Evde tek başına bas gitar

Bas gitar evde tek başına veya arkadaş ortamında çalınır mı? Arkada müzik olmadan da çalınsa güzel olur mu? Bas gitara başlamayı düşünüyorum da lütfen yardımcı olun.

Çözüm
Bas gitar evde tek başına veya arkadaş ortamında çalınır mı? Arkada müzik olmadan da çalınsa güzel olur mu? Bas gitara başlamayı düşünüyorum da lütfen yardımcı olun.
Hayal et kafanda çalınabilir mi diye eğer çalınabildiğine inanıyorsan çalınabilirdir. Mesela tek başına bir cacık olmadığına inandığım latin perküsyonu aletleriyle arkadaşım neredeyse konser veriyormuş gibi çalıyordu.
Öyle tek başınıza arkadaş ortamında ateş etrafında falan çalıp akdeniz akşamları söyleyemezsiniz kast ettiğiniz buysa eğer.

İş olsun, grupta bas da olsun, bu adam boş kalmasın vs amaçlar haricinde gerçekten iyi bir bas gitarist her grubun olmazsa olmazıdır. Davul ritmi çalar ama armoni yoktur bu ritmde. İşte bas gitar ritme armoniyi ekler. Şarkının temelini oluşturur. Bir şarkı çalarken sizin kafanızı ayağınızı oynatan şey, o groove genelde bas gitardan gelir. Olmasa da olur diyene bakmayın, olmazsa onun yaptığını bir başka enstrüman (klavye, ikinci gitar vs) yapmaya çalışıyor demektir. Grubunuzda bir ray manzarek yoksa illa bas gitaristiniz olmalıdır.

Hayal et kafanda çalınabilir mi diye eğer çalınabildiğine inanıyorsan çalınabilirdir. Mesela tek başına bir cacık olmadığına inandığım latin perküsyonu aletleriyle arkadaşım neredeyse konser veriyormuş gibi çalıyordu.

Çözüm
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öyle tek başınıza arkadaş ortamında ateş etrafında falan çalıp akdeniz akşamları söyleyemezsiniz kast ettiğiniz buysa eğer.

İş olsun, grupta bas da olsun, bu adam boş kalmasın vs amaçlar haricinde gerçekten iyi bir bas gitarist her grubun olmazsa olmazıdır. Davul ritmi çalar ama armoni yoktur bu ritmde. İşte bas gitar ritme armoniyi ekler. Şarkının temelini oluşturur. Bir şarkı çalarken sizin kafanızı ayağınızı oynatan şey, o groove genelde bas gitardan gelir. Olmasa da olur diyene bakmayın, olmazsa onun yaptığını bir başka enstrüman (klavye, ikinci gitar vs) yapmaya çalışıyor demektir. Grubunuzda bir ray manzarek yoksa illa bas gitaristiniz olmalıdır.https://www.hepsiburada.com/cort-ab4pjopb-4-telli-bas-gitar-pm-HB000006CVBF https://www.do-re.com.tr/blackstar-fly-bass-pack-kombo-mini-amfi gitar bu bide amfi de bu
Teşekkür ederim ancak bir sorum daha var da benim bir bilgim olmadığından dolayı giriş seviyesi bir amfi ve bir bas gitar buldum da size atsam olumlu ya da olumsuz geri dönüşte bulunabilir misiniz? Bide anladığım kadarıyla bas gitarı kendi başımıza çalabilmek için arkada bir fon müziği olmalı şarkının fon müziği peki ben hem bu müziği hem de gitarın sesini amfiye bağlayabilir miyim? Yoksa illa dışarıdan mı açman gerekiyor fon müziğini dışarıdan açınca da ses yetersiz oluyor da ondan sordum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim ancak bir sorum daha var da benim bir bilgim olmadığından dolayı giriş seviyesi bir amfi ve bir bas gitar buldum da size atsam olumlu ya da olumsuz geri dönüşte bulunabilir misiniz? Bide anladığım kadarıyla bas gitarı kendi başımıza çalabilmek için arkada bir fon müziği olmalı şarkının fon müziği peki ben hem bu müziği hem de gitarın sesini amfiye bağlayabilir miyim? Yoksa illa dışarıdan mı açman gerekiyor fon müziğini dışarıdan açınca da ses yetersiz oluyor da ondan sordum.
Sanırım attığım linkler sizin cevabınıza kaymış kusura bakmayın

bas gitara benden daha hakim arkadaşlar mutlaka cevap verecektir ama giriş seviye bas gitarların birbirinden çok büyük farkları yok bilindik markalar oldukça. eline rahat gelen, görüntüsü hoşuna giden bir bas gitar ile başlayabilirsin. amfi tarcihini de bütçenin el verdiği en büyük çaplı hoparlöre sahip olan yönünde kullan. bas gitarda küçük çaplı hoparlörlerden düşük frekanslı sesleri pek sağlıklı alamazsınız diye düşünüyorum. marka/model vermeyi doğru bulmuyorum.

ikinci soruna gelince, bir çok giriş seviyesi amfide aux-in tarzı girişler var. bu girişten herhangi bir mp3 player/cep telefonunu girip şarkılara eşlik edebilirsin. hem altyapıyı hem çaldığını amfiden duyarsın. eğer böyle bir isteğin var ise auxillary girişi olan bir amfi seçmende fayda var.

Geri