Hangi Ses Kartını\Cihazını Alsam Başlığı

bune biçim forum ya herkes derdi oldugunda yazıyo ! bi allahın kulu cevap vermıyo böle forummu olur allah askına!! 1 ay sonra bana cevap gelse nolur gelmese nolur!!

Prosesorlerde yer alan usb ses kartlari anlik takilmalar yapiyor bende. Sizde de yapiyor mu? Pod X3 Live ve Zoom G2Nu'da denedim ikisinde de durum degismedi.

Laptop'umun ozellikleri de iyidir. 3 ayri slotta da denedim hic fark yok.. Prosesor ses kartina gore ne farki var harici USB kartlarin ? Bugun yarin almam lazim da, yine ayni sorunu yasayacaksam almayayim..

Aynı sorunu yaşamazsın, bende maudio audiophile usb var alımsatımda var ilanı onda öyle bir sıkıntı olmuyordu, ayarlardan ya da prosesör kartının dandik olmasından olabilir.

aston166 demiş ki:
bune biçim forum ya herkes derdi oldugunda yazıyo ! bi allahın kulu cevap vermıyo böle forummu olur allah askına!! 1 ay sonra bana cevap gelse nolur gelmese nolur!!

işinin ne olduğunu bütçeni ekipmanını bilgisayar özelliklerini yazmamışsın, kim neye göre cevap verecek değil mi ama ?

Yeni aldigim ses kartinda da sorun devam etti malesef. Ve ben sorunun kaynagini buldum.. Kullandigim laptopun BIOS'u ile alakali. BIOS update yaptim sorun daha da enteresan bir hal aldi.. Kayit yapalim diye laptop aldik. Simdi isimiz bitti iste : )

BIOS guncelleyince, yani son versionu yukleyince, bu sefer sarki basladiktan 2-3 sn sonra tamamen sesi kesmeye basladi.

Ayrica browser aciyorum mesela youtube'da video izleyecegim, bu sefer de video basliyor, yukleme ilk defa durana kadar biraz dinleyebiliyorsunuz. Video biraz duraksasin, butun ses gidiyor. Browser'i kapattigin an geri geliyor ses.

Sacma sapan bir durum yani..

Su an bir onceki BIOS'a dondum. Yine sarki ici teklemelerle takiliyorum. Asus'a mail atacagim bu konuyla ilgili simdi.

Core i5 430M islemci
4 GB DDR3 Ram
HD 5730 GPU
16'' led ekran
USB 3.0 slot u dahi var.. Boyle bir laptopta cikan soruna bak.. Anca yazilim bazli olurdu sorun zaten. O da basimiza geldi : ))

YALNIZ su an bir sey denedim, ses kartina kulaklik baglayinca sorun ortadan kalkti. Hic takilma olmadan dinleyebiliyorum. Technics amfiye bagliyorum ben normalde sag sol mono kablo ile, ona da 2 tane Jamo BX 200A kabin bagli. Technics amfi uzerinden alinca sesi problem oluyor. Enteresan gercekten.

Arkada ayarlarda 48 khz de kalmis, 44.1 yaptim onu, advanced driveri da off yaptim. Butun teklemeler ortadan kalkti. Olayin bilimsel tarafini cozemedim acikcasi ama gayet memnunum su an her seyden.

Bir tek driver olarak en verimli MME-32 Bit driver ile kullanabiliyorum. Tum frekans testlerinden gecen tek driver o. Buffer latency'i baya bir fast hale getirdim ama hic tekleme takilma yapmiyor, 10ms latency ile sorunsuz kullaniyorum.

Daha onceki Zoom ve Pod X3'un latency leri daha dusuktu, ama onlarda ince ayar yoktu ve tekleme yapiyorlardi. 10ms sorun yaratmayacak bir latency heralde. Standart buffer ayarinda 30ms'deydi latency. MME-32 Bit biraz uyduruk sanirim. Ama baska driver yok. ASIO 4 ALL ile kullaninca da kayit ayarlarini yapamiyorum. Bu konu detayli heralde biraz..

progressiva demiş ki:
Arkada ayarlarda 48 khz de kalmis, 44.1 yaptim onu, advanced driveri da off yaptim. Butun teklemeler ortadan kalkti. Olayin bilimsel tarafini cozemedim acikcasi ama gayet memnunum su an her seyden.

Bir tek driver olarak en verimli MME-32 Bit driver ile kullanabiliyorum. Tum frekans testlerinden gecen tek driver o. Buffer latency'i baya bir fast hale getirdim ama hic tekleme takilma yapmiyor, 10ms latency ile sorunsuz kullaniyorum.

Daha onceki Zoom ve Pod X3'un latency leri daha dusuktu, ama onlarda ince ayar yoktu ve tekleme yapiyorlardi. 10ms sorun yaratmayacak bir latency heralde. Standart buffer ayarinda 30ms'deydi latency. MME-32 Bit biraz uyduruk sanirim. Ama baska driver yok. ASIO 4 ALL ile kullaninca da kayit ayarlarini yapamiyorum. Bu konu detayli heralde biraz..

Olayın bilimsel tarafı "clocking" oluyor. ses kartıyla ses kaynağı arasında format farkı olunca bunu eşitlemek gerekiyor. Eşitlemişsin farkında olmadan, olay hallaolmuş. Mesela WMplayer da 24 bit müzik çalamazsın. 16 veya 32 bit müzik çalarsın çünkü windows media playerın 24 bit driverı yok. 24 bit profesyonel kayıtlarda ve DVD fotmatlarında kullanılır. Aynı şekilde 44.1 KHz de CDlerde kullanılır ancak 48KHz profesyonel ses kayıtlarında ve DVD oynatılcılarda kullanılır.

Peki ASIO Driver neden yok Atalay abi bu ses kartinda ? Roland neden resmi olarak sadece ASIO bir driver cikarmamis ki bu karta ? MME-32 bit ile kullanmak zorunda kaliyorum. Normalde Buffer Latency orta seviyelerdeyken 15ms oluyor gecikme, bunun standart hali 30ms gecikme. O da tam bir facia... 10ms e getirince stabilitede hic sorun cikmiyor, fakat insanlar cok daha dusuk latencyleri yakaliyorlar daha dusuk buffer latency ayarlariyla.

Merhabalar doğru yere yazdığımdan emin değilim fakat. Kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin.
1- T.C Electronic Desktop Konnekt 6
2- M-AUDIO FireWire 410
Sizce Hangisini Seçmeliyim.? Neden ?
Çok kararsızım günlerdir. bir türlü karar veremiyorum :\ :( Yardımlarınızı bekliyorum.

06 Nisan 2011 : 07.18
Giriş bakımından düşünmeyin kullanacağım iki monitör bi kulaklık

Geri