Elixir 9-42 vs 9-46

Şu an Dore'de %10 indirim varken tel alayım diyorum. Optiweb 10-46 düşünüyordum fakat stokta yok. 9-42 alacağım gibi ama 9-46 da düşünüyorum. Metal çalıyorum daha çok sizce hangisi daha iyi olur?

9-46 en iyisi aslında. standart akort yapacaksanız 10 numara Mi'de gergin oluyor. Tamam çoğu markanın 10 numarası gibi parmağı acıtmıyor belki ama gergin duruyor.

Son düzenleme:
Ben de aldım 9-46 2 gün önce geldi. 9-46 daha iyi. 9 numara parmakları yormuyor. Her ne kadar Elixir'in 10'u da diğer markalarınkine göre sert gelmiyorsa da 9 numara her zaman daha da yumuşak. Hem Katana sayesinde cleanleri ses yükseltmeden canlandırabildiğime göre 10 çok da gerekli değil. Ve de nanowebdeki gibi parmaktan da açmıyor teller

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de aldım 9-46 2 gün önce geldi. 9-46 daha iyi. 9 numara parmakları yormuyor. Her ne kadar Elixir'in 10'u da diğer markalarınkine göre sert gelmiyorsa da 9 numara her zaman daha da yumuşak. Hem Katana sayesinde cleanleri ses yükseltmeden canlandırabildiğime göre 10 çok da gerekli değil. Ve de nanowebdeki gibi parmaktan da açmıyor teller
Ben de 9-46 aldım dün geldi. Galiba sonuncuyu aldım ben aldıktan sonra tükenmiş.

Arkadaşlar alacağiniz tellerin kaç numara olacaği gitarınızın skalasına göre değişmez mi? 9 46 iyi oluyor tavsiyesi 24,75 skala gitar kullanan birisine uymayabilir, 24,75de 9luk tel rahatsız edici şekilde bol durabilir

Geri