Vox amplug çeşitleri

İyi günler diliyorum. Elektro gitara yeni başladım. Gitarı henüz öğrenme aşamasındayım ve amfiyi gerek gürültü açısından gerekse dolarin artmasıyla uçan amfi fiyatları nedeni ile tercih etmiyorum. Vox amplug kulaklık amfisi alamaya karar verdim gerek evde çalışırken kulaklıktan çalışmak adına gerekse taşınabilir hoparlör (Jbl tarzi) kullanarak dışarda ve seyahatlerde çalabilme adına. Fakat vox un bir çok amplug modeli var ac30 clean classic rock metal Blues gibi benim şu an çok oturmuş bir müzik tarzım yok Metallica da dinliyorum Dean Martin de hangisini önerirsiniz acaba?

Bir ara merak edip Vox amplug almıştım.
Açıkçası ses kalitesi en ucuz amfinin bile yanına yaklaşamaz. Gitardan soğumak istemiyorsanız hiçbir kulaklık amfisini önermem.
İkinci el uygun fiyatlı bir amfi almanızı tavsiye ederim.
Ayrıca gitarın sesini kulaklıktan almak istiyorsanız iyi bir stüdyo kulaklığı almanız gerekir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir ara merak edip Vox amplug almıştım.
Açıkçası ses kalitesi en ucuz amfinin bile yanına yaklaşamaz. Gitardan soğumak istemiyorsanız hiçbir kulaklık amfisini önermem.
İkinci el uygun fiyatlı bir amfi almanızı tavsiye ederim.
Ayrıca gitarın sesini kulaklıktan almak istiyorsanız iyi bir stüdyo kulaklığı almanız gerekir.
Haklısınız fakat ucuz bir amfi minimum 800 lira ve ben akşamları 9 10 gibi eve gitmek zorunda kaldığım için o saatlerde sesli de calisamam bu yüzden kulaklık amfisi daha cazip geliyor

Haklısınız fakat ucuz bir amfi minimum 800 lira ve ben akşamları 9 10 gibi eve gitmek zorunda kaldığım için o saatlerde sesli de calisamam bu yüzden kulaklık amfisi daha cazip geliyor
Bütçeniz varsa KESİNLİKLE İnceleme - Boss Katana Mini (djent testli) öneriyorum.
KATANA 50 amfim var yine 0.5w moddayım ve vrdigim parayı düsününce keşke cebimde kalsaydı diyorum.

Hatırladığım kadarıyla yan odada çocuk uyurken bile çalıyorum yazanlar vardı.

Bütçeniz varsa KESİNLİKLE İnceleme - Boss Katana Mini (djent testli) öneriyorum.
KATANA 50 amfim var yine 0.5w moddayım ve vrdigim parayı düsününce keşke cebimde kalsaydı diyorum.

Hatırladığım kadarıyla yan odada çocuk uyurken bile çalıyorum yazanlar vardı.
Üstad 0.5 mod, 25, 50 olayı nedir ben de tam anlamadım.. Bu katana 50 MK 2 almayı düşünüyorum... Ve yan odada çocuk uyuyacak :) almamalı mıyım sence?

Hakkında en çok yazılan amfi Katana.... biraz araştırma ile ulaşabilirsiniz ama yazayım:

Katana hem volume hem master düğmelerine farklı tepki veren bir amfi. İdeal bir ton yakaladın diyelim ama 100, 50, 25 watt seçenekleri fazla geliyor .... mesela gece komşu rahatsız oluyor, yan odada çocuk uyuyor vs. Bu durumda attenuator denen cihazın işlemini taklit ederek 0.5 watt moduna alıyoruz ve aynı ton ama çok daha kısık duyulma seviyende ses çıkıyor amfiden. Aynısı 100'den 50'ye vs de geçerli. İnsanoğlunun bildiği tüm Katana modellerini kullandım, ev ortamında çok net bir fark yok. Vaktimin %95'i 0.5w modunda geçti.

Hakkında en çok yazılan amfi Katana.... biraz araştırma ile ulaşabilirsiniz ama yazayım:

Katana hem volume hem master düğmelerine farklı tepki veren bir amfi. İdeal bir ton yakaladın diyelim ama 100, 50, 25 watt seçenekleri fazla geliyor .... mesela gece komşu rahatsız oluyor, yan odada çocuk uyuyor vs. Bu durumda attenuator denen cihazın işlemini taklit ederek 0.5 watt moduna alıyoruz ve aynı ton ama çok daha kısık duyulma seviyende ses çıkıyor amfiden. Aynısı 100'den 50'ye vs de geçerli. İnsanoğlunun bildiği tüm Katana modellerini kullandım, ev ortamında çok net bir fark yok. Vaktimin %95'i 0.5w modunda geçti.
Dostum 0.5 modunda komşum beni döver mi? En önemlisi 0.5 modunda delay reverb vb kullanılabiliyor mu?

Geri