Serçe parmak nasıl geliştirilir?

Arkadaşlar elektro gitarım olmadığı için klasik gitarda 1-2-3-4, 1-3-2-4, 1-4, 2-3, vb. sayısız egzersiz yapıyorum (Elektro alana kadar alışmış olayım diye) fakat serçe parmağım pek de güçlü değil, basabilsem bile her an ritim kaçacakmış, basamayacakmışım gibi geliyor.

Serçe parmağı güçlendirmeyi hızlandırmanın bir yolu var mıdır? Veya serçe parmağa yoğunlaşacak nasıl bir egzersiz yapabilirim?

Cevaplarsanız sevinirim :)

Arkadaşlar elektro gitarım olmadığı için klasik gitarda 1-2-3-4, 1-3-2-4, 1-4, 2-3, vb. sayısız egzersiz yapıyorum (Elektro alana kadar alışmış olayım diye) fakat serçe parmağım pek de güçlü değil, basabilsem bile her an ritim kaçacakmış, basamayacakmışım gibi geliyor.

Serçe parmağı güçlendirmeyi hızlandırmanın bir yolu var mıdır? Veya serçe parmağa yoğunlaşacak nasıl bir egzersiz yapabilirim?

Cevaplarsanız sevinirim :)
Bu egzersizler güzel bence ayrıca bendleri serçe ile yaparsan güçlenecektir.

Yalnızca serçe parmak yazdığımı hatırlamıyorum.
Valla benim anladigim bu, iki satir once yazdiginizi unutmus olabilirsiniz tabii, bisey diyemem, neticede serce parmakla bend olmaz iste, yalnizca serceyle veya degil, cok zorlarsan olur belki ama gereksiz bir caba, rica edicem daha fazla uzatmayalim, yani serce parmak guclendirmek icin bend calisilimaz, yanlis yonlendirmeyelim kimseyi.

Zamana bırak, kromatik egzersizlerin sırasında 3-4 e ağırlık ver güçlenir o
Bol bol hammer on pull off yaparak ilerleyebilir.
Serce parmakla bend ?
Deneyin bakalim oluyormu. Tek basina serce parmakla bend olmaz, en azindan yuzuk parmagiyla desteklemek gerekir ama yinede gereksiz. Detone olmadan , guzel bir ses almak icin yalnizca serce parmakla bend yapmak hic pratik olmaz. herhangi bir ornegini de gormus degilim.
Valla benim anladigim bu, iki satir once yazdiginizi unutmus olabilirsiniz tabii, bisey diyemem, neticede serce parmakla bend olmaz iste, yalnizca serceyle veya degil, cok zorlarsan olur belki ama gereksiz bir caba, rica edicem daha fazla uzatmayalim, yani serce parmak guclendirmek icin bend calisilimaz, yanlis yonlendirmeyelim kimseyi.
Hepinize teşekkür ederim yanıtlarınız için, anlaşılan o ki yaptığım (3-4'e ağırlık vermek) doğruymuş, zamanla olacak :)
Diğer önerileri de tek tek deneyeceğim.

Geri