şarkıda davul sesini kısıp etüd yapma şansı var mı?

C

celal5

arkadaşlar başlıkta nası anlatacağımı bilemedim. derdimi şöyle anlatayım.

davul çalışırken pc den yada müzk aletinden dinliyerek çalışmak istiyorum. ama müziğe eşlik ederek değil. istediğim şarkıdaki davul seslerini kısıp sadece gitar bas klavye seslerini duymak.. bunun için bildiğiniz program var mı ya da bu iş için hazrlanmış şarkılar mevcut mu?

bi arkadaş dj programlarına bak dedi ama o programlardan anlamadığım için bişe bulamadım

Merhaba, öncelikle güzel Türkçe kullanmaya özen gösterirsek daha iyi anlaşabiliriz. Sorduğuna gelirsek de, istediğin şekilde şarkının sadece davulunu ya da herhangi bir enstrümanını kısabileceğin bi program maalesef yok, belli bir derece vokali kısabilen programlar mevcut ama onlar da şarkı kalitesini bozuyor. Onun yerine davulsuz kaydedilmiş şarkılar var, onları bulabilrsin. Kolay gelsin.

Öyle bir program yok ama guitar pro programını kullanarak istediğin şarkının davulsuz versiyonunu çıkarabilir, çeşitli programlarla daha kaliteli hale getirip wav. veya mp3. formatında kaydedebilirsin nette araştırma yaparak o programlara ulaşabilirsin ve nasıl yapılacağını öğrenebilirsin biraz karışık çünkü.

Geri