Gökhan Semiz (Grup Vitamin)

Pentagramın elemanlar sadece Zeytinyağlı Yaprak Dolmasında çaldı.
Erhan Güleryüzse hatırladığım kadarıyla geri vokal yapmadı; umarım yapmamıştır, yapmasın da zaten...

Gökhan bizim evin 100m. ilerisinde öldü. Kendisiyle iyi arkasatik. O zamanlar Bakirköy' de Eloy diye bir cafe vardi. Bakirköy' ün bütün rockci tayfasi oraya dolusurduk. 30m2' lik bir yerde, Hakan' in sectigi sarkilarla, cayimiza kanyak katip, deliler gibi kafa sallardik. Tanidigim en iyi insanlardan biriydi. Tanrim:) neler geliyor aklima, bir ara Tarkan' in bodyguardi olan Talat ( o zamanlar ama Lemmy gibi), Mesut, davulcuyu hatirlamiyorum ve Gökhan grup kurmuslardi. Adi Blasphmeus idi. Motörhead falan calarlardi. Ah eski camlar bardak oldu diye bir laf vardir ya, cok arkadaslarimiz toprak oldu.

Umarim yattigin yerde iyi müzik vardir Gökhanim...

Kerem

evet müzik kısmıda bayaa sağlamdı,kasetlerinde Pentagram,Gürol Ağırbaş'la çaldıklarınıda sizden öğrenmiş oldum...tabii cenkerem'in yazdıklarınıda...
ya adam konuşurken bile suratında bi şirinlik vardı...ben zannetmiyorum 'ben bu adamı sevmedim'diyecek biri çıksın...

kisa omrune; uzun saclarini, cok azimizin duydugu ince esprilerini ve istanbulu sigdirmis bir yolcu...

mezar taşında "birlikte eğlenemeyen insanlar, birlikte bir gelecek kuramazlar" yazan, ilkleri gerçekleştirmiş sanatçı.

Mekanı Cennet olsun

gokhan1.gif

Çok iyi abilerimiz etrafa saçtıkları gülücüklerle ve eglenceli bol geyikli şarkılarıyla aklımdalar..
Gökhan Semiz huzur içinde yatsın...
Eger Cennet yada Cehennem varsa kesin Cennettedir...

1995 yazıydı, bize vitamine playback yaparmısınız demişlerdi. bayada iyi para verdiler , çalarız dedik. ben o güne kadar vitamin şarkılarını sevsemde , gökhan ın , gercek bir rocker olduğunu bilmiyodum. onu o akşam anarchy t-shirtü ile görünce dumur olmuşdum. sonra arada yanımıza geldi , oğlum sizde bi iki parça çalın dedi , biz sert kaçar dedik. olsun dedi. gerçektende çaldık ama çaldığımız mekanın müdüriyetinden susmamız konusunda uyarı geldi :) neyse sona oğlum siz niye içmiyonuz dedi?? bizde nasıl yani dedik. oğlum size herşey beleş dedi :) o gece kaç jack bitti bilmiyom :) mekanı cennet olsun ! zaman n kadar çabuk geçiyor. insanoğlu ne kadar çabuk unutuyor :(

Ya bunları okuyunca ağlamamak için kendini tutmak çok zor :cry: ... Ben yakından hiç görmedim Gökhan Semiz abimizi.. yalnız yatılı yurdumuzda eğlenceli bir akşam geçirmek istiyorsak ilk takacağımız kasetler vitaminin kasetleri olurdu..

Toprağı bol olsun, mekânı cennet olsun....

Saygılarımla ....

(Yanlız biz Türk milleti değerlerimizi ve değer verdiğimiz şeyleri bittiğinde yok olduğunda çok çabuk unutuyoruz ! Nedendir Aceba ?) :?: :!:

(Ortaokulda Müzik hocamız bir dönem boyunca 'Türk Milletinin Natarası Bozuk' der örneklerle süslerdi... Natara nın ne anlama geldiğini halen bilmesem bile birşeylerin bozuk olduğunu çok iyi gorebiliyorum artık)

vitamin tribute yapılsa olmazmı acaba?? illa süper bi studyo kaydı olmasa da olur. yeterki dinlenebilir olsun . underground gruplarımız kendilerince yorumlasalar ??

arkadaşlar peki grubun diğer elemanlarına nooldu. Gökhan Semizin vefatından sonra bir albüm daha çıktı ve ondan sonra kayboldular.. Neyapıyolar aceba şimdilerde... son çıkarttıkları albümde çok güzeldi bence alıp dinleme imkanım olmadı ama radyo ve tvlerden izliyorduk

Ortaokul yıllarımdı sanırım Vitamin şarkılarını ezbere bilirdik..Daha sonra Endişe-i Muhabbet' i dinledikten sonra Gökhan' ın çok sıkı rocker olduğunu öğrenmiştim. Mekanı cennet olsun...

bir ara gökhanın kendisi hakkında şöyle bir yorumu olmuştu
"soyadımın yüzkarasıyım benim kadar soyadıyla tezat birisi olamaz"diye neşeli bir insandı solo albümünde klip çektiği parçanın adı örümcek miydi?
cenneti eğlendirip şenlednirecek bir yolcu uğurladık...

mazda 323 üyle yaptığı kzda yanında kız arkaşı vrken öldü.htt kısa camel la gömüldü.hayatta vazgeçemediği tek şey kısa camel dı.ölmemsi gerekirdi.mekanı cennettir inşallah

Geri