Jackson "Wildcard SL27 EX" !!! ve "Corey Beaulieu King V KV7 Winter Storm" !!!

1.jpg
2.jpg

Arkadaşlar bu gitarlar aynen renk, şekil ve manyetik dizaynı olarak Custom Shop'ta yaptırmayı hayal ettiğim modellerdi ve şimdi her ne şanssa Jackson sınırlı sayıda üretimini yapacak !

Bu iki modelin Super stratı yeni seri ve 27 fret, ilk defa piyasada üretilecek.

Corey zaten bildiğimiz gitar ustası, bu beyaz modeli yeni seri üretimi de başlayacak.

Gitarlardan birini Sweetwater'da, diğerini de Andertons müzik mağazalarında buldum...

ve...

SİPARİŞ VERDİM ! yılsonuna kadar gelirler umarım. Sizlerle bu gitarların detaylı incelemesini ve resimlerini paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Bu gitarlar cidden hayalimdeki modeller ve dizaynlardı.

bir anda Jackson sitesinde dolaşırken görünce şaka sandım. Corey'i bu kıs fırtınası beyazıyla bulmak meseleydi. Wildcard Extreme SL27 ise ayrı şok oldu.

Ülkeye hayırlı olsun diyelim. İlerleyen zamanlarda üretim bitişi ve gönderisi olursa haber veririm.

Gel tezkere gel :p

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayırlı olsun. Gitarlar geldiğinde gümrük sürecinden ve vergilerden bahsederseniz çok iyi olur. :)
O kolay, çok kısa anlatayım ürün internetten çıkış fiyatına yüzde 44 ekle. Yüzde 99.9 doğru fiyattır.
Biraz uzunu: %20 üzerine %20 ekle, ve 15-20 tl damga pulu vs.toplam fiyatı yüzde 44.5 gibi bir şey çıkıyor. Euro dolar daha çıkmadan ön ödeme yapabildiğim için yine şanslı sayılırım, kötünün iyisi yani :p

O kolay, çok kısa anlatayım ürün internetten çıkış fiyatına yüzde 44 ekle. Yüzde 99.9 doğru fiyattır.
Biraz uzunu: %20 üzerine %20 ekle, ve 15-20 tl damga pulu vs.toplam fiyatı yüzde 44.5 gibi bir şey çıkıyor. Euro dolar daha çıkmadan ön ödeme yapabildiğim için yine şanslı sayılırım, kötünün iyisi yani :p
Soloistin fiyatı 1500 euro üzeri, bu durumda ek vergiler çıkması lazım diye biliyorum.

Güle güle çalın, bir Jackson sever olarak özellikle soloiste dibim düştü :)

Andertons %15,6 gibi bir vergi düşüyordu aslında Türkiye'ye gönderimlerde size yapmadı mı? Limiti aşıp Ötv işin işine girmeyince %20 gümrük vergisi ile Andertons liste fiyatının %102si gibi bir fiyatına alınıyordu sanki.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Güle güle çalın, bir Jackson sever olarak özellikle soloiste dibim düştü :)

Andertons %15,6 gibi bir vergi düşüyordu aslında Türkiye'ye gönderimlerde size yapmadı mı? Limiti aşıp Ötv işin işine girmeyince %20 gümrük vergisi ile Andertons liste fiyatının %102si gibi bir fiyatına alınıyordu sanki.
Dediğin gibi U.K. gümrük fiyatı düşüyor, sadece posta masrafı ekleniyor. Sonra TR de ayrıca gümrük vb. ekleniyor. Yani İngiltere fiyatından düşük bir maliyete aldım ben.

Zaten yüzde 20 artı ve sonra yine yüzde 20 (bu ikincisi senin dediğin) ve üçbeş liralık posta pulu masrafı... hesaplayıp ona göre satın aldım. Giren çıkanın!!! farkındayım :p
Dediğin gibi U.K. gümrük fiyatı düşüyor, sadece posta masrafı ekleniyor. Sonra TR de ayrıca gümrük vb. ekleniyor. Yani İngiltere fiyatından düşük bir maliyete aldım ben.
Sanki bu iki mesajda çelişki var gibi. :) Üstte de denildiği gibi, Andertons kendi ülke vergisini düşüyor sonra burada ekleniyor ki %1-2 gibi daha ucuza geliyor olsa gerek.

Gitarın fiyatı 1800 sterlin, 1980 euro gibi bir şey yapıyor. Burada UK vergisini düşsek bile 1500 euro üstünde kalıyor. 1500 euro üstü ise ticari ürün sınıfına girdiği için başka sınıf vergilendirmeye ve bir sürü işleme tabii tutulduğu, mali müşavir gibi prosedürlerden bahsedildi şimdiye kadar. Sizin dediğinizden gitar yaklaşık 1980*1,2 euro tuttu gözüküyor ama bize anlatılan hep farklıydı. Eğer prosedür UK üzerinden checkout kısmındaki fiyat *1,2 * 1,2 ise çok da abartılacak bir şey değilmiş gibi.

143032 eklentisini görüntüle143034 eklentisini görüntüle

Arkadaşlar bu gitarlar aynen renk, şekil ve manyetik dizaynı olarak Custom Shop'ta yaptırmayı hayal ettiğim modellerdi ve şimdi her ne şanssa Jackson sınırlı sayıda üretimini yapacak !

Bu iki modelin Super stratı yeni seri ve 27 fret, ilk defa piyasada üretilecek.

Corey zaten bildiğimiz gitar ustası, bu beyaz modeli yeni seri üretimi de başlayacak.

Gitarlardan birini Sweetwater'da, diğerini de Andertons müzik mağazalarında buldum...

ve...

SİPARİŞ VERDİM ! yılsonuna kadar gelirler umarım. Sizlerle bu gitarların detaylı incelemesini ve resimlerini paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Bu gitarlar cidden hayalimdeki modeller ve dizaynlardı.

bir anda Jackson sitesinde dolaşırken görünce şaka sandım. Corey'i bu kıs fırtınası beyazıyla bulmak meseleydi. Wildcard Extreme SL27 ise ayrı şok oldu.

Ülkeye hayırlı olsun diyelim. İlerleyen zamanlarda üretim bitişi ve gönderisi olursa haber veririm.

Gel tezkere gel :p
sweetwater türkiye'ye gönderim yapıyor muydu? yapıyorsa şu an almak istediğim gitarlar listesini 2 ile çarpabilirim.

Sanki bu iki mesajda çelişki var gibi. :) Üstte de denildiği gibi, Andertons kendi ülke vergisini düşüyor sonra burada ekleniyor ki %1-2 gibi daha ucuza geliyor olsa gerek.

Gitarın fiyatı 1800 sterlin, 1980 euro gibi bir şey yapıyor. Burada UK vergisini düşsek bile 1500 euro üstünde kalıyor. 1500 euro üstü ise ticari ürün sınıfına girdiği için başka sınıf vergilendirmeye ve bir sürü işleme tabii tutulduğu, mali müşavir gibi prosedürlerden bahsedildi şimdiye kadar. Sizin dediğinizden gitar yaklaşık 1980*1,2 euro tuttu gözüküyor ama bize anlatılan hep farklıydı. Eğer prosedür UK üzerinden checkout kısmındaki fiyat *1,2 * 1,2 ise çok da abartılacak bir şey değilmiş gibi.
İki konu var dikkate alınacak : biri malın Zuhal müziğin 1 yıldan önce gelmez dediği, ikincisi Zuhal kârsız bile satsa ingiltere'den biraz daha ucuza geleceği gerçeği. Amerikadan bike 50ütl ucuza geliyor. mal 3-6 ay maksimum sürede gelecek. 1 yıl neden bekleyeyim. ülkeye gelecek olan mal aracı şirket distribütör bile olsa orada açılıp kurcalanıp çalınıp oynayacaktır o kesin. ayrıca Zuhal ile yaptığım iletişimde bana çok kısa bir cevap ve "sen alamazsın bunu bizi de yorma" imalı emaili yetti. param oldukça ya thomanndan (artık çoğu malı Türkiye ye göndermiyor) ya da andertons dan alacağım.

Hocam Jackson'lar Türkiye'ye gönderilemiyor diye biliyorum. Thomann'da "We are quite disappointed with Jackson for preventing us from shipping to your country of choice. Please consider products of a different manufacturer or switch to another delivery country. Remove this item" uyarısını veriyor. Sweetwater gönderiyor mu?

Hocam Jackson'lar Türkiye'ye gönderilemiyor diye biliyorum. Thomann'da "We are quite disappointed with Jackson for preventing us from shipping to your country of choice. Please consider products of a different manufacturer or switch to another delivery country. Remove this item" uyarısını veriyor. Sweetwater gönderiyor mu?
Sweetwater da göndermiyor, çünkü Jackson gitar firması izin vermiyor. İngiltere gönderiyor, çünkü İngiltere dünyayı skne takmıyor :p Onlar ne avrupalı ne amerikalı, garip ama gerçek. Ödememi aldılar ve ocak sonunda KV7 yi göndereceklermiş. EX27 olan da artık birkaç ay sonra çıkarmış... ilginç bir durum.
Bunun dışında Zuhal Müzik sipariş verirse onlar Jakcson distribütörü olduğu için bu modelleri getirtebilir. Ancak Jackson ne zaman üretip gönderirse o zaman alırlar. Onun da zamanı belli değil. Zuhal'e gelen gitarlar da sadece Türkiye'de satılabilir. Zuhal'in iş politikası benim anlayışıma göre çok gevşek ve eğer o gitarlar için sipariş verebilsem bile, gitarlar geldiğinde (ki Zuhal 1 sene dedil), o gitarlar bana kargolanmadan önce oradaki birçok çalışan ve arkadaşları tarafından keyifle çalınıp kullanılacak ve ilk elden sahibi olamayacağımı düşünüyorum... kişisel tecrübem böyle olayları yaşamama sebep oldu. Yani İngiltere'den gelmesi bana göre çok mantıklı. Tabi ne olursa olsun o gitarlar elime tek parça ulaşıp evime girene kadar da herşey muallakta... :p

Jackson Pro Series Signature Corey Beaulieu King V KV7Q In Winterstorm​

geldi...

Dosyalar

• 20210204_115020.jpg
    20210204_115020.jpg
    610.8 KB · Gösterim: 160
  • 20210204_115045.jpg
    20210204_115045.jpg
    408.6 KB · Gösterim: 149
  • 20210204_115051.jpg
    20210204_115051.jpg
    345.6 KB · Gösterim: 146