Black Beauty vs Costum Pro (Epiphone)

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır klasik gitar çalıyorum. Elektrik gitara geçiş yapmak istiyorum. Epiphone Les Paul Costum Pro ları çok beğeniyorum. Birde sitede gezerken Les Paul Black Beauty yı gördüm "Joe bonamassa" abimizin gitarının replikasıymış. İnanılmaz yükseldim tabi.
Soru1. : Sizce hangi gitarı almalıyım gönlüm şuan Black Beauty den yana... Bildiğiniz bir problemi var mıdır. ?
Soru2: solak gitar çalıyorum. Les Paul Costum Pro nun solağı mevcut. Ancak Black beautynin solağı mevcut değil sizce üretirler mi önümüzdeki zaman diliminde beklemeli miyim ?
Soru 3: hangi elektro gitarı alırsam alayım gitar aldığım gibi bir luthierde bakım görmeli mi (perde ayarıdır köprüdür eşiktir falan fişman) yoksa eskiyince mi götürmeliyim ?

Çok teşekkürler şimdiden

1. madem yeni başlayacaksın, tipine, sanatçısına, markasına göre değil rahat edeceğin, sorun çıkarmayacak ve kolay satacağın modeller arasından seç
2. solak arada karar verip hadi üretelim dedikleri bir şey değil, baştan yoksa nadiren sonradan çıkar
3. gitarın durumuna bağlı, bazen dükkandan aldığın bile çalınmaz durumda olur bazen ikinci el alırsın, al sahneye çık gibisinden hazırdır gitar.

Geri