Akort burgusu oynuyor

Vidasız burgulardan herhalde. Ama onlar da da çıkıntı olur, oturduğu yer de oyuktur.

Dosyalar

• Jinho-J802CR-Vidasiz-Elektro-Gitar-Burgu-4039.jpg
    Jinho-J802CR-Vidasiz-Elektro-Gitar-Burgu-4039.jpg
    14.8 KB · Gösterim: 146
I kadarı da normal bence. Hatta 9 numarayı mi'den yukarısına akortlamaya çalıştığınızda sanki burgu geri düşüyormuş gibi olur. 1 tur daha dönseniz kopacakmış gibi

iki küçük vida veya o somun olan kısım var zaten. kırıldıysa orda teli tutma ihtimali yok. Burguyu fırlatır tel gerginliği. Somun gevşedii yüksek ihtimal. Uygun bi penseyle çok darlamadan somunu saat yönünde sıkın.

Hocam peki içinde kırılabilecek bir parça var mı? Bir yeri kırıldıysa falan diye korkuyorum şu an.
Gitar eski mi, en azından meraktan 3-4 kez söküp takmak gerektiğini düşündürecek kadar. 5-6 yıl mesela. hiç çıkardınız mı yerinden. Üstten geçen civataların oturduğu kısımda, fazla sıkıldıysa çatlak oluşabiliyor. Hatta hiç sökmeseniz bile civatada gevşeme olabiliyor. Fazla sıkarsanız da böyle bir durum söz konusu

Gitar eski mi, en azından meraktan 3-4 kez söküp takmak gerektiğini düşündürecek kadar. 5-6 yıl mesela. hiç çıkardınız mı yerinden. Üstten geçen civataların oturduğu kısımda, fazla sıkıldıysa çatlak oluşabiliyor. Hatta hiç sökmeseniz bile civatada gevşeme olabiliyor. Fazla sıkarsanız da böyle bir durum söz konusu
Hiç yerinden çıkarmadım hocam.

Merhabalar benimde resimde işaretlediğim yer ismini bilmiyorum akort kısmı deniyor herhalde komple hareket ediyor resimde mavi ile işaretlediğim yerden sıkmaya çalıştım fakat vida gayet güçlü oturmuş yerine daha fazla dönmüyor neresinden sıkarsam komple hareket etmesini çözebilirim? Hangi vida akort un hangi kısmını sıkıştırıyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Geri