Ses kartını sürekli açık tutmak

USB ses kartım sürekli açık 48v ile birlikte.

Kondensör mikrofon sürekli aktif ve bağlı. Gitar jack'ta ses kartına bağlı sürekli. Gitarı tak çıkar yapıyorum çalacağım zaman.

Sorum da burada başlıyor. Bu problemli bir kullanma yöntemi midir?

Mesela 48v açıkken mikrofonun XLR çıkarıp takmak zararlı mıdır? 1 kere yaptım. Gitar jackının kullanılmasa bile sürekli açık olması zarar verir mi? Gitarı bağlamadığım zaman jack'ı sökmeli miyim?

Ses kartını kullanmadığım zamanlarda tamamen kapatmalı mıyım? Bir değişiklik yapınca off moda almalı mıyım?

USB ses kartım sürekli açık 48v ile birlikte.

Kondensör mikrofon sürekli aktif ve bağlı. Gitar jack'ta ses kartına bağlı sürekli. Gitarı tak çıkar yapıyorum çalacağım zaman.

Sorum da burada başlıyor. Bu problemli bir kullanma yöntemi midir?

Mesela 48v açıkken mikrofonun XLR çıkarıp takmak zararlı mıdır? 1 kere yaptım. Gitar jackının kullanılmasa bile sürekli açık olması zarar verir mi? Gitarı bağlamadığım zaman jack'ı sökmeli miyim?

Ses kartını kullanmadığım zamanlarda tamamen kapatmalı mıyım? Bir değişiklik yapınca off moda almalı mıyım?

Bende aynı şekilde kullanıyorum yıllardır herhangi bir sorun yaşamadım, fakat 48V açıkken mikrfonu XLR'dan çıkarmanın problem yaratacağı tecrübeyle sabittir :)

Geri