Alternate Picking

Merhabalar, yine ben... belki de forumdaki en kararsız insan... yine bir uyanış geçirdim ve gitar öğrenmeyi downpickingle sağladığımı fark ettim... Ben gitara başlayalı her zaman downpicking kullandım ve bileğim kuvvetli diye de alternate pickinge geçme gereği duymadım (ne aptallık ama) son zamanlarda ulan yeter be ne sürekli vır vır aşağı chuggingler diye bir "awakening" geçirdikten sonra en baş belası şeye merak sardım "Petrucci Soloları" John Petrucci ya da en yaygın adıyla "God" ın soloları inanılmaz hızlı ve teknik sololar olduğu için gerek sol elim gerek ise sağ elim çok yetersiz kalıyor... Alternate picking öğrenme üzerine birçok araştırma yaptım ama hepsi lafı dönüp dolaştırıp "metronomla çalış" diyordu... Ben ise sizlerden; "alternate picking nasıl etkili ve farklı yolda öğrenilir?" "siz nasıl öğrendiniz?" sorularına cevap istiyorum sadece... Teşekkürler, saygılar tekrardan.

Ben en başta alternate ile öğrendiğim için pek faydalı gelmeyecektir sana ama her şeyi alternate çalmaya çalış (metronomla :)), petrucci sololarındaki kadar hızlanabilir misin bilmiyorum ama yapamazsan soloları legato ile çalmayı deneyebilirsin.

Geri