Klavyedeki pozisyonlar ve nota yerleri!

EADGBe akordundaki notaların yarısının (Klavyenin yarısı) yerini ve melodik minör ile pentatoniğin (Hem majör hem minör) pozisyonunu biliyorum fakat ileride akord değiştirince nasıl ezberleyeceğim hepsini? Hızlı bir yolu var mıdır?

Ayrıca bir gam ismini söyleyince nasıl çat çat söyleyeceğim notalarını veya direkt çalmaya başlayabileceğim? Bunlar çala çala mı olacak şeyler yoksa hızlı bir yolu var mı?
Aceleci veya "Hemen olsun bitsin" tayfasından değilim, yanlış anlamayın.

Bazı tellerde 5, bazılarında 7
O zaman hepsini 12'ye kadar bildikten sonra başka ufuklara yol açman daha mantıklı olacaktır. Standart E akordunda bunları biliyorum, ileride D'den çalınca ne olacak diyorsan da bunu düşünmene gerek yok. Zaten belli yürüyüşler, kalıplar var, oralardan yürüyor çoğu gitarist. CAGED sistemini araştırabilirsin.

EADGBe akordundaki notaların yarısının (Klavyenin yarısı) yerini ve melodik minör ile pentatoniğin (Hem majör hem minör) pozisyonunu biliyorum fakat ileride akord değiştirince nasıl ezberleyeceğim hepsini? Hızlı bir yolu var mıdır?

Ayrıca bir gam ismini söyleyince nasıl çat çat söyleyeceğim notalarını veya direkt çalmaya başlayabileceğim? Bunlar çala çala mı olacak şeyler yoksa hızlı bir yolu var mı?
Aceleci veya "Hemen olsun bitsin" tayfasından değilim, yanlış anlamayın.
Bu konuya cevap vermek biraz uzun sürebilir.. Aslında 1-2 aylık özel eğitimle bu sorduğun soruların fazlasını öğrenebilir sonrasında uygulamaya çalışabilirsin.. İstersen özelden yaz bana..

Geri