Üretimden kalkmış amfiyi satarak yenileme

Elimde vox vx serisinden amfi mevcut.Fakat sanırım amfi artık üretilmiyormuş.Bu sebepten dolayı amfiyi hızlıca elimden çıkarıp satmayı planlıyorum.Çünkü ileride elden çıkarmak zor olmasın.Yeni amfi olarak marshall mg serisi almayı düşünüyorum.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, ileride bekleyip elden çıkarmak istersem gene rahat çıkartabilirmiyim?

Artık üretilmiyor olması ile elden çıkarma zorluğunun ne alakası var? Blackstar TVP de üretilmiyor, gördüğüm yerde alırım. Cube 40XL de üretilmiyor, hani lazım olsa onu da gördüğüm yerde alırım :)
Herhangi bir amfiyi satıp MG almayı düşünmek için elindeki amfinin kartondan maket filan olması lazım bu arada.... VX hangisi bilmiyorum, satacaksan da sat ama arayışına MG ile başlama derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Artık üretilmiyor olması ile elden çıkarma zorluğunun ne alakası var? Blackstar TVP de üretilmiyor, gördüğüm yerde alırım. Cube 40XL de üretilmiyor, hani lazım olsa onu da gördüğüm yerde alırım :)
Herhangi bir amfiyi satıp MG almayı düşünmek için elindeki amfinin kartondan maket filan olması lazım bu arada.... VX hangisi bilmiyorum, satacaksan da sat ama arayışına MG ile başlama derim.
Mg serisi alma niyetim yok ama aklıma ilk yakın mg serisi geldi.Daha önce amfi 2.el alım satımı yapmadım.Bundan dolayı forumda bilgilenmek istedim.Mevcut amfi linkde mevcut(VOX AMPS - Türkiye) satmama gerek yokmu dersiniz?

Bir de sürüm yenileme olayı var. Mesela fonksiyonları bozulmuş 2010 yapımı MG15FX'i geri dönüşüm vs bir şekilde elden çıkarıp yeni revizyon MG15FX almak gibi. Ama bu haftasonu bir Katana50 bir an önce alsam iyi olur. Fiyat 10-20 olnuyorken henüz

Yamaha THR10x 2011'de lansmanı yapıldı, 2016 filan gibi sonlandırıldı galiba zaten 2018 sonu da 2.jenerasyonu çıktı. 10x hala segmentinde eşsiz amfilerdendir. Takılma bu yıl işine. VX çok tanımıyorum ama her şekilde MG'den iyidir.

Eski ve yeni revizyon MG serisi

Dosyalar

• images (30).jpeg
    images (30).jpeg
    28.3 KB · Gösterim: 105
  • images (54).jpeg
    images (54).jpeg
    49.3 KB · Gösterim: 96
Yani gerek yokmu satmama?Siz ne kullanıyorsunuz?
Bende de MG15FX var işte. Rv2010. Ama ben yeni revizyon yerine Katana50 mk2 alayım diyorum. Katanalardaki indirim sayesinde aralarında 200tl fark var. MG'ler bile vergi yüzünden şişti ya pesss. Ben sırf DSL5CR'lere geldi sanıyordum çok fark ettiği için. Şu anda doların yükselmesinden dolayı en fazla 4100tl olurdu. 5500tl civarı ama. Tabi bu fiyatlar Türkiye'deki fiyatlar.

Bende de MG15FX var işte. Rv2010. Ama ben yeni revizyon yerine Katana50 mk2 alayım diyorum. Katanalardaki indirim sayesinde aralarında 200tl fark var. MG'ler bile vergi yüzünden şişti ya pesss. Ben sırf DSL5CR'lere geldi sanıyordum çok fark ettiği için. Şu anda doların yükselmesinden dolayı en fazla 4100tl olurdu. 5500tl civarı ama. Tabi bu fiyatlar Türkiye'deki fiyatlar.
Marshall amfiler ses daha tok geliyor bana.Birde marshall çok dijital hissi vermiyor.Bende sizin elinizdeki gibi bir model düşünüyorum.Veya fender champion serisi olabilir.50watt ne sebeple almayı planlıyorsunuzki

Marshall amfiler ses daha tok geliyor bana.Birde marshall çok dijital hissi vermiyor.Bende sizin elinizdeki gibi bir model düşünüyorum.Veya fender champion serisi olabilir.50watt ne sebeple almayı planlıyorsunuzki
Katana50ler max 50 watt. Standby-0,5watt-25watt-50watt güç selektörü mevcut. Ha code25 alsam onun güç selektörü yok. DSL1CR de düşünüyorum ama döviz malum. Haftaya garage sale başlasa da en az %25 indirim gelse tamam. Dün Katana50ler stoğa geldiğinden beri tutuşmaktayım. 🤣🤣 bir yandan dövize bakıyorum

Geri