Yeni i├žerik

Les Paul Topic

Kuzular ­čĄę

20201222_124136.jpg

Son d├╝zenleme:
Selamlar arkada┼člar,

Bu da benim ├žok sevdi─čim 2013 ├╝retimi Gibson Les Paul Studio gitar─▒m. ├çal─▒m─▒ ├žok rahat, sesi harika bir gitar, vazge├žilmezim :)
Tek s─▒k─▒nt─▒m─▒z, ├Âzellikle sol telinde ya┼čanan akort ka├ž─▒rma sorunu...
Bunu ├ž├Âzmek i├žin ├╝st e┼či─či de─či┼čtirdim, kilitli burgu takt─▒m, headstock'a string butler diye bir alet takt─▒m, baya toparlad─▒k durumu.

Merak etti─čim konu ┼ču; sizin Les Paul'lerinizde de benzer bir sorun ya┼čad─▒n─▒z m─▒ ? ├ç├Âzmek i├žin neler yapt─▒n─▒z ? Tavsiye edebilece─činiz bir┼čey varsa ├Â─črenmek isterim :)

IMG-6257.JPG

Selamlar arkada┼člar,

Bu da benim ├žok sevdi─čim 2013 ├╝retimi Gibson Les Paul Studio gitar─▒m. ├çal─▒m─▒ ├žok rahat, sesi harika bir gitar, vazge├žilmezim :)
Tek s─▒k─▒nt─▒m─▒z, ├Âzellikle sol telinde ya┼čanan akort ka├ž─▒rma sorunu...
Bunu ├ž├Âzmek i├žin ├╝st e┼či─či de─či┼čtirdim, kilitli burgu takt─▒m, headstock'a string butler diye bir alet takt─▒m, baya toparlad─▒k durumu.

Merak etti─čim konu ┼ču; sizin Les Paul'lerinizde de benzer bir sorun ya┼čad─▒n─▒z m─▒ ? ├ç├Âzmek i├žin neler yapt─▒n─▒z ? Tavsiye edebilece─činiz bir┼čey varsa ├Â─črenmek isterim :)

144860 eklentisini g├Âr├╝nt├╝le
Erkan S─▒zarlar'a ger├žek kemikten bir ├╝st e┼čik kestirmi┼čtim ├╝├ž ya da d├Ârt sene ├Ânce. Hem sound olarak hem de akort tutma kabiliyeti olarak a┼č─▒r─▒ iyile┼čti gitar. Sperzel veya Schaller tarz─▒ bir kilitli burgu da takmak istiyorum ama.

*Ekleme:
IMG_20201222_195747.jpg

IMG_20201222_195737.jpg

Son d├╝zenleme:
Erkan S─▒zarlar'a ger├žek kemikten bir ├╝st e┼čik kestirmi┼čtim ├╝├ž ya da d├Ârt sene ├Ânce. Hem sound olarak hem de akort tutma kabiliyeti olarak a┼č─▒r─▒ iyile┼čti gitar. Sperzel veya Schaller tarz─▒ bir kilitli burgu da takmak istiyorum ama.

*Ekleme:
144871 eklentisini g├Âr├╝nt├╝le
144872 eklentisini g├Âr├╝nt├╝le
Benim ├╝st e┼čik Tusq. Kemik tusqÔÇÖa g├Âre daha y├╝ksek bir akort kararl─▒l─▒─č─▒ sa─čl─▒yor mu acaba ? ─░ki malzeme aras─▒nda bu a├ž─▒dan bir fark var m─▒ ?

Benim ├╝st e┼čik Tusq. Kemik tusqÔÇÖa g├Âre daha y├╝ksek bir akort kararl─▒l─▒─č─▒ sa─čl─▒yor mu acaba ? ─░ki malzeme aras─▒nda bu a├ž─▒dan bir fark var m─▒ ?
Tusq hi├ž kullanmad─▒m bu y├╝zden yorum yapmam do─čru olmaz ama Gibson'─▒n orijinal ├╝st e┼či─čine g├Âre ├žok daha be─čeniyorum bu halini. Bug├╝ne kadar kulland─▒─č─▒m ├žo─ču gitara ilk yapt─▒─č─▒m modifikasyon kemik e┼čik olmu┼čtur.

┼×├Âyle bi yaz─▒ var:
String buttler'lar inan─▒lmaz derecede ├žirkin g├Âr├╝n├╝yor bence gitar─▒n ├╝zerinde. ─░yi yap─▒lm─▒┼č bir nut ve kilitli akort burgular─▒ t├╝m sorunu ├ž├Âz├╝yor rahatl─▒kla.

Evet ben de takt─▒m bu aletten kendi gitar─▒ma, g├Ârsel olarak harika durdu─čunu s├Âyleyemem ama ger├žekten akort problemini ├ž├Âzmede ciddi fayda sa─čl─▒yor. Bu noktada ben g├Ârselli─či ikinci plana att─▒m a├ž─▒k├žas─▒, bazen tek bir bend bile akort bozulmas─▒na yetebiliyor ve zaman zaman sinir bozucu olabiliyor. Bende art─▒k tik oldu her bend yap─▒┼č─▒mda acaba gidecek mi akort diye korkuyorum
PRS bu i┼či ├žok iyi ├ž├Âzm├╝┼č.
5E57472E-E58A-4688-8739-32A1E83EE1F9.jpeg

Evet ben de takt─▒m bu aletten kendi gitar─▒ma, g├Ârsel olarak harika durdu─čunu s├Âyleyemem ama ger├žekten akort problemini ├ž├Âzmede ciddi fayda sa─čl─▒yor. Bu noktada ben g├Ârselli─či ikinci plana att─▒m a├ž─▒k├žas─▒, bazen tek bir bend bile akort bozulmas─▒na yetebiliyor ve zaman zaman sinir bozucu olabiliyor. Bende art─▒k tik oldu her bend yap─▒┼č─▒mda acaba gidecek mi akort diye korkuyorum
144876 eklentisini g├Âr├╝nt├╝le
Ben bendlerde genelde akorttan de─čil de tel kopar─▒r─▒m diye korkuyorum dolar sa─čolsun. 1 tondan fazlas─▒n─▒ yaparken ufak ├žapl─▒ kalp krizleri ge├žiriyorum koptu kopacak diye. Bu aralar ├žok da tel koparmaya ba┼člad─▒m aksi gibi. Marka farketmiyor. ├çat─▒r ├žutur kopuyor...

Tonal anlamda (negatif ) bir etkisi var m─▒ bu takt─▒─č─▒n─▒z aletin ?

144876 eklentisini g├Âr├╝nt├╝le

├ťst
AdBlock Tespit Edildi

L├╝tfen devam etmeden ├Ânce adblock/reklam engelleyici uygulaman─▒z─▒ devre d─▒┼č─▒ b─▒rak─▒n.

Sitemizin yaz─▒l─▒m/donan─▒m/servis sa─člay─▒c─▒ giderleri reklam g├Âsterimleri ile kar┼č─▒lanmaktad─▒r.

AdBlock'u devre d─▒┼č─▒ b─▒rakt─▒m    Hay─▒r te┼čekk├╝rler