Üretimden kalkmış amfiyi satarak yenileme

Katana50ler max 50 watt. Standby-0,5watt-25watt-50watt güç selektörü mevcut. Ha code25 alsam onun güç selektörü yok. DSL1CR de düşünüyorum ama döviz malum. Haftaya garage sale başlasa da en az %25 indirim gelse tamam. Dün Katana50ler stoğa geldiğinden beri tutuşmaktayım. 🤣🤣 bir yandan dövize bakıyorum
İmkanınız varsa yurtdışından getirtin.Hocam ne diyorsun benim amfiyi satmanın alemi yok değilmi?

İmkanınız varsa yurtdışından getirtin.Hocam ne diyorsun benim amfiyi satmanın alemi yok değilmi?
Işarıdan getirtsem garantisiyle uğraşmak istemiyorum hem de geyirdcek limse yok. Thomanndan alsam vereceğim ekstra gümrük vergisini dd üstüne koysam zaten şu anki indirimli fiyatına denk grliyor hemen hemen. Amfinizi satmanız konusunda bir şey diyemem. Memnunsanız kullanın bence.

Senin mantığınla bakarsak elimizdeki tüm ekipmanları satmamız gerekir. Sonuçta 10 yıl önceki gitar da artık üretilmiyor.
Hayır arkadaşım ben onu demek istemiyorum.Onu desem zaten buraya sormam insanlara.Bu konuda sağlam bilgi birikime sahip olmadığım için bu konuyu açtım insanlara danışıyorum.Bu vox vx1 satmalımıyım iyidimidir yenilemelimiyim diye

Yani gerek yokmu satmama?Siz ne kullanıyorsunuz?
vx1i satacaksanız bari VOX vt20x alın derim. Onun 1-2 videosuna bakmıştım. Hibrid bir amfiymiş anladığım kadarıyla. usb portu da varmış. Bendeki Marshall&BOSS takıntısı şahsi. markaların da ekol mevzusu vardır ya. Öylesil bir şey. Yoksa kaliteliyse eyvallah. Fender, Marshall, Blackstar, Roland, Boss, Evh vs...

Hocam zaten amfiniz de Vx1 değil mi? İyi midir diye sorduğunuz ne?
Vx1 fakat güncellenmiş hali çıkmış(vox vxgt15)vx1de artık üretiomiyor.Bu da bende amfiyi yeniletmeyi düşündürdü.Ama işte onun yerine satıp hangi modeli alırım bilmiyorum marshall cezbediyor.Ama satsam alsammı bilemedim.Her türlü fikire açığım.Olay bu

Vx1 fakat güncellenmiş hali çıkmış(vox vxgt15)vx1de artık üretiomiyor.Bu da bende amfiyi yeniletmeyi düşündürdü.Ama işte onun yerine satıp hangi modeli alırım bilmiyorum marshall cezbediyor.Ama satsam alsammı bilemedim.Her türlü fikire açığım.Olay bu
Selamlar,

Ben size sorunuzu kısaca şöyle yanıtlayayım.
1- Elinizdeki amfiyi satmayı düşünme sebebiniz amfinin artık üretilmiyor olması ise amfinizi satmayın.
2- Sebep amfinin üretilmiyor olması değil ise de "Ben bu amfiyi satmalı mıyım, iyi midir?" şeklinde bir soruya kimse cevap veremez. Bu tamamen sizin bir amfiden ne beklediğiniz ile alakalı bir durum. Eğer elinizdeki amfi size yetersiz geliyorsa satıp yerine daha üst seviye bir amfi alabilirsiniz.

Hani eski bir lambalı amfidir de labalarını temin edemiyorsunuzdur mesela. Periyodik aralıklarla bir takım parçalarını değiştirmek gerekiyordur da amfinizin sürümüne göre üretilen parçalar da üretilmiyordur. Mesela ben yeni bir amfi almaya karar vermeden (MG15FX için) 8inch 8ohmluk bir Celestion hoparlör bulamadım. Adam gibi bir marka da yoktu. Olsaydı potlarına da baktıracaktım.

Selamlar,

Ben size sorunuzu kısaca şöyle yanıtlayayım.
1- Elinizdeki amfiyi satmayı düşünme sebebiniz amfinin artık üretilmiyor olması ise amfinizi satmayın.
2- Sebep amfinin üretilmiyor olması değil ise de "Ben bu amfiyi satmalı mıyım, iyi midir?" şeklinde bir soruya kimse cevap veremez. Bu tamamen sizin bir amfiden ne beklediğiniz ile alakalı bir durum. Eğer elinizdeki amfi size yetersiz geliyorsa satıp yerine daha üst seviye bir amfi alabilirsiniz.
Merhabalar
Cevaplarınız benim için çok aydınlatıcı oldu.Çok müteşekkirim.

Müzik aletleri ve amfileri bilgisayar, telefon veya araba gibi sürekli ilerleyen ve eskiyen teknolojik eşyalarla karıştırma hatasına düşmüş başlığın sahibi. Telefon veya bilgisayar yeni oyun veya yazılımları çalıştırmaz, eskir ve fiyatı düşer. Araba eskir ve parçası zor bulunur, masrafı artar o yüzden fiyatı düşer.

Amfiymiş, gitarmış falan bunlarda eskidiği için, üretimden kalktığı için fiyat düşmesi diye bir şey yok. Basit sorunlar çıkarırlar, kolayca yaptırılabilirler. Gitarı kırmadığınız, amfiyi patlatmadığınız sürece, eğer tonu hoşunuza gidiyorsa satmaya gerek yok, tek çekinceniz değer kaybetmesiyse tabi.

Geri