Pc de amplitube,guitar rig kullanırken aşırı hum ve buzz

Arkadaşlar sx stratım single coillerin ses çıkardığını biliyorum ancak bildiğiniz nota basmış kadar hum and buzz oluyor bunun sebebi prizden mi neyden olur bilgisayar olarak adaptör bağlı şekilde laptop kullanıyorum önceden bu kadar yok sonrada oluştur gitarı pc ye bağlamak içinse behringerin bi ucu usb bi ucu jak olan guitar linkini kullanıyorum

Arkadaşlar sx stratım single coillerin ses çıkardığını biliyorum ancak bildiğiniz nota basmış kadar hum and buzz oluyor bunun sebebi prizden mi neyden olur bilgisayar olarak adaptör bağlı şekilde laptop kullanıyorum önceden bu kadar yok sonrada oluştur gitarı pc ye bağlamak içinse behringerin bi ucu usb bi ucu jak olan guitar linkini kullanıyorum
Laptop adaptörünü çıkarıp o şekilde bir deneyebilir misiniz?

Artan bir dip gürültüsü varsa bunun sebebi önce aradaki aparatlardan, girişlerden ya da bağlantılardan oluyor. Gitar dediğiniz gibi zaten dip gürültüsü yapıyormuş. O normal deyip üzerine yeni gelen seslerin nedenini araştırmak için elinizdeki diğer aparatlarla deneme yanılma yapın derim. Guitar link'i devre dışı bırakarak dönüştürücü varsa onla direkt bağlayın (normalde böyle daha çok dip gürültüsü olması gerek) yani gitar ve bağlantıları ile ilgili bir şey değilse geriye elektrik hatlarından ya da evdeki bir aygıtın elektrik hattına dip gürültüsü yapacak bir katkısı olduğunu düşünebiliriz. Bunu da önce prizden çıkarıp deneme şansınız varsa öyle deneyerek fark edebilirsiniz. Olmadı farklı prizlerde ya da evdeki fazladan elektronik aletleri prizden çıkararak deneme yanılma yapmak mümkün. Bazen hepsi birleşerek fazladan gürültüye neden olabiliyor. Yani artan dip gürültüsünün tek bir sebebi olmayabilir. Benim tecrübelerime dayanarak olasılıkları böyle kuvvetliden aza doğru sıralamıştım. Belki denerken size de bir faydası dokunur.

Artan dip gürültüsünü çözseniz bile normal hali de çok gürültülü duyuluyor. Özellikle amfi simülasyonu programları da fazladan bir gürültüye sebep oluyor. Yine programların içinde işini iyi yapan bir noise gate kullanmanız da gerekiyor. Sesi bozmayacak şekilde ayarladığınızda baya baya hayati bir görev yerine getiriyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanıtlar için teşekkürler büyük ihtimalle laptop adaptörümden çünkü arada garip bi buzz sesi geliyor adaptöre vurunca düzeliyor ama zaten yeni bir pc alacağımdan yenisinde böyle bir dert olmaz umarım

Geri