Bolt on bağlantı sorunu

Herkese merhaba
Bolt on bağlatıya sahip bc rich ironbird gitarımın Sap bağlantısıyla ilgili ciddi problem yaşıyorum
DF886551-141F-418D-92C4-DA6C0F44DB57.jpeg
Fotoğrafta gözüktüğü gibi sap sürekli yerinden kayıyor biraz sert tuttuğumda hareket ettiğini hissedebiliyorum.Vidalar sağlam arada sıkıyorum ama sapın hareketini engelleyemedim bi türlü
A7821693-1AD3-4227-AB86-4B56812CD59D.jpeg
Tahminimce bu farktan kaynaklanıyor sapın sürekli aynı yöne hareket etmesi.Bu sorunu nasıl çözerim tamamen çözemesemde nispeten faydalı olabilecek önerilerinizi bekliyorum.

sapı ve gövdeyi tamamen yerinden sökün. 0,5mm yada 1mm kalınlığında karton bulup sap ile gövde arasına koyup tekrar sıkın. Büyük ihitimalle sorun gidecektir.
hatta zımpara kağıdı bulup koyarsanız bence daha iyi olur

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sapı ve gövdeyi tamamen yerinden sökün. 0,5mm yada 1mm kalınlığında karton bulup sap ile gövde arasına koyup tekrar sıkın. Büyük ihitimalle sorun gidecektir.
hatta zımpara kağıdı bulup koyarsanız bence daha iyi olur
Çok teşekkürler deneyip sonucu paylaşıcam.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var ise referans olur.

Sapin hicbir sekilde kaymamasi lazim mantiken. Sapi sozktugunuzde vidalar deliklerin icinde oynuyor mu diye kontrol edin, oynamamasi lazim. Oynuyorsa deliklere kurdan gibi ince bir tahta parcasi ve bir damla japon yapistirici atin, boslugunu alir. Eger cok tecrubeli degilim, gitari bozmaya korkarim dersen (ki cok anlasilir bisey) bir ustaya gosterin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet vida deliklerinin deforme olma ihtimali var.Gitar 10 yıldır bende almadığı darbe kalmadı.Deliklere dolgu yapıp araya zımpara koymak sorunu çözücek muhtemelen.

Geri