Fender Classic Player vs Fender Vintera

Srvye fender için gitmiştim sonra elimde taş gibi g&l le döndüm hala elime daha rahat bir gitar almadım eğer görürsen bakmanı şiddetle öneririm.
Bir davulcu olarak Srvyi de ilk defa duyuyorum baktım çok ilgi çekici bir yere benziyor oraya da uğramak isterim
Yalovaya yakınsanız 70s i denemeye beklerim ben de.Fiyat olarak bir miktar uzağız ancak,Eğer
Zuhalde bulamaz ve yolunuz düşerse bir kahve ısmarlarım.İlla alacaksınız diye bir durum yok,Maksat sohbet muhabbet.
Yalovaya yakınım fakat daha üstüne çıkmak için amfi felan almamam gerekiyor o yüzden en fazla kahve içebiliriz. Teşekkür ederim yine de :) Ki muhtemelen aldığım gitarı bir daha satmayabilirim o yüzden İzmir-İstanbul yolu üzerindeki her yere giderim sanırım :)

Her iki gitarı da mutlaka deneyin zira ikisi de 7.25 inch radius ve V shape neck profiline sahip ki benim için en rahatsız Strat sapı. 50'ler speclerine uysun diye tercih edilmiş muhtemelen, fakat çok anlamsız bir sap formu. 57 American Vintage serisi dışında başka hiç bir model de kullanılan bir sap profili değil hatırladığım kadarıyla. Paranız varsa SX falan hiç uğraşmayın.

Fender Classic Player '50s strat'larda 9.5 inch radius (ve medium jumbo fretler) var. Sizin dusundugunuz sanirim Fender Classic (Series) '50s strat.

Bu iki serinin yeni verziyonlari da sirasiyla "Vintera Modified" (radius ve fretler daha modern) ve "Vintera" (vintage radius ve fretler) oldu...

Fender Classic Player '50s strat'larda 9.5 inch radius (ve medium jumbo fretler) var. Sizin dusundugunuz sanirim Fender Classic (Series) '50s strat.

Bu iki serinin yeni verziyonlari da sirasiyla "Vintera Modified" (radius ve fretler daha modern) ve "Vintera" (vintage radius ve fretler) oldu...
Açıkçası hiçbir fikrim yok dedikleriniz hakkında. Yalnızca bol bol incelemede, karşılaştırma izledim ve tonlarına odaklandım. Genelde rahat bir klavyesi olduğunu söyledikleri için de dediğiniz değişkenlere hiç dikkat etmemiştim. Sizin dediğinize göre o zaman daha rahat olanı Vintera Modified oluyor. Bunu da not ettim, gitarlara bakarken ve sorarken bu da aklımda olacak teşekkür ederim

Bence ister yeni başlayın, ister profesyonel olun, imkan varsa her zaman iyi bir gitar almak lazım gelir diye düşünüyorum. Bir kere alacaksın, doğru gitarı alacaksın ömürlük kullanacaksın. Ucuz gitar alsan ve manyetik+elektronik aksan modifiyesi yapsan zaten bir sürü para tutar. Ayrıca burgu ve köprü modifiyesi de ister bunlarda çok para. Neredeyse mexico Fender fiyatına yaklaşırsın. Kalite olarak ise Fender'in şöyle köşesine yaklaşırsın sadece. Satmaya kalksan bayağı zararına satarsın. Sonra da gidip bı Fender alırsın. Sonuç=Zaman ve Para kaybı.

Direk Fender alsan kafan rahat olur. Satmazsın. Olduda beceremedin mi? Satarsın gitsin. Belli bi piyasasi ve alıcı kitlesi var.

Ama imkan yoksa, yine de ucuz bir gitar al demem. Bekle para biriktir iyisini al, gönlüne hoş geleni al, bir kere al.

Bunlar benim fikirlerinm, elbette siz benimle aynı fikirde olmayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Açıkçası hiçbir fikrim yok dedikleriniz hakkında. Yalnızca bol bol incelemede, karşılaştırma izledim ve tonlarına odaklandım. Genelde rahat bir klavyesi olduğunu söyledikleri için de dediğiniz değişkenlere hiç dikkat etmemiştim. Sizin dediğinize göre o zaman daha rahat olanı Vintera Modified oluyor. Bunu da not ettim, gitarlara bakarken ve sorarken bu da aklımda olacak teşekkür ederim

Daha rahat olani demeyelim de calim acisindan daha modern ozelliklerere sahip olani diyelim. 7.25 inch radius'u olan klavyeyi calarken daha egimli (bombeli)
olarak hissedebilirsiniz; 9.5 inch radius da daha duz oluyor. Vintage fretler de medium jumbo olanlara gore biraz daha dar ve alcak oluyor. Gitarlari denerken bunlara biraz dikkat ederek hangisinin size daha rahat geldigine karar verirsiniz.

Daha rahat olani demeyelim de calim acisindan daha modern ozelliklerere sahip olani diyelim. 7.25 inch radius'u olan klavyeyi calarken daha egimli (bombeli)
olarak hissedebilirsiniz; 9.5 inch radius da daha duz oluyor. Vintage fretler de medium jumbo olanlara gore biraz daha dar ve alcak oluyor. Gitarlari denerken bunlara biraz dikkat ederek hangisinin size daha rahat geldigine karar verirsiniz.

Anladım çok teşekkür ederim

Doğrudur. Cep telefonu modeli yeniler gibi yeni yeni isimlerle bir sürü model çıkarttılar :) 61 Spec'leri en sevdiğim seriler. Eskiden American Vintage Thinskin nitro 61 Stratım vardı. Wildwood Guitars'dan almıştım. Sonic Blue renginde. Ne güzel gitardı aklıma geldi şimdi. 😔
Videosunu da buldum :)

Doğrudur. Cep telefonu modeli yeniler gibi yeni yeni isimlerle bir sürü model çıkarttılar :) 61 Spec'leri en sevdiğim seriler. Eskiden American Vintage Thinskin nitro 61 Stratım vardı. Wildwood Guitars'dan almıştım. Sonic Blue renginde. Ne güzel gitardı aklıma geldi şimdi. 😔
Videosunu da buldum :)

çok tuzlu bunlar ya şimdi 60s american originallar 30 bine kadar gidiyor nerdeyse

Geri