Elektrik gitar tellerinin çok hızlı kararması

Arkadaşlar pandeminin başından beri aldığım tellerin(genel de ernieball 9nm kullanıyorum) hepsi max 3 gün dayanıp karardı. Çalışma rutinim fazla değişmedi aslında ama hangi markanın telini alırsam alıyım dediğim gibi max 3 günde kararmaya başladı öncesinde bu kadar hızlı kararma olmuyordu acaba bir dermatoloğa falan mı gözüksen yoksa teller çok mu kalitesiz üretilmeye başlandı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yeni telleri aslında dün aldım o yüzden bunların suyunu çıkartıp kopacak hale getirene kadar kullanacağım yani 2 hafta sonra denerim büyük ihtimalle. Elixir içinse çok fark olacağını pek sanmıyorum ama denemekten zarar gelmez hem 10nm ye geçmeyi de düşünüyordum bu aralar.

Hocam yaklaşık 2 ay önce elixir 0.9 taktım ve bir karartı yok bende. Gitarın durduğu yer de önemli ona da dikkat edin. Bir deneyin bunlar da çözmezse dermatolog mantıklı olabilir

Elixir içinse çok fark olacağını pek sanmıyorum ama

Öyle bir fark olacak ki :) Bizim gibi elleri bir başka ter üretenler için olmazsa olmaz bu marka. Dermatologa gitmeye gerek yok, bir dolu uğraşmayın. Paraya kıyıp Elixir takın, tel değiştirme zahmeti ve sürekli yeni tele harcayacağınızı düşününce daha karlı olacak zaten. 4-6 ay arası rahat gidiyor, her çalım sonrası temizlik yapmayı ihmal etmeyin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Durum güncellemesi yapmak istedim gitarımı bakıma gönderdiğim için telleri değişti ve elixir 11 nm tel takıldı 1. günün sonunda kararma olmadı ve dermatolog bey ise 20 yaşımda olduğumdan dolayı bu durumun normal olduğunu 23 e kadar sorun olmadığını belirtti. Teller kararmaya başladığı zaman gelip bana ne kadar dayandığını yine yazmayı düşünüyorum.

Durum güncellemesi yapmak istedim gitarımı bakıma gönderdiğim için telleri değişti ve elixir 11 nm tel takıldı 1. günün sonunda kararma olmadı ve dermatolog bey ise 20 yaşımda olduğumdan dolayı bu durumun normal olduğunu 23 e kadar sorun olmadığını belirtti. Teller kararmaya başladığı zaman gelip bana ne kadar dayandığını yine yazmayı düşünüyorum.
Hangi Elixir'i taktınız?

Ben de 3 hafta oldu olacak 9-46 optiweb kullanıyorum daha kararmadı, kaplama tellerin parlak tonu da gitmedi. Nanoweb gibi parmağımdan da kaçmıyor teller

Geri