Sahte mi değil mi

Bu sahte gitarları ayırt etmekte zorlanışım beni çok geriyor, ara ara 2.el bir fender almaya niyetleniyorum ama içim rahat etmiyor. Elbette göz göre göre gidip headstock arkası boş, seri numarası olmayan bir gitar almam ama bu kadarı yetmiyor sanki ayırt etmeye.
O marka ve modeli iyi bilen biriyle gitmekte fayda var. Ben de stratları ve LP'leri çok tanımıyorum. En çok taklit edilen modellerden ikisi bunlar. Orijinal üretimde de yıldan yıla bazı şeyler değişiyor. Dolayısıyla ayırt etmek çok zor. Sadece bariz olanları ayırt edebiliyorum. Mağazadan bile alacak olsam, yanımda iyi bilen birinin olmasını isterdim. Neler duydu ve gördü bu gözler ve kulaklar...

O marka ve modeli iyi bilen biriyle gitmekte fayda var. Ben de stratları ve LP'leri çok tanımıyorum. En çok taklit edilen modellerden ikisi bunlar. Orijinal üretimde de yıldan yıla bazı şeyler değişiyor. Dolayısıyla ayırt etmek çok zor. Sadece bariz olanları ayırt edebiliyorum. Mağazadan bile alacak olsam, yanımda iyi bilen birinin olmasını isterdim. Neler duydu ve gördü bu gözler ve kulaklar...

Etrafımda bu işlerden anlayan pek kimse yok, pandemide zaten bu işler daha da zor. O yüzden ya gidip paşa paşa sıfırına bir dünya para bayılacağım ya da belki ancak 2.el satan dükkanlardan alacağım.

Geri