Nux mighty 20 bt ayarları

Selamlar yaklaşık 1 yıl önce ilk gitarım olan ESP ltd ec-256 ile birlikte mağazada önerilen bu amfiyi aldım. 1 yıldır kullanıyorum dediğim gibi fakat hala istediğim tonu tutturamıyorum. Şu sıralar en çok Master of puppets çalıyorum fakat tonu tutturamamanın verdiği rahatsızlık ve can sıkıntısından dolayı amfisiz çalmak daha çok hoşuma gidiyor. İnternet'te de bu amfi ile alakalı neredeyse hiç kaynak yok. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :)

hocam hiçbir zaman o tonu alamaycaksın zaten müsterih ol bu konuda. ama amfiye de haksızlık etme. bence cayır cayır sert tonlar verebilen bir amfi. yine de bir distortion pedalı alman yararına olabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam hiçbir zaman o tonu alamaycaksın zaten müsterih ol bu konuda. ama amfiye de haksızlık etme. bence cayır cayır sert tonlar verebilen bir amfi. yine de bir distortion pedalı alman yararına olabilir.
Tamamı ile aynı tonu almam imkansız zaten ama benim ayarladığım da fazlasıyla uzak oluyor maalesef :( ayar konusunda bir tavsiyeniz var mı

Gain: Amfinin gainine göre 7-8 civarı
Bass:6
Mid:3
Treb:7
Benzer bir ton çıkabilir ama çok da ümitlenmemek lazım. Sonuçta albümde Mesa Mark IIC ve 81/85li canavarlar kullanıldı. Ola'nın videosunu da izleyebilirsiniz.

Selamlar yaklaşık 1 yıl önce ilk gitarım olan ESP ltd ec-256 ile birlikte mağazada önerilen bu amfiyi aldım. 1 yıldır kullanıyorum dediğim gibi fakat hala istediğim tonu tutturamıyorum. Şu sıralar en çok Master of puppets çalıyorum fakat tonu tutturamamanın verdiği rahatsızlık ve can sıkıntısından dolayı amfisiz çalmak daha çok hoşuma gidiyor. İnternet'te de bu amfi ile alakalı neredeyse hiç kaynak yok. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :)
Aynı amfiyi kullanıyorum ve ne yazık ki tüplü bir amfi olmadığı için master of puppets gibi çok trash bir ton çıkaramayacağı konusunda hemfikiriz. Ama kendi yapmış olduğum bazı ayarlarla ona yakın bir ton elde edebilirsin yani en azından çalışmak için tatmin edici olur:)
1) Amfide 2 adet metal tonu var bildiğiniz üzere. İkinci kanalı kullanın(Metal düğmesine 2 defa basarak 2. kanala geçmiş oluyorsunuz bu tüm diğer tonlar için geçerli toplam 8 ton var)
2) HIGH, GAIN ve BASS ları fulleyin. Daha yüksek ve dolu bir ses gelecektir. Aynı şekilde MID sinyallerini tamamen 0 a getirin.
3) Gitarının ton ve ses potansı sonda olsun eğer ses ayarlaması yapacaksanız master volume'den ayarlama yapın aksi taktirde giriş sinyaline etki edecektir.

Yukarıda arkadaşın da dediği gibi bir metal distortion pedalı alıp clean kanalında kullanabilirsiniz( Electro Harmonix Metal Muff veya TC Electronics Fangs Metal Dis. alabilirsin)

umarım yardımcı olabilmişimdir iyi günler.

Her odanin, mekanin, akustigi farklidir, dolayisiyla algiladiginiz ses farkli olur. Ayni sekilde bir gitardan fazla midli ses alirsiniz, digeri daha fazla tok ses verir. Dolayisiyla amfi ayari boyle olmali diye bir sey soylemek cok dogru olmaz. Aradiginiz tonu deneyerek bulabilirsiniz. Eger ton yumusak geliyorsa, drive i artirin ya da onune bir pedal koyarak deneyim.

2:02 ye ilerlediğinde box içerisinde yaşadığın ton sorununa master of puppets düzeyinde cevap var.

Line 6 DM 4

Ayrıca yine bu videodan da neden aynı tonları alamayacağımızın da bir özeti. Box içinde kullanılan ekipmanlara ayrıca dikkat etmeni tavsiye ederim.

Bu sebepledir ki yakın tonları alabiliyorsan sorunun yok demektir. Çok fazla zorlamamak lazım bence.

Aynı amfiyi kullanıyorum ve ne yazık ki tüplü bir amfi olmadığı için master of puppets gibi çok trash bir ton çıkaramayacağı konusunda hemfikiriz. Ama kendi yapmış olduğum bazı ayarlarla ona yakın bir ton elde edebilirsin yani en azından çalışmak için tatmin edici olur:)
1) Amfide 2 adet metal tonu var bildiğiniz üzere. İkinci kanalı kullanın(Metal düğmesine 2 defa basarak 2. kanala geçmiş oluyorsunuz bu tüm diğer tonlar için geçerli toplam 8 ton var)
2) HIGH, GAIN ve BASS ları fulleyin. Daha yüksek ve dolu bir ses gelecektir. Aynı şekilde MID sinyallerini tamamen 0 a getirin.
3) Gitarının ton ve ses potansı sonda olsun eğer ses ayarlaması yapacaksanız master volume'den ayarlama yapın aksi taktirde giriş sinyaline etki edecektir.

Yukarıda arkadaşın da dediği gibi bir metal distortion pedalı alıp clean kanalında kullanabilirsiniz( Electro Harmonix Metal Muff veya TC Electronics Fangs Metal Dis. alabilirsin)

umarım yardımcı olabilmişimdir iyi günler.
Hocam genel olarak amfiden memnun musunuz?
Bluetooth ayarları falan söylenildiği kadar iş görür mü?
Metal için söylediğiniz gibi tüplü olmadığı için çok uygun değil, rock-blues swangy tonlarda garry moore tonlarında başarılı mı? Amfide sevmediğiniz bir özellik var mı? Ben de bu amfiyi almayı düşünüyorum da... Teşekürler.

Geri