Orjinal Fender ve squier arasında kalite anlamında çok fark var mı?

Merhabalar ilk elektro gitarımi yakında alacağım fakat butcem tabikide her gitara yetmiyor.En çok istediğim marka Fender fakat fiyatları ortada.Sizce squier fender kadar iyimi.Veya uygun bir fiyata karşima orjinal fender çıkma ihtimali varmı,nerelerden 2.el gitar bakabilirim(letgo,sahibinden dışında)cevaplarsanız sevinirim.

İstanbulda oturuyorsanız srv veya vox a bakmanızı öneririm.
2. elde çakma olma ihtimali her zaman vardır
gidin 2 gitarıda deneyin tabiki kalite farkı olucaktır bu kadar fiyat farkına.

Merhabalar ilk elektro gitarımi yakında alacağım fakat butcem tabikide her gitara yetmiyor.En çok istediğim marka Fender fakat fiyatları ortada.Sizce squier fender kadar iyimi.Veya uygun bir fiyata karşima orjinal fender çıkma ihtimali varmı,nerelerden 2.el gitar bakabilirim(letgo,sahibinden dışında)cevaplarsanız sevinirim.
bundan 5 ay önce bitane fender american 1990 model strat vardı fakat gitarda felaket çatlaklar çizikler var hatta trus roadu ayarlarken soktuğumuz çubuğun ahşabı kırılmıştı ama truss road hala çalışıyordu yani kısacası gitarın boku çıkmıştı fakat fiyat 2500 tl o duruyosa ben olsam onu alırım sonuçta hala mis gibi amerikan tonu fakat felaket kötü durumda

bundan 5 ay önce bitane fender american 1990 model strat vardı fakat gitarda felaket çatlaklar çizikler var hatta trus roadu ayarlarken soktuğumuz çubuğun ahşabı kırılmıştı ama truss road hala çalışıyordu yani kısacası gitarın boku çıkmıştı fakat fiyat 2500 tl o duruyosa ben olsam onu alırım sonuçta hala mis gibi amerikan tonu fakat felaket kötü durumda
Anlatıldığı gibiyse elde kalır o, aman.

Merhaba squier bir gitarla başlayabilirsin ilk etapta sana yetecektir zaten o seni uzun zaman götürecek sonra yetmemeye başlayınca fender alırsın başlangıçta amfinin iyi olması daha önemlidir aslında birde akort aleti al her çalımdan önce akort yap akort yapmadan asla çalma squier affinity serisini öneririm squierın sadece bullet serisinden uzuk durunuz sx markasıda başlangıç için çok iyi onuda tercih edebilirsin birde yamaha pacifica

Squier tavsiye etmem.
Onu denedim beğenmedim klavyesine ısınamadım. Tonları da çok güzel değildi.
ibanez grg170dx aldım ve fiyatını fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum çok versatil ve klavyesi rahat ağaç kalitesi güzel.
Kötü olmayan bir amfiyle gayet güzel blues tonları alabiliyorum.
Onu da bir değerlendirmeni öneririm. Uzun süre kullanabilirsin bunu eksik gelmez hiç.

Geri