Fender sol tel buzz sesi

Arkadaşlar fender gitarımda sadece sol telinde çıplak seste buzz sesi veriyor. Luthiere bakımları düzenli yıllardır yapılıyor ama hep bu şekilde sizce neden olabilir

Sorun tamamiyle eşiteki yuvada telin düzgün titreşememesinden kaynaklanıyor.

Bazen böyle arkadaşlar insanların problemleriyle ilgilenmek zorundaymış gibi bir şeyler yazıyorlar anlamıyorum.. Ya laf atıyorlar ya da sanki herkes anasının karnından 100 level gitarist doğmuş gibi aşağılıyorlar. Bi abimiz daha vardı burda aynı bu tarz bi tip.

Hocam senin bu hareketlerin sebebi nedir? Anlat da ona göre muamele göstereyim. Nedir bu aksiliğinin sebebi yani? Ben kusursuz istiyorum belki seni niye bu kadar rahatsız etti bu durum? Gelmişsin adama da esintiden nem kapıyorsunuz demişsin. Sen gamsızsan biz ne yapalım.
Hepiniz internetten alisveristen korkarsiniz, Covid bahanesiyle elden alis veristen korkarsiniz, elinize bi alyan alip tel yukseltmekten korkarsiniz, gitar denemekten bile korkarsiniz.

Sen bi gitari al, ben senin icin seve seve ayar yaparim. Yukseklik, entonasyon vs ne istersen. Yanina kahve de demlerim. Sohbetimiz ilerler, biralar da benden olsun. Hele ki bu gitarin orasinda bisey var midir, yolda basina bisey gelir mi korkusunu bertaraf edip gitari alin. Bi tanidiginizdan veya internetteki bilgileri duymak yerine, kendiniz deneyimleyin.

Bak bi tavsiyem daha var. Kris Barocsi diye bi zat-i muhterem var. Gitara nasil tel takilir, nasil ayar cekilir, hangi amfiden nasil ton alinir gibi surusuyle egitici videosu var. Bir suru video cekmis baska insanlar da var, fakat bu adam cok guzel anlatmis. Her seyin cozumunu tane tane anlatmis. Az biraz Ingilizce bilmeniz gerek, onu da biliyorsunuz diye kabul edelim. Simdiden kolayliklar.

Edit: Imla

Hepiniz internetten alisveristen korkarsiniz, Covid bahanesiyle elden alis veristen korkarsiniz, elinize bi alyan alip tel yukseltmekten korkarsiniz, gitar denemekten bile korkarsiniz.

Sen bi gitari al, ben senin icin seve seve ayar yaparim. Yukseklik, entonasyon vs ne istersen. Yanina kahve de demlerim. Sohbetimiz ilerler, biralar da benden olsun. Hele ki bu gitarin orasinda bisey var midir, yolda basina bisey gelir mi korkusunu bertaraf edip gitari alin. Bi tanidiginizdan veya internetteki bilgileri duymak yerine, kendiniz deneyimleyin.

Bak bi tavsiyem daha var. Kris Barocsi diye bi zat-i muhterem var. Gitara nasil tel takilir, nasil ayar cekilir, hangi amfiden nasil ton alinir gibi surusuyle egitici videosu var. Bir suru video cekmis baska insanlar da var, fakat bu adam cok guzel anlatmis. Her seyin cozumunu tane tane anlatmis. Az biraz Ingilizce bilmeniz gerek, onu da biliyorsunuz diye kabul edelim. Simdiden kolayliklar.
Abi üst eşik buzz yapıyor? Alo?
Kim neyden korkuyormuş, bu olay bu hale nasıl geldi:D

Şu yazılanın nedeni ve açıklaması varsa evet çok yardımseversiniz kabul. Başlıkta ‘dalyaprak cevap vermelidir’ tarzında bir ibare yok. Kimse size nolur yardımcı olun demiyor. Musait olan, içinde insana yardım etme duygusu bulunan insanlar iğneleyici ve gereksiz tabirler kullanmadan yardımcı oluyorlar.
Benim cevap yazmam gerekmedigi gibi, yazmamam gerektigi gibi de bir ibare yok, kurallari gercekten okudum. Ama yine de ozur dilerim.

Sol telinin buzz yapmasi her gitarda olabilir. M2M Gibsonlar, Suhrlar, Masterbuilt Fenderler dahil. Baslikta Fender diye belirtilmesi, sonraki yazismalarda Player serisi diye devam etmesi, yeni ve sifir gitar almak isteyen arkadaslarin, Player serisi gitarlarda bu sorunun kronik oldugu dusuncesini ortaya koydugunun bir gostergesi oldugu biraz acik.

O kadar para verecek ve gitari sorunsuz olmasini isteyecek. En dogal hakki. Sifir arabalari bile expertize soktugunuzda araba boyali cikabiliyor. Hem de bugunun parasiyla 1milyon TL odenen araclarda. Onun gibi dusunmek gerek. Sami Tarcan'a da selam olsun. Eglenmek icin arada onun da videolarina bakmanizi oneririm.

Iyi geceler dilerim.

Edit: Imla
Sen ne anlatıyorsun ya? Üstten üstten konuşmalar nedir yani? Yok internetten alışverişe korkarsın, yok Kovid'den korkarsın mağazadan almazsın falan? İngilizce biliyorsan falan filan? Ne bu tavırlar hayırdır? Baya üst makamdan birileriyle konuşuyorum da şuan farkında mı değilim acaba? Teknolojiden giyime, giyimden gıdaya kadar her alışverişimi internetten yaparım, geçen ay Ankara Zuhal'de bir sürü gitar denedim yüksek risk grubunda olmama rağmen, Kovid'den de korkmuyormuşum. Gitarın ayarlarını da kendim yaparım, Rus Dili ve Edebiyatı mezunuyum, haliyle Ingilizcem Türkiye genelinden iyidir. Şükür bugün de hesap verebildim. Ben de bunu anlamıyorum arkadaş, birisi misal internetten alışverişe korkar, sana ne? Gitarına dokunmaktan korkar, sana ne? Kovid'den korkar dışarı çıkmaz, sana ne? Senin eleştirebileceğin şeyler mi bunlar? Şu her şeyi ben bilirim tavırlarına, herkese bir lafı olup eleştirenlere nasıl ayar oluyorum anlatamam.

Sen ne anlatıyorsun ya? Üstten üstten konuşmalar nedir yani? Yok internetten alışverişe korkarsın, yok Kovid'den korkarsın mağazadan almazsın falan? İngilizce biliyorsan falan filan? Ne bu tavırlar hayırdır? Baya üst makamdan birileriyle konuşuyorum da şuan farkında mı değilim acaba? Teknolojiden giyime, giyimden gıdaya kadar her alışverişimi internetten yaparım, geçen ay Ankara Zuhal'de bir sürü gitar denedim yüksek risk grubunda olmama rağmen, Kovid'den de korkmuyormuşum. Gitarın ayarlarını da kendim yaparım, Rus Dili ve Edebiyatı mezunuyum, haliyle Ingilizcem Türkiye genelinden iyidir. Şükür bugün de hesap verebildim. Ben de bunu anlamıyorum arkadaş, birisi misal internetten alışverişe korkar, sana ne? Gitarına dokunmaktan korkar, sana ne? Kovid'den korkar dışarı çıkmaz, sana ne? Senin eleştirebileceğin şeyler mi bunlar? Şu her şeyi ben bilirim tavırlarına, herkese bir lafı olup eleştirenlere nasıl ayar oluyorum anlatamam.
O hoo, isleri tatliya baglayalim diyorum. Ayar benden, kahve benden, biralar benden diyorum. Kamu spotu: Alkol sagliga zararlidir. Ne diyeyim daha.

Son düzenleme:
Geri