Elektro gitara başlamak için tavsiyenize ihtiyacım var

Merhaba abilerim ablalarım,

Yaklaşık 9 ay önce başladığım gitar serüvenimde elektro gitar dinlemekten kendimi alıkoyamıyorum. Artık elektro gitara başlamak istiyorum. Dinlediğim ve çalmak istediğim tarz Metallica , AC/DC , System of a Down , Ozzy Osbourne. Gitar fiyatları malum , bende ikinci elleri araştırmaya başladım. Fakat hiç bir tecrübem olmadığından ne doğru ne yanlış yorum yapamıyorum. Sadece sıfır fiyatıyla ve kırığı çıkığı var mı diye bakıyorum. Onun dışında hiç bir şey anlamıyorum. Tabi gitarın kendisini de dinlemeden de bilinmez ama yine de sizlere sormak daha doğru olur diye düşündüm. Bütçem 3000 TL'dir. Sizin tavsiyelerinize de açığım. Sarı siteden bıraktığım gitarları tecrübenizle değerlendirirseniz çok sevinirim. İyi Günler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu gitar şu fiyata hala satılmadığı için biraz şüphe uyandırsa da, bu paraya alınacak en iyi gitar şu an.

Buna defalarca baktım. Fakat sırf şüphe ettiğim için buraya eklemedim. Biriktirdiğim paramı çöpe atmaktansa daha düşük gitar almayı tercih ederim. Yine de irtibata geçsem iyi olabilir satanla.

10 bin liralık malzemeyi 3200'e koymasını.
Kelepir ilan öyle oluyor zaten. Benim şüphem direkt fiyat kaynaklı ve gitarın kötü olması değil. Sonuçta gitar İstanbul'da, alıcıların çoğu da burada, gidip denemek bedava.

Bana saçma gelen son bir ay içinde neredeyse 3 farklı kişiye önerildi bu gitar ama hala satılmamış.

Bunun üç anlamı olabilir. Ya gitarda bir sorun var, ya satıcı trol ve amacı satmak değil (var böyle tipler) ya da buraya yazanların parası yok ki bence bu ihtimal daha fazla. Çünkü şu kadar param var, ne alayım diyenler genelde "önümüzdeki yaz" almayı planladığı için o iş yatıyor. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Haklı olabilirsin , satıcıyla konuşacağım. Fakat "Önümüzdeki yaz" gibi alma planım yok. Hatta ne kadar erken o kadar iyi modundayım. Diğer gitarlar için ne dersin peki ? Onlar hakkında da fikre ihtiyacım var.

Fiyatlarına bakmadım ama seçecek olsam Schecter veya Ibanez olurdu. Jackson da sabit köprü ama o serisi gerçekten çöp. Bu fiyatlarda sabit köprülü gitarlar daha sağlıklı seçim olur. Ibanez hareketli köprü ama en azından kendi içinde bir mekanizma ile az çok idare ediyor. LTD düzgün ise kaçırma.

Merhaba abilerim ablalarım,

Yaklaşık 9 ay önce başladığım gitar serüvenimde elektro gitar dinlemekten kendimi alıkoyamıyorum. Artık elektro gitara başlamak istiyorum. Dinlediğim ve çalmak istediğim tarz Metallica , AC/DC , System of a Down , Ozzy Osbourne. Gitar fiyatları malum , bende ikinci elleri araştırmaya başladım. Fakat hiç bir tecrübem olmadığından ne doğru ne yanlış yorum yapamıyorum. Sadece sıfır fiyatıyla ve kırığı çıkığı var mı diye bakıyorum. Onun dışında hiç bir şey anlamıyorum. Tabi gitarın kendisini de dinlemeden de bilinmez ama yine de sizlere sormak daha doğru olur diye düşündüm. Bütçem 3000 TL'dir. Sizin tavsiyelerinize de açığım. Sarı siteden bıraktığım gitarları tecrübenizle değerlendirirseniz çok sevinirim. İyi Günler.

Öncelikle biri sabit köprü biri floyd rose, biri de flying v. bunlar birbirinden bağımsız gitarlar. öncelikle floyd rose vs sabit köprü çok konuşuldu bu forumda. arayıp bulabilirsin. flying v de kesinlikle gidip denemen gereken aksi taktirde rahat gelmeyip aldığına seni çok pişman edebilecek bir kasa. Ben ibanez derdim, çünkü ibanez aşığıyım :D ama düşünürsen gerçekten gitara başlamak için iyi bir gitar. js22 js32 den daha pahalı nedense. onu ele. bence dinlediğin gruplara da bakılırsa js32 veya rg370 almalısın.

Öncelikle biri sabit köprü biri floyd rose, biri de flying v. bunlar birbirinden bağımsız gitarlar. öncelikle floyd rose vs sabit köprü çok konuşuldu bu forumda. arayıp bulabilirsin. flying v de kesinlikle gidip denemen gereken aksi taktirde rahat gelmeyip aldığına seni çok pişman edebilecek bir kasa. Ben ibanez derdim, çünkü ibanez aşığıyım :D ama düşünürsen gerçekten gitara başlamak için iyi bir gitar. js22 js32 den daha pahalı nedense. onu ele. bence dinlediğin gruplara da bakılırsa js32 veya rg370 almalısın.
JS32 illallah ettirir diyorlar floyd rose sistemi nedeniyle. Sesi hoşuma gidiyor ama yazılanlar kafamı karıştırdı. Schecter ve rg370 arasında kaldım.

Geri