tellide sadece en üst teli 1 tam ses gevşeterek aynı tabları çalamaz, 3. teli de yarım ses oynatması gerekecek tablara bakıp çalacaksa. Tecrübesiz biri için kafa karışıklığı yaratabilir, 1 perde farktan dolayı çalmayı zorlaştırabilir.
Ben 6 telli müziğini ve 7 telli müziğini duyunca çoğunlukla anlayabiliyorum, zihniyet farkı var bir kere. 7 telli gitarı aldığında ürettiğin riffler başka oluyor, 6 telli gitarı eline aldığında başka oluyor. Ruhları farklı bu aletlerin, sap yapısı farklı, 7 telliyi alan tecrübesiz bir kişi muhtemelen solo çalmak istemeyecek ya da zor gelecektir 6 telliye göre. Bütçe yokluğunda idarelik düşünülebilir birbirlerinin yerine ama tabii ki. Bence arkadaşın bütçesi yeterli ama bu ayrım için. İyi bir 2. el lambalı amfi + 1 booster ile taş gibi çalabilir her şeyi.

Çok pardon ne saçmalıyorsunuz? Drop A çalınan bir parça için neden 3 teli de oynatması gerekiyor anlamadım? Üst tel A çekilir sol teli yarım ses pesleştirilir al sana Drop A. Ayrıca Slipknot gibi gruplar asıl 7 telli gitarlar ile çalınır. Slipknot tonu 7. telde daha rahat elde edilir. Skala geniş ise çok daha basittir. 7 telli gitarlar 6 telli gitarlardan kullanım rahatlığı olarak çok daha ileride. Klavyeler daha akıcıdır akort stabilitesi çok daha iyidir. Solo çalmak istemeyecektir ne demektir ne alaka?
Bütçe yokluğu ne alakadır onu da anlamadım? 7 telli gitar bütçe yokluğu gitarı mı sanıyorsun? Sap yapısıda aman aman farklı değil.

Çok pardon ne saçmalıyorsunuz? Drop A çalınan bir parça için neden 3 teli de oynatması gerekiyor anlamadım? Üst tel A çekilir sol teli yarım ses pesleştirilir al sana Drop A. Ayrıca Slipknot gibi gruplar asıl 7 telli gitarlar ile çalınır. Slipknot tonu 7. telde daha rahat elde edilir. Skala geniş ise çok daha basittir. 7 telli gitarlar 6 telli gitarlardan kullanım rahatlığı olarak çok daha ileride. Klavyeler daha akıcıdır akort stabilitesi çok daha iyidir. Solo çalmak istemeyecektir ne demektir ne alaka?
Bütçe yokluğu ne alakadır onu da anlamadım? 7 telli gitar bütçe yokluğu gitarı mı sanıyorsun? Sap yapısıda aman aman farklı değil.
"3. teli"
Ayrıca yazınızın tamamında bunun gibi yanlış anlamalarınız var. Tecrübeli biri olsa zaten bu tarz önerilere gerek olmayacak. Tecrübesiz birisi için 7. telli gitar 6 telliden çok çok çok çok büyük ihtimal çalması daha zor ve rahatsız gelecektir.

Geri