Single Coil ve Dip Gürültüsü

Merhaba vintage tone almak istiyorsanız dip gürültüsü olacaktır elbet. Ama bu çok yüksek gürültü değildir kulağı tırmalamaz çalarkende duyulmaz zaten.Ben amerikan fender kullanıyorum üstünde vintage tonlara sahip yosemite manyetikler var o gitarımda dip gürültüsü var elbet ama çok az kulağı tırmalamıyor.Bu konuyla ilgili çok takıntılıysanız gitarın iç aksamını yalıtım yapıyorlar o dip gürültüsünü önlüyor birde amfinin takılı olduğu priz topraksızsa oda çok dip gürültüsü yapar onada dikkat edin.dip gürültüsü hiç istemiyorsanız noiseless manyetikler var hiç gürültü yapmıyor ama tonda yok oluyor ölüyor.
Büyük ihtimalle Player Serisi bir Stratocaster alıp deneyeceğim. Eğer düşündüğümden çok daha fazla dip gürültüsü olursa Noiseless manyetik alacağım.

Büyük ihtimalle Player Serisi bir Stratocaster alıp deneyeceğim. Eğer düşündüğümden çok daha fazla dip gürültüsü olursa Noiseless manyetik alacağım.
Single coil manyetiklerde dip gurultusu ne yazik ki oluyor, bunu minimuma indirmek icin en azindan kablo kalitesi vs gibi diger dip gurultusu yaratabilecek seyleri mimimuma indirmeyi deneyebilirsiniz. Diger bir secenek ise, single gorunumlu bir hambucker manyetik alip hss sekiline donusturebilirsiniz gitarinizi.

Düşük bir ihtimal deneme imkanım var. Eskişehir'de yaşadığım için Ankara'dan alacağım gitarı bir tanıdık aracılığıyla. Eğer fırsat bulabilirsem gitmeye çalışacağım ama.
Yani 20 tane gitar arasından en iyisini seçeceğim kafasında değilseniz andertons'tan daha uyguna alabilirsiniz, o yüzden dedim. Hele bizim mağazalardan kargoyla alındığı zaman vitrinde herkesin mıncıkladığı gitarı gönderdikleri çok oluyor. Şimdi baktım gitar burada 7800 lira. Andertons'tan vergi kargo dahil 5800 liraya geliyor.

Yani 20 tane gitar arasından en iyisini seçeceğim kafasında değilseniz andertons'tan daha uyguna alabilirsiniz, o yüzden dedim. Hele bizim mağazalardan kargoyla alındığı zaman vitrinde herkesin mıncıkladığı gitarı gönderdikleri çok oluyor. Şimdi baktım gitar burada 7800 lira. Andertons'tan vergi kargo dahil 5800 liraya geliyor.
şu sitenin gözünü seveyim ya. Bi başlık bir yorum bi insanevladı seni 2000₺ ve paslı fretlerden kurtarabiliyor bi anda. Süpersin

Yurtdışından almak istedim fakat çıkan fiyat sonrasında da ek gümrük vergisi uygulandığını duydum. 5800TL gayet iyi bir fiyat benim için. Ankara'da tanıdığım aracılığıyla 7000TL'ye alabiliyorum aşağıdaki gitarı. Yalnız bir şey dikkatimi çekti gitarda. Ince mi telinin neck manyetiğinin kutup başına gelen kısmı tam oturmuyor. Hatta klavyede ince mi teli olması gerekenden biraz yukarıda gibi görünüyor ben mi yanılıyorum?
strat1.jpeg
strat.jpeg

Yurtdışından almak istedim fakat çıkan fiyat sonrasında da ek gümrük vergisi uygulandığını duydum. 5800TL gayet iyi bir fiyat benim için. Ankara'da tanıdığım aracılığıyla 7000TL'ye alabiliyorum aşağıdaki gitarı. Yalnız bir şey dikkatimi çekti gitarda. Ince mi telinin neck manyetiğinin kutup başına gelen kısmı tam oturmuyor. Hatta klavyede ince mi teli olması gerekenden biraz yukarıda gibi görünüyor ben mi yanılıyorum?
143851 eklentisini görüntüle143853 eklentisini görüntüle
Özel mesajınızda cevapladım.

Bu tip çözümler de mevcut.
Ama iş sadece bununla bitmiyor. Gerçekten topraklı bir priz. İyi kablolama ve pickguard shilding gibi parametreler de bu denklemin parçaları.

Veya bu tek başına ciddi bir çözüm.

Muhtemelen bu videodaki arkadaştan daha az dip gürültüsü alacağım çünkü humbucker'da bile dip gürültüsüne sahip videoda. Ben evimde kullanırken hiç dip gürültüsü duymuyorum humbucker manyetikli gitarda.

stratocaster alınca müzik zevkiniz dahi değişebilir.Ben hep metal müzik çalarken elime takaslar sonucu bir amerikan fender geçti hemen hevesle çalıyım dedim ama metal tonlar çıkmayınca bu bana göre bir gitar değil ama bu gitarla yapılan müziklerden bir bakayım onlardan çalayım dedim jimi hendrix ,stevie ray waughan, eric clapton, buddy guy derken bir baktım blues gitaristi olmuşum elimdeki gitarda şansıma blues müziğe uygun vintage tonlara uygun bir gitarmış anlıyacağın gitar benim müziğimi belirledi

stratocaster alınca müzik zevkiniz dahi değişebilir.Ben hep metal müzik çalarken elime takaslar sonucu bir amerikan fender geçti hemen hevesle çalıyım dedim ama metal tonlar çıkmayınca bu bana göre bir gitar değil ama bu gitarla yapılan müziklerden bir bakayım onlardan çalayım dedim jimi hendrix ,stevie ray waughan, eric clapton, buddy guy derken bir baktım blues gitaristi olmuşum elimdeki gitarda şansıma blues müziğe uygun vintage tonlara uygun bir gitarmış anlıyacağın gitar benim müziğimi belirledi
Ben zaten hiç uzak değilim o tür müziklere hatta baya ilgimi çekiyor diyebilirim. Ama en sevdiğim iki grup (Led Zeppelin, Black Sabbath) genelde humbucker manyetik kullandığı için biraz endişelerim vardı.

dediğin gruplar sert değil çalınır single coil gitarla yeterli olur
Led Zeppelin ilk albümü Tele ile kaydetmiş olmasına rağmen acaba Single manyetikli Strat güçsüz kalır mı Led Zeppelin için diye düşünüyorum. Siz Black Sabbath'a sert değil Single yeter diyorsunuz. Bilmiyorum belki Death Metal ile falan kıyasladınız ama Black Sabbath'ın tonları da gayet sert bence Single manyetik için.

sert yumuşaktan öte black sabbath tonu humbucker karakterli, single mayetik yeterince geniş ve hacimli bir ses çıkaramaz black sabbath için. Ya özel bir single ya da sağlam amfi + pedal ister bence tatmin edici heavy metal tonları için single manyetik.

Led Zeppelin ilk albümü Tele ile kaydetmiş olmasına rağmen acaba Single manyetikli Strat güçsüz kalır mı Led Zeppelin için diye düşünüyorum. Siz Black Sabbath'a sert değil Single yeter diyorsunuz. Bilmiyorum belki Death Metal ile falan kıyasladınız ama Black Sabbath'ın tonları da gayet sert bence Single manyetik için.
Aynen ben death ve thrash metale göre kıyasladığım için her şeyi sert gelmiyor black sabath kulağıma peki şöyle bir önerim var gibson sg ama p90 manyetikli p90 distortionları sert ton verir cleanleride single manyetik gibi duyarsın ama oda tuzlu olur neyse hss mexico fender al konu kapansın ankara dan alacaksanda yardımcı olurum müzik marketler hep tanıdık

Son düzenleme:

Martin abimiz black sabath çalıyor bak hemde single coil gitarla
Bende evde black sabath çalıyorum kurtarıyor single coille keyif veriyor
Humbucker gitarımda var onunla black sabath daha keyifli evet daha hacimli güçlü ama single da kurtarıyor sırıtmıyor onu anlatmaya çalışıyorum ama single coille bir kreator çal bakalım oda olmaz

Son düzenleme:
Aynen ben death ve thrash metale göre kıyasladığım için her şeyi sert gelmiyor black sabath kulağıma peki şöyle bir önerim var gibson sg ama p90 manyetikli p90 distortionları sert ton verir cleanleride single manyetik gibi duyarsın ama oda tuzlu olur neyse hss mexico fender al konu kapansın ankara dan alacaksanda yardımcı olurum müzik marketler hep tanıdık
Teşekkür ederim o konuda ben de şanslıyımdır Ankara Hatay sokakta geçiyordu bir ara tüm günüm, tanıdıklar piyasaya göre güzel fiyat verdi zaten. Başka gitar aramayı bıraktım açıkçası SSS Strat alacağım orası kesin. Sadece Noiseless manyetik almalı mıyım acaba onu düşünüyorum artık.

Geri