Boss BD-2 Blues Driver--bu ses normal mi?

Herkese selam,

Elime takasla bir Boss BD-2 Blues Driver geçti, almak istediğim bir pedaldı ancak daha önce kullanmadım. Pedalın sorunlu olduğunu düşünüyorum ancak emin değilim. Önce temiz ton
sonra pedalı açarak (Level = 11, Gain = 12, Tone = full) ufak bir kayıt aldım Guitar Rig'de. Pedalı tanıyanlar bu sesin normal olup olmadığını belirtirlerse çok sevinirim. Bana müzikal bir sesten ziyade bozuk devre sesi gibi geliyor, özellikle sinyal seviyesi azaldıkça saçma bir ses çıkıyor bence.

Ne dersiniz? Yardımcı olanlara teşekkürler şimdiden.

Teşekkürler hocam. Ses kartı veya Guitar Rig'deki seviyelerle ilgili problem yok. Clipping yaptırmıyorum, kayıt konusunda acemi değilim. Amfi ile de aynı sesi alıyorum zaten.
Tone fullde olduğu için de olabilir. Blues driver zaten karakter olarak cırtlak bir pedal. Bu arada kayıttan pek sorunlu bir şey anlayamadım ben. Umarım birileri yardımcı olur.

Pedalı bilemiyorum ama distortion ortaya çıkış hikayesinde zaten o bozuk ses olduğundan ve blues kökenli olduğu için diğer distortion seslerine göre yakındığınız duruma neden olmuş olabilir. Bozuk devre sesi tam olarak olması gereken olabilir yani. Guitar rig'den ziyade youtube üzerinden pedalın sesine biraz baktım. Tabii ton farkını yaratana şeyler var ama o tarif ettiğiniz bozukluk hissiyatı hepsinde normal olarak var gibi. En çok şurada duyuluyor. Videonun sonuna doğru bakabilirsiniz:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Herkese teşekkürler. MS Pozitron da baktı pedala, sorun yok. Bana garip gelmişti ama özellikle low gain'de decay esnasında daha yumuşak olarak yok olmasını beklerdim overdrive sesinin. Daha sonra başka bir forumda başka birisininde aynı sorundan bahsettiğine bile denk geldim. Pedalın normalinin bu olduğunu anlıyorum ve pedalın tonu acayip hoşuma gitti ama bu kısmı benim kulağımı tırmalıyor. Gain'i epey yüksek seviyeye getirince bu sorun pek olmuyor.

BD-2 benzeri/klonu diğer pedalları edinip aynı şey var mı diye bakacağım, hatta BD-2'yi direkt elden çıkarıyorum tonuna bayılmama rağmen.

Herkese teşekkürler. MS Pozitron da baktı pedala, sorun yok. Bana garip gelmişti ama özellikle low gain'de decay esnasında daha yumuşak olarak yok olmasını beklerdim overdrive sesinin. Daha sonra başka bir forumda başka birisininde aynı sorundan bahsettiğine bile denk geldim. Pedalın normalinin bu olduğunu anlıyorum ve pedalın tonu acayip hoşuma gitti ama bu kısmı benim kulağımı tırmalıyor. Gain'i epey yüksek seviyeye getirince bu sorun pek olmuyor.

BD-2 benzeri/klonu diğer pedalları edinip aynı şey var mı diye bakacağım, hatta BD-2'yi direkt elden çıkarıyorum tonuna bayılmama rağmen.
Tezat/çelişkili ifadeler yazıyor burada. Ton potansınını full yapmak nedendir onu da anlamadım.

Neyi anlamadınız anlamadım. Tone knob'unu son seviyesine getirdim diyorum. Konu benim için kapandı, tezatlarım için affedin.

Geri