Gitar tonum berbat ve bütün hevesim kaçtı!

Elimde bir adet marshall mg 10 ve bir adet iyi donanımlı bilgisayar var marshall mg 10 u bilgisayarıma aux kablosuyla bağlayıp guitar rig i kullanıyorum fakat onun tonu bile berbat bu tonu kötü almamın nedeni çok büyük ihtimalle harici bir ses kartı kullanmamam.Şimdi bana amfi almamı mı önerirsiniz ( 5000 tl bütçe) yoksa harici bir ses kartı kullanmamı mı ?

O kadar da kötü olamaz dostum, ayrıca gitar da çok önemli ton konusunda. Sana tavsiyem ses kartı alman, ama benim gibi bu bilgisayara bağlama işlerini falan çok teferruatlı görüyorsan, al bir tane amfi bak keyfine derim. Hem tek bir cisim olduğu için de bir yerden bir yere taşırken daha rahat olacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O kadar da kötü olamaz dostum, ayrıca gitar da çok önemli ton konusunda. Sana tavsiyem ses kartı alman, ama benim gibi bu bilgisayara bağlama işlerini falan çok teferruatlı görüyorsan, al bir tane amfi bak keyfine derim. Hem tek bir cisim olduğu için de bir yerden bir yere taşırken daha rahat olacaktır.
hangi ses kartını tavsiye edersin ben her türden çalıyorum
,

5000'e veya o civara hem ses kartı olacak hem de kral gibi ton verecek Katana mk2 veya Blackstar TVP hatta Silverline amfiler var. MG10 gibi bir çöpten sonra cennete varırsın.

5000'e veya o civara hem ses kartı olacak hem de kral gibi ton verecek Katana mk2 veya Blackstar TVP hatta Silverline amfiler var. MG10 gibi bir çöpten sonra cennete varırsın.
bi ses kartı performası vermiyorlar ama yine de idare ederler yine de ben olsam o paraya monitör ve ses kartı alırdım çünkü o amfiler kendi sinyallerini veriolar yani her türlü kendi karakterleri de kucağa geliyor

yanıt için teşekkür ederim ama ben death metal de çalıyorum blues da çalıyorum hayal kırıklığı olmaz değil mi eğer çok iyi değilse az daha biriktirip 6-7 k da yapabilirim
Katana için forumda incelemeler var (birini bizzat şahsım yazdı). Benzer başlıklar da var. Youtube'a Katana and Metal Tone yazarsan onlarca video çıkıyor. Ayrıca mantığını çözemedim, 5k amfi hayal kırıklığı olunca 6-7k mucize mi yaratacak? Katana al diye demiyorum, ha iyidir o ayrı da,... aç araştır diyorum - sana güneşi gösterdik, ne var parmağının ucunda deme bize :)

Gitarın en iyi arkadaşı iyi bir amfidir. Amfi gitarın çocukluk arkadaşıdır. Ses kartı ise iş yerinde tanıştığı arkadaştır. Guzel vakit geçirilir, birlikte yine çok güzel işler yapılır ama asla amfi kadar samimi arkadaşlıklar kurulamaz. Amfinin karakteri vardır, ses kartı nabza göre şerbet verir. Amfi her zaman yanındadır gitarın, ses kartı hep kendi evine çağırır. Ses kartı süslü, şatafatlı oyunlar bilir ama çoğu keyif vermez. Bulusulacaginda ses kartınin yarim saat hazirlanmasi beklenir, amfi zile bastığın gibi iner aşağı.

O bütçeye 2. El sağlam bi prosesör ve frfr monitörde alabilirsin, ses kartı alsan evde kullanabilirsin başka yere pcyi monitörü kartı kabloları taşıman yük olacak, prosesör+monitör şeklinde kullanan pekçok kişi gördüm ki bende prosesör kullanıyorum.

ge.jpg

Mooer GE250 ve Alto TX210 ... güldür güldür.

Gitarın en iyi arkadaşı iyi bir amfidir. Amfi gitarın çocukluk arkadaşıdır. Ses kartı ise iş yerinde tanıştığı arkadaştır. Guzel vakit geçirilir, birlikte yine çok güzel işler yapılır ama asla amfi kadar samimi arkadaşlıklar kurulamaz. Amfinin karakteri vardır, ses kartı nabza göre şerbet verir. Amfi her zaman yanındadır gitarın, ses kartı hep kendi evine çağırır. Ses kartı süslü, şatafatlı oyunlar bilir ama çoğu keyif vermez. Bulusulacaginda ses kartınin yarim saat hazirlanmasi beklenir, amfi zile bastığın gibi iner aşağı.
amfi gitardan ayrılır mı? genelde o kardeşler için deniyor ama fark etmez. 🤣 🤣

Geri